gutomir

Jaki wycinak do kiszonek kupić ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Nie chodzi o paszowóz, a co do ciągnika to za 2-3 lata i tak muszę kupić większy to by dźwigał, ale narazie będę woził tyłem póki nie mam tura na tym, a chciałem wozić na turze bo przodem lepiej wozić niż z tylu ;) ale jak nie da rady mi ten ciągniczek podnieść turem to trudno, ale wycinak chce w miarę duży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to chyba nikt nie robi teraz wycinaków które mogę naraz wyciąć więcej niż 190 cm (+/- kilka cm w zależności od ustawienia).

Mam Trioliet'a ZK170, maks wysokość kostki to jak w nazwie 170 cm. Do tej pory pracował z nim MTZ 82 z ładowaczem czołowym z Metal-Fachu. Oczywiście wycinak zapinany na podnośnik z tyłu. I uwierz mi, to nie jest tak tylko dociążyć przód z takim ładunkiem. Sam wycinak waży ponad 500kg, do tego kostka kuku o objętości ok 2,5 m ważąca ok 2000kg. Jadąc z pełnym wycinakiem przód ledwo dotyka podłoża, nawet pomimo założonego ładowacza.

A tak z innej strony, jakiej wysokości masz wjazdy do budynków. Mój wycinak ma ponad 250 cm wysokość, model większy czyli ZK190 ma ponad 280cm wzrostu. Do tego dolicz kilka cm, na które wycinak musi być podniesiony na czas transportu.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O wysokość i szerokość wjazdów się nie martwię bo mam oborę bez stropową wjazd z obu stron 3,5mx3,5m wiec mieszczę się bez problemów, a jak dociążysz tura belą kiszonki to tez unosi ci przód jeszcze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A czemu nie zainteresujesz się paszowozem skoro masz przejazdową oborę??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jacekkombajnista: Twój tok myślowy pomija tylko jeden szczegół, a mianowicie wytrzymałość konstrukcyjną ciągnika. Jeżeli z przodu dorzucisz kolejny balast, z tyłu masa wycinaka to nie zdziw się jak z jednego traktorka zrobią Ci się dwa. Na Twoim miejscu pomyślał bym o czymś niższym ale z windą.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Andrzej2110 kupiłbym paszowóz tylko narazie nie bardzo mnie stać na to, koszt wycinaka to 5000-7000zł a dobry paszowóz 40-50tys.

 

chłop z mazur chce kupić większy wycinak żeby mieć go potem do dużego ciągnika za 3 lata, tym co teraz mam nie muszę na fulla wycinać pełnej kostki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

40-50 tys??? http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B90520 no chyba ze jest dla ciebie za mały.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Przestrzegam przed wielkim wycinakiem z tyłu ciągnika i obciążeniem dodatkowo przodu

Coś takiego zrobiłem w ubiegłym roku i była sieczka z ciągnika.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarko12    1
ja mam BVL na 2 noże i chodzi bez zarzutu tylko czasem wejdzie troche kiszonki pod blache i trzeba rozebrać ale rzadko

 

 

Też miałem coś takiego ale to dlatego się tam wciska bo kosy są już wyrobione i mają luz prawda?? Ja zmieniłem noże i dalej jak nówka. Ja osobiście polecam BVL


Zetor 7745
Ursus C-360
Ursus C-330
Razem na 36 HA :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam triolieta 115cm wysokości na windzie( tj.siłowniku hydraulicznym co przy dużej pryzmie podnosi się :lol: )oczywiście na 3 siłowniki, bez łańcuszków bo to przeżytek i pękają często. Patrz czy na ramie zaduzo niepowyrabiane i wózki co chodzą te kolka po bokach tez niewyrobione. Do c360 spoko styknie. Jak będzie podnosić przód uspawaj balast z blachy 2mm i już. Odkrec mocowanie zaczepu i na kształtowniku wsuń na te 2 szyny i zabezpiecz śrubami przed zsunięciem i jazdaaaaa. POLECAM TRIOLIETA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

Strautman:) z windą :blink: maszyna niezastąpiona...chodzi z Belarusem 820- przy pełnym nożu kukurydzy czasami podbija przód (Belarus ma 450kg obciążniki z przodu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wentyl    0

Witam

 

Zastanawiam się ostatnio jaki wycinak był by lepszy do małego ciągnika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A jak się spisują wycinaki tego typu?? http://www.allegro.pl/item651033803_wycinak_kiszonek.html czyli na 1 nóż


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Cena noża wynosi coś ponad 2 tysiące, jeżeli się złamie (znajomemu się złamał) to wycinak wędruje w krzaki, bo spawanie niewiele daje... A za 2 tysiączki możemy kupić kolejny, ale tym razem już nie na jedną piłę :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

tak ale w tym są 3 noże które mogą pęknąć. U nas spawało się różne już rzeczy. np resory w przyczepie :mellow:


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

http://www.allegro.pl/item657925000_mini_p...nak_zobacz.html tego widziałem na własne oczy ponad 2 lata temu (kupiłem u tego gościa karuzele). Fajna rzecz bo odrazu zadaje karmę ale nie wiem jak to by się w sianokiszonce spisywało. Może jak by była po sieczkarni to ok Ale po przyczepie samozbierającej??

 

Cena 2 lata temu była ponad 5 tys. Na innych Aukcjach są po 2 tyś bliżej mnie (wiem nawet dokładnie gdzie) http://www.allegro.pl/item654360563_wycina...ki_babyorc.html


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Każdy hydrauliczny po przeróbce można zamontować na turze.

Ten strautmann też jest dobrą alternatywą, ale mi się nie podoba budowa ich pił i przy nieumiejętnym serwisowaniu lubią popękać.

W bvl jest inaczej (bardziej skomplikowanie), jest 6 pił (strautmannie 3) i te piły chodzą ruchem przeciwstawnym (chyba dobrze się wyraziłem). Dzięki temu można przeciąć, np. belkę słomy która leży na płask (półokrągłą stroną do ziemi) i nie kręci się razem z nożem (na boki jak w strautmannie) tylko jest przecinana przez piły BVL. Poza tym BVL ma dużo lepszą opinię w okolicy i więcej ich jest - ale to prawie żaden argument.

A i jeszcze jedno, ten BVL z ogłoszenia ma prawie nowe piły, jest mało zmęczony życiem i niedaleko :mellow:

Napisz na gg jeżeli nie zrozumiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

http://allegro.pl/item654258651_wycinarka_...i_stan_bdb.html

 

 

My rok temu kupiliśmy taki wycinak i jesteśmy z niego jak najbardziej zadowoleni. Jest wszechstronny; ponieważ nie mamy tura wozimy nim bele a że podnieść nim można dość wysoko to spisuje się bardzo dobrze. Przy wożeniu kiszonki już potrzebny jest troche większy ciągnik; C 4011 w sianokiszonce jakoś jeszcze można wozić ale z kiszonkom z QQ czy z liści buraaczonych potrzebny większy ciągnik 912 itp.

 

Ogólnie wycinak bardzo dobry i godny polecenia :mellow:


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wentyl    0

Witam

 

Mam pytanie na temat wycinaków mieczowych jakie są wysokości robocze ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj