Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
turysta246

Rezygnacja ze studiów vs KRUS

Polecane posty

turysta246    0

Witam

Noszę się z zamiarem rezygnacji ze studiów w ciągu najbliższych dni, żeby w pełni przejąć obowiązki na gospodarstwie rolnym.

W związku powyższym czy musze poinformować KRUS lub ARiMR( korzystam z pomocy dla młodych rolników) o zaistaniałej sytuacji czy nie jest to konieczne?

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chłopie ty się wyucz dobrze a na prace jeszcze przyjedzie czas....

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Frytek A może ma taką sytuację w domu że musi przejąć gospodarstwo.

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No fakt może tak ale szkoda rzucać naukę...

AturSz    6

jesli masz juz odpowiednie wyksztalcenie to agencja nie ruszy cie a krus ruszy cie jesli nie placisz ubezpieczenia i wtedy lepiej samemu sie zglosic:):)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez mumio
      Zdarzył się wypadek (dość głupia sytuacja), rolnik zostal uderzony przez koguta w żylaka. Żylak pękł, rozlał się i leczenie już trwa ogólnie drugi miesiąc. KRUS został powiadomiony na drugi dzień jednak to jest hodowla do własnych celów (dwa koguty i kilka niosek) i nie jest zarejestrowana. KRUS na podstawie tego odmawia przyjęcia wniosku o odszkodwanie. Czy można jakoś jeszcze dochodzić odszkodowania w tej sprawie? Rolnik ubezpieczony jest także w drugim ubezpieczycielu i tam bez problemu wypłacą odpowiednią kwotę na podstawie dokumentów.
    • Przez dohc
      Witam. Razem z rodzicami prowadzę gospodarstwo rolne ukierunkowane na produkcję mleka+ opasy, obrabiamy jakieś 35 ha z czego ok. 20 ha własnych istnieje możliwość wydzierżawienia kolejnych 20 ha w przeciągu kilku lat. W związku z tym, że ukończę studia (nie związane z rolnictwem) na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn, zamierzam pracować w zawodzie. Z drugiej strony rodzice z racji wieku i sytuacji przepiszą gospodarstwo na mnie. W zaistniałej sytuacji rodzą się następujące pytania: czy możliwe jest pogodzenie pracy w zakładzie z pracą w gospodarstwie? Na jaki zmienić profil produkcji (oczywiście taki na którym da się jakkolwiek zarobić) by było łatwiej pogodzić obowiązki?
      Wiem o tym, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Być może ktoś znalazł/znajduje/znajdował się w takiej samej bądź podobnej sytuacji i szukał/szuka/znalazł rozwiązanie. Mam nadzieję, że czytający zrozumieją o co mi chodzi. W razie potrzeby mogę podać więcej szczegółów. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez Bartekj1994
      Witam.
      Dziś kończy mi się dzierżawa ziemi 9ha od sąsiada z którym miałem umowe na piśmie pomiędzy nami nigdzie nie rejestrowaną. Sąsiad chce teraz tą ziemie sprzedać i straszy mnie że za te 10 lat dzierżawy bedę musiał zapłacić do KRUS za niego czy to możliwe??? Czy możliwe jest że dzierżawca może być obciążony KRUSEM za sąsiada od którego miał ziemię. Sąsiad tłumaczył się tym że on przez 10 lat nie miał dochodów nie pracował a ja pobierałem korzyści z jego ziemi i musze płacić. Jeśli ktoś orientuje się w tych sprawach albo miał coś podobnego prosiłbym o pomoc. Z góry dziękuje i Pozdrawiam
    • Przez IMATEUSZI
      Jaki kierunek? Szkoła? tak aby w przyszłości była możliwość pracy na gospodarstwie lub w branży rolniczej. ?
    • Przez anka899
      Witam czy polecacie studia na SGGW rolnictwo, a może w WSA w Łomży ? Jakie są wasze opinie? jakie przedmioty?