gutomir

Jaki wycinak do kiszonek kupić ?

Polecane posty

kazikrol    6

Mam pytanie

Jaki wycinak (używany tak do 5 tyś) najlepiej by współpracował

z URSUSEM C-385A

z góry dzięki proszę o szybką odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każde wycinarki mają swoje plusy i minusy.Poczytaj wypowiedzi innych to się wszystkiego dowiesz.

Ale mają one jedną wspólną ceche:

jak trafią na kamień to każda się rozleci.

Naprawa około 600-2000 PLN!!!

Ja mam pytanie jaką wybrać tylko i wyłącznie do podsuszanych wysłodków i liści buraczanych(kamienie)?

Zastanawiam się nad szczękową np. http://www.allegro.pl/item877233656_wycinak_wybierak_krokodyl_do_kiszonki_raty.html

bo przy wysłodkach się nie rozsypie, a przy liściach jak trafi w kamień to najwyżej blacha się zawinie i tyle

dwa młotki, bosch i naprawione...

Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Każde wycinarki mają swoje plusy i minusy.Poczytaj wypowiedzi innych to się wszystkiego dowiesz.

Ale mają one jedną wspólną ceche:

jak trafią na kamień to każda się rozleci.

Naprawa około 600-2000 PLN!!!

Ja mam pytanie jaką wybrać tylko i wyłącznie do podsuszanych wysłodków i liści buraczanych(kamienie)?

Zastanawiam się nad szczękową np. http://www.allegro.pl/item877233656_wycinak_wybierak_krokodyl_do_kiszonki_raty.html

bo przy wysłodkach się nie rozsypie, a przy liściach jak trafi w kamień to najwyżej blacha się zawinie i tyle

dwa młotki, bosch i naprawione...

Co o tym sądzicie?

 

 

Na kamień jak trafi to ząb pęknie

Przy tym wycinaku w sianokiszonce bardzo lubią zęby pękać :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

No ja miałem już i wycinak mieczowy i toporowy a także piłowy jednak od kiedy jest tur rwe zwykłym krokodylem i powiem szczerze że w zimę nic się nie marnuje, ale na dniach(może dziś) z ciągnikiem przywiozą mi wycinak szczękowy strautmana i myślę że to jest dobre rozwiązanie, te wycinaki na tura najlepiej się spisują jeżeli chodzi o załadunek paszowozu


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a dociążenie turem lub tylnim podnośnikiem nic nie pomoże, żeby nie pękł ząb?

Przecież w końcu to nie do sianokiszonki...

Tak myśle, że w liściach jest większe prawdopodobieństwo, iż kamień się przesunie(nożyki w kształcie trójkąta może pomogą)...

Co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Witam mam problem z wycinakiem Fella SU 110 jest to wycinak na 3 piły, w galerii jest. Kosy są napędzane na dwa siłowniki, które są po bokach, zaś na rogach są łańcuszki. Wycinałem piątą kostkę, nagle pękł cały narożnik łańcuszek jest teraz naciągnięty ponieważ dwa siłowniki są schowane, powinno być tak że jeden jest schowany, a drugi wypchnięty... Zastanawiam się czy rozdzielacz się popsuł i schował oby dwa siłowniki, czy po pęknięciu jeden z nich samoczynnie się schował...

Mam nadzieję że ktoś zrozumiał i mi pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Połącz łańcuch(czy kosę w całość bo niezrozumiale napisałeś) i będzie dobrze;) też miałem taką sytuację jeden ciągnie drugi dlatego jeden zassało spowrotem


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tłoczysku masz pewnie podwójny otwór wkładasz w jeden dopasowany drut i silny facet ręka go wyciąga;)


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Narożnik zespawany, mocowania rownież, tłoczek wypchnięty, złożone do kupy i narazie śmiga... Aaa... dzięki za powyższe posty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miło że mogłem pomóc :D


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Nie polecam wycinaków szczękowych do sianokiszonki !

W ciągu 2 dni dostała hydraulika lepszego ciśnienia i 2 dni temu pękły 2 zęby na raz, i dzisiaj pękł boczny taki gruby który kosztuje 200zł :P:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż przymierzam się do zakupu wycinaka, cena ok. 5 tys. . Interesuje mnie model trioliet mullos zk 145. Wycinak ma pracować przy zetorze 6340. Przeglądając trochę internet natknąłem się na model triolet 170. Czym ten model rożni się od 145 czymś oprócz szerokości, czy jest dużo cięższy??

Mieliście styczność z tymi wycinakami? A może macie jeszcze inne propozycje? Wycinak ma być z windą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

Nie polecam wycinaków szczękowych do sianokiszonki !

W ciągu 2 dni dostała hydraulika lepszego ciśnienia i 2 dni temu pękły 2 zęby na raz, i dzisiaj pękł boczny taki gruby który kosztuje 200zł ;):P

 

 

to na 100% masz jakiś polski... ja mam stolla i nie narzekam, bezawaryjna praca i żadne zęby się nie łamią jak to ma np w krokodylu z metal fachu:P


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Tak myślałem że wersja zachodnia szczękowego jest o wiele lepiej skonstruowana, a powiedz Adrianos jak wygląda ściana w silosie/pryzmie po wycinaniu jest równa czy poszarpana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A do kukurydzy się nadają szczękowe i czy na tylnym tuzie też zęby pękają w kuku. Jak powieszę na tylnym tuzie to jak można wyrzucić tą kosatkę trzeba ręcznie spychać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Normalnie, opuszczasz wycinak i odjeżdżasz

W kuku raczej zęby nie pękają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

No u nas pierwszy sezon, jest na tura założony i już sianokiszonkę z jakiś 100ha przewiózł i bez żadnych zastrzeżeń a co do równości ściany to też ładnie to wygląda, z samego dołu trochę wyrywa ale nie dużo :)


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

No właśnie na tura, ja mam na tylny tuz, to jak zamykam to go podnosi i sie zeby łamią, a na turze to go dociśniesz w dół i go nie poniesie wtedy nie ma prawa ząb pęknąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro77    0

Do dużych pryzm (2,50) polecam wycinak Fella SU 145 wycinak jest wyposażony w hydrauliczną windę która pozwala na wycinanie kostek kukurydzy na różnych wysokościach. Przy pełnym podniesieniu noży kostka ma około 180cm. Ponadto używam wycinaka do rozcinania na pół balotów z sianokiszonką czego nie zrobicie wycinakiem na jeden nóż pionowy . Do wycinaka zaczepiłem MF 3690 (!!!) ale ZETOR 7745 z takimi ciężkimi kostkami trochę umiera. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dywcio    3

Witam nie wiem czy piszę w tym temacie ale kupię wycinak do kukurydzy najlepiej z okolic Garwolina (mazowieckie) Pisać na priv:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Adrianos jak długo masz ten wycinak ? Wycinasz sianokiszonkę ?

Ja mam polski polmot Opalenica http://www.pol-mot.p...%20dt%20pl.html już ma trochę latek

Masz go na tura czy na tylny tuz ? Bo to też różnica

 

Bardzo cienkie te zęby boczne u mnie są gdzieś 4 krotnie grubsze niż zęby podstawowe w środku, może to powód no i budowę ma dość delikatną, ja też używam na turze i nieraz mimo dociśnięcia podnosi cały ciągnik a mimo tego nić się nie złamało, sianokiszonkę z pryzmy też bierze dobrze tylko nie docina do samego końca i tak z 5cm trzeba urwać. mam starego stolla.


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam sprzedać swój wycinak piłowy strautmann i kupić na tura szczękowy tylko nie wiem jaki. Będę nim wycinał tylko kukurydze bo sianokiszonkę mam w belach. Potrzebuje szczękowy żebym mógł ładować nim kuku do wozu paszowego. Myślałem nad dozamech

http://www.dozamech.pl/wybieraki.html

Tylko nie wiem jak one się sprawują, czy nie pękaja noże itp. Druga sprawa to jaką szerokość tego wycinaka wziąć, będzie on założony na turze warfamy TUR 4 obsadzonym na ursusie 4514 i zastanawiam się czy ten ciapek da rade ścisnąć szczęki i podnieść przy szerokości 1,45m

Proszę o porady, sprawa dość pilna bo muszę do końca przyszłego tygodnia zamówić.

 

Szersza wersja tego wycinaka kosztuje 8500 brutto. Znacie ceny wycinaków stoll, mchale, strautmann albo innych? Interesują mnie wycinaki tylko fabrycznie nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj