mirek18

Podnośnik hydrayliczny

Polecane posty

mirek18    2

Witam! Mam problem z Belarusem 952 z podnośnikiem hydraulicznym: słabo podnosi. Co zrobić? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papier    9

Witam! Mam problem z Belarusem 952 z podnośnikiem hydraulicznym: słabo podnosi. Co zrobić? Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Cześć ja tez mam problem przy modelu 1221.3

gdy szarpnę to podniesie, jak delikatnie przesunę

to anie nie drgie ;D

 

Wiesz co sprawdz czy jest dobrze podkręcona

ta dzwignia ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Podkrec cisnienie na zaworze ;) ja tak mam i podnosi elegancko a tez miałem z tym problemy


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yuras23    7

witam ja mam podobnie w belarusie 1221.4 podnośnik te sam co w seri 1025 i 1221 wolno podnosi a jak się nagrzeje nieraz niechce wcale podnieść albo nie chce opuścić ale nie zawsze się tak dzieje co może być przyczyną? jest może regulacja przepływu oleju w tym podnośniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

zapewne zacina się zawór bezpieczeństwa przy rozdzielaczu

sprawdź ciśnienie, jeśli jest za niskie, to wina albo pompy albo tego zaworu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

A jak wcisniesz ten drucik z tyłu na rozdzielaczu to opusci?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yuras23    7

tak jak wcisne ten przycisk u góry to opuści jak niechce podnieść to nieraz też pomoże wciśnieńcie tego przycisku noi jak zgasze i postoi jakiś czas po zapaleniu działa już normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BELARUS952    0

witam ja mam podobnie w belarusie 1221.4 podnośnik te sam co w seri 1025 i 1221 wolno podnosi a jak się nagrzeje nieraz niechce wcale podnieść albo nie chce opuścić ale nie zawsze się tak dzieje co może być przyczyną? jest może regulacja przepływu oleju w tym podnośniku?

Witam , znalazłeś może przyczynę dlaczego nie opuszcza lub nie podnosi , bo mój 952.2 też tak zaczyna robić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yuras23    7

nie znalazłem mam zamiar zmienić olej w hydraulice na jakiś hydrauliczny na moje grzeje się olej za mocno bo to zawsze się dzieje po nagrzaniu oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ss92    0

witam też mam taki problem że 1025 nie chce opuszczać jak się rozgrzeje co to może być nie tak?? kiedyś jak go kupiłem to nie chciał podnosić bron przyjechał serwis i wyciągneli ten zawór przeczyścił i było ok a teraz nie opuszcza pługa który waży 1,5 tony może być że ten zawór w tylnym rozdzielaczu jest zatkany jakimś syfem?? czy po prostu się zacina??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

To moze być zawór zaciol sie ... serwisant wiedział o tym .wyczyscił i pomogło na chwile a tak naprawde gdzieś na zatoczeniu jest błąb i dlatego tak sie dzieje.]


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

witam podepne się tutaj z zapytaniem.Czy miejsce mocowania cięgna górnego w belarusie 820 to z trzema otworami powinno być zamocowane sfożniem żeby niemiał takiego luzu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

dzięki teraz będzie lepiej się orało chyba?może i przesto że nie zablokowałem swożniem niedziałała siłowa jak powinna :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cojotx    5

dokładnie.. teraz powinno działać. a tak w ogóle to jestem trochde zaskoczony że bez niego się dało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

własnie niedziałało jak miałem włączoną siłową pług opusciłem i zaraz się podnosił szło tylko na kopującej -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ss92    0

witam wracając do tematu podnoszenia to mam nadal taki problem że jak ciągnik się rozgrzeje to nie chce zbytnio podnosić jak szayrpnę ciągnikiem to wtedy pług podskoczy do góry i podnosi a tak to nie bardzo. Wymieniłem zawór bezpieczeństwa i to się poprawiło ale po jakiś czasie dalej to samo się dzieje może wie ktoś o co tu chodzi? bo ja nie bardzo i na tym zaworze są jakieś śruby niby jakaś regulacja czy coś ale nie mam tego w instrukcji opisanego i nie wiem co to da dociśnięcie ich albo odkręcenie. Jeśli by ktos wiedział o co tu chodzi albo do czego służą te śruby na zaworze to byłbym wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackassiu    50

Witam. Panowie mam problem z podnośnikiem w Belarusie. Otóż przy dłuższej współpracy z Broną talerzową + wał rurowy ( masy koło 1000kg) podnośnik odmawia posłuszeństwa. Na wolnych obrotach ni chu chu, nie podniesie. Delikatne przyspieszenie obrotów trochę pomaga ale i tak nie podniesie do samego końca, żeby zablokować podnośnik przeciw opadaniu. A jeśli nie jest zblokowany to nie mniej jak minutę zajmuje mu mimowolne opadanie.


Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Kiedy sie rozgrzeje i nie podnosi to to co wczesniej podkreć zawór nie za dużo narazie jeden obrót ja tak miałem i teraz spokojnie sobie podnosi 1500 kg brony talerzowej na wlnych obrotach

 

Wkrecenie zaworu powoduje wzrost cisnienia w układzie ... a jego popuszczenie odwrotny skutek .. kiedy za rozgrzanym oleju słabo podnosi znaczy ze zawór przepuszcze i trzeba go podkrecić ale nie na maxa tylko tak na poczatek chociaz jeden obrót .. pomoze!


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackassiu    50

Właśnie nie mam zegara żeby ciśnienie zmierzyć, tzn jestem na etapie jego tworzenia. Mógłbyś pomóc zlokalizować mi ten zawór?


Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ss92    0

witam Panowie mam taki sam problem z podnośnikiem w mtz 1025.3 jak się dobrze rozgrzeje to nie chce podnosić wymieniłem pompę zawór monoblocku ustawiłem ciśnienie i dalej to samo się dzieje. Może ktoś coś poradzi???????? Bo mi już ręce opadaja. Myślałęm nad podlaczeniem chłodnicy do oleju hydraulicznego ale nie wiem czy to coś da??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Shogun
      Witam.
      Zakupiłem ostatnio 2 letniego Belarusa 952, nie miałem wcześniej z tą marką do czynienia i przy zakupie nie zwróciłem uwagi na fakt że podnośnik nie działa jak powinien.
      Problem polega na tym że po podniesieniu gdy chce opuścić na określoną wysokość muszę dać dźwignie koło fotela trochę do przodu i zaraz cofnąć w pozycję neutralną by nie opadał dalej.
      Im dalej do przodu pchnę tą dźwignie tym szybciej opada.
    • Przez Shogun
      Witam. Mam w tym roku problem z moim ciągnikiem Belarus 952. Blokuje mi się rozdzielacz ten pod kierownicą. Wygląda to tak:
      - na zimnym oleju rozdzielacz działa normalnie
      -gdy olej sie zagrzeje to po przesunięciu dżwigni w pozycje pływającą nie da sie wrócić na neutralną (środek) blokuje się na podnoszeniu i słychać zawór przelewowy.
      -gdy poszarpię trochę dźwignią w pozycji między pływającą a podnoszeniem to się odblokuje i wróci na srodek lecz nie da sie dać dźwigni na dół (opuszczanie). Raz na jakiś czas uda się że sytuacja wróci na chwilę do normy.
      - dzieje sie to od wiosny i kilkakrotnie rozbierałem tą sekcję lecz zadnych nieprawidłowości nie stwierdziłem. Po złożeniu działa jakiś czas dobrze, ale tylko chwilę. Na początku szarpanie za dźwignię nic nie dawało, teraz udaje mi się odblokować ale jest to irytujące.
       
      Dodam że blokuje sie tylko jedna sekcja odpowiedzialna za wyście hydrauliki z tyłu i przy każdej maszynie (kosiarka dyskowa, pług obrotowy, maszt od wózka widłowego). Rozdzielacz był rozebrany pierwszy raz od nowości.
       
      Potrzebuję pilnie to naprawić gdyż mam tylko jedno wyjście hydrauliki z tyłu a pasuje przygotować ciągnik do orki pługiem obrotowym.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj