gutomir

Jaki wycinak do kiszonek kupić ?

Polecane posty

zimny90    1

zdecydowanie nie polecam wycinaków na 1 nóż bo długo tnie i nóż pęka często......obecnie mam na 3 noze........duzo lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutomir    0

na przyczepę można również ładować za pomocy windy która jest zamieszczona w wycinaku.Tak jak u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wentyl    0

Witam

 

Jestem tu nowy posiadam Zetora 7211 i od monad miesiąca poszukuje wycinarki, Mój budżet to 2500zł

I tu się pojawia moje pytanie

Zastanawiałem się nad kupnem wycinarki mieczowej ale nie widziałem jej w akcji

Też zastanawiałem się nad wycinarką ramowej

Moje pytanie polega na tym że ?

 

1Jak jest lepsza mieczowa czy ramowa

2Czy po wycięci mieczową lub ramowa(3koswą) zostaje duży bałagan

3Czy Zetor 7211 da rade ciąć ramową

4Ile trzeba dać min pieniędzy na dobrą wycinarkę

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie odpowiedzi i proszę o wyrozumiałość jestem tu pierwszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wentyl    0

A ta mieczowa to z tym nozem pionowym?

tak to jest z nożem pionowym

I zamierzam ciąć kukurydze i lucernę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

^ Na to chyba wychodzi.

 

To co? Temat do zamknięcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie do zamknięcia bo może ktoś inny będzie potrzebować pomocy w wyborze to by musiał nowy zakładać.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

Ja sie spytałem Ty odpowiedziałeś i wszystko jasne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Wentyl no to tak ja mam na 3 piły coś w tym stylu i te łańcuchy łączące te piły musiałem wymienić i tuleje pod nimi. A są nowsze wersje z niezależnymi piłami (każda ma swój siłownik) a tak to dobrze sie sprawuje.Akurat pracuje z 7211 trochę schodzi wycięcie kostki w porównaniu do mtz (wydajność pompy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMON178    0

Wentyl ja do zetora polecam ci mieczowy, ponieważ ramowy to jest raczej wysoki nie wszędzie można z nim wjechać a mieczowy wszędzie się wjedzie i idzie elegancko tylko ostry miecz musi być


Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pryzmy kukurydzy o wysokości do 2m, jaki wycinak mam sobie kupić żeby wyciąć na raz całą wysokość? mam ciągnik o mocy 66KM i udźwigu 2300kg wiec chyba powinien dać rade. myślałem o wycinaku piłowym na 3 kosy napędzane każda osobno, tylko teraz jaki wybrać typ i jakiej firmy? strautmann hydrofox, trioliet, fella czy bvl? a może ktoś z Was ma do sprzedania coś takiego? chce kupić w dobrym stanie żeby pochodził trochę i się zaraz nie rozleciał, mam do dyspozycji 6000-7000zł. jeśli możecie coś doradzić jak wam się spisują te wycinaki byłbym bardzo wdzięczny. nie interesują mnie szczękowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

http://www.agrofoto.pl/forum/bvl-i-3-baloty-image48880.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Wycinak-bvl-image48787.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Wycinak-bvl-image48786.html

 

Cena takiego to nie więcej jak 3-4 tyś, chyba że w idealnym stanie się trafi...

 

Taki powinien być OK, tylko że jeśli nie dociążysz bardzo mocno przodka w ciągniku możesz zapomnieć o normalnej jeździe (@misiael7745 mówił, że w zetorze przodek podrywa), a ma "trochę" obciążenia na przodzie... Dla porównania 3512 - 47km(może już mniej ;)) z kostką wysokości 1,35 i obciążnikami FILM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś przód się dociąży, a po jakimś czasie mam zamiar kupić tura to będzie pracował na ładowaczu czołowym i nie będzie problemu z dociążaniem, nie wiem tylko który typ wybrać bo jedne mają podwójne noże inne pojedyncze, jakie są maksymalne wymiary wykrojonej kostki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

jacekkombajnista sądząc po parametrach obstawiam ciągnik 4512/4. Montując tura na tym ciągniku nie wiem czy będzie on w stanie podnieść wycinak + kukurydza. No chyba ze nie będziesz ciął całej pryzmy na raz.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciągnik ursus 4514 dobrze mówisz, ale on ma udźwig na turze 1500kg to powinien dać rade, a nawet gdyby nie dal to jakoś się pomęczę 2-3lata bo mam w planach kupić większy ciągnik wiec wole wycinak większy od razu kupić żeby nie zmieniać zaraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Przy wysokości pryzmy 2 m nie wiem czy da rade. wsk125ccm ma dużo niższą i widzisz jak ciągnik podnosi wycięto kostkę a podnośnik ma udźwig 1330 kg. przy pryzmie 2m wysokości chcąc wyciąć tako na raz to bym obstawiał udziwg 2,5 tony. Ale to już musi być albo duży ciągnik albo ładowarka teleskopowa. A nie myślałeś o wycinaku z wiodą i ciąć pryzmę na 2 razy??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem koniecznie taki wycinak żeby brał na jeden raz, a jeśli tur nie da rady to będę ciął tyłem a za obciążenie przednie będę miał tura a jak to będzie mało to go dociążę belą kiszonki w chwytaku, za jednym przejazdem zawiozę kukurydze i sianokiszonkę, mam tylko problem z wyborem producenta, za dużo ich jest, jakby był jeden trzeba by brać co jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Skoro na raz taka wysokość to jedynie cięcie "tyłem". Skoro będziesz miał wycinak to sianokiszonkę rób w pryzmie a nie bele.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

A po co sobie jeszcze życie utrudniać jak kolega ma pewnie cały sprzęt do sianokichy czyli prasę owijarkę idt ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym ale do tego trzeba mieć dobry sprzęt, np duza zbierająca, ciągnik ciężki do ugniatania, w przyszłości pewnie będą same pryzmy ale narazie mam sprzęt do robienia bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Oj przecież nie odrazu Rzym zbudowano. Wiadomo ze potrzebny sprzęt do tego. Zwłaszcza na tako ilość.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Zastanawiam się czemu chcesz wycinak na tura. Chodzi o załadunek paszowozu??? Jeśli tak to ja bym wolał paszowuz z frezem. Nie potrzeba dużego ciągnika z turem lub ładowarki. Sianokiszonkę tak samo z pryzmy wybierzesz.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj