marcin1980

siewnik poznaniak jakie koła?

Polecane posty

marcin1980    0

Witam koledzy mam poznaniaka i chciałbym założyć szersze koła wiecie może od czego mogą pasować opony wraz z felgami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

a jakie masz teraz 4.00R16 słyszałem że od syreny czy od nyski 15 podchodzą i są na 5 śrub i są szersze od oryginalnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekwilku    0

witam koledzy apropo kół do poznaniaka to jak średnica koła bedzie większa to siewnik nie będzie czasem żle siał bo jak mierzyłem oryginalne koło 400 R16 to średnica ma około 62cm a od syreny ma około 63,3cm czy ktoś mógł by podać rozmiar opony jako zamiennik !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

tomekwilku ma rację siewnik będzie wysiewał mniejszą ilość gdy bedąwiększe a gdy będą mniejsze to będzie nadsiewał .


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Tak racja ale po promieniu to tylko 5mm więc prawie wcale spokojnie możesz założyć felgi od syreny bo pasują i na to opony np.175/65/15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekwilku    0

witam dzisiaj jezdziłem za oponami i jedynie co udało sie znaleść w pasującym rozmiarze to 195/65R15 średnica to 62cm 185/70R15 62,3cm szerokie więc trzeba bedzie założyć felgi odwrotnie. najlepiej by było właśnie od syreny znaleść i bez problemu by było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

witam koledzy apropo kół do poznaniaka to jak średnica koła bedzie większa to siewnik nie będzie czasem żle siał bo jak mierzyłem oryginalne koło 400 R16 to średnica ma około 62cm a od syreny ma około 63,3cm czy ktoś mógł by podać rozmiar opony jako zamiennik !!!

Różnica to niecałe 2% więc nie przesadzajmy śmiało można zakładać , gorzej ze znalezieniem ...

Proponowałbym poszukać w dojazdówkach


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arty    1

Mam zjechane zimowki z samochodu o rozmiarze 185/65 R15 - wg obliczeń średnica kola to 621mm - a wiec powinno się zgodzić na średnice, ale czy wejdą na felgi syrenowskie??

 

Nie będą gdzieś ocierać w siewniku - dość ciasno jest na opony w poznaniaku...

Zakładał ktoś cios podobnego na felgi z syrenki?

 

Piszecie ze od syreny maja 62cm - znalazłem ze oryginalne do syreny to 165/80 R15. - mi wychodzi ze to 64,5cm

Edytowano przez arty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Na felgę od Syreny założyłem oponę 195/?/15 . ale było ciężko ( do przyczepki ). Szersza felga , która pasuje do poznaniaka to będzie 15" od Tarpana , kiedyś miałem przy starym siewniku bo oryginał mi jakiś ... ukradł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

odkopię temat

czy felgi od gaza też podejdą ???


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj