16HDR008

Które odmiany najlepiej przezimowały ???

Polecane posty

16HDR008    0

Witam

 

Postanowiłem założyć nowy temat odnośnie przezimowania pszenic ozimych. Nie piszcie szczegółów: klasa gleby, ilość wysiewu, termin siewu.... .Konkrety odmiana i ile procent przezimowało. Pomoże to nam wszystkim w wyborze gatunków na jesień 2012. Jak mawia jeden z klientów firmy w której pracuję " TEMAT JEST KRÓTKI I BARDZO KONKRETNY".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Lukullus, bamberka, tonacja - 100% - mieszkam na wyżynie lubelskiej, pokrywa śnieżna około 15 cm mróz największy -25 stopnie, siana była bardzo gęsto bo nawet do 400 kg na hektar ( na glinach wyszła taka sobie ni żadka ni gęsta a na płowinach gąszcz) ale poszedł azot i potem antywylegacz zasosuję i powinno być ok

 

 

lukullus i tonacja siana wcześno ( już nie widać ziemi ) trochę przyżółknięta

 

bamberka siana w buraczysku późno jest mała ale bardzo ładna ,zielona

 

rusza wegetacja, podsiana więc sie wyrówna wszystko i tak

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16HDR008    0

Jest już podobny temat http://www.agrofoto....100#entry907289 zastanawia mnie jedno, co ma na celu zakładanie praktycznie takich samych tematów, przez to się robi tylko dziadostwo <_< <_<

 

Widzisz po kliku dnach w polu i pracy 8 godzin od poniedziałku o piątku poza nim nie jestem w stanie śledzić wszystkich tematów. Tego nie zauważyłem. Ale z tego co ZAUWAŻYŁEM czytając kilka postów, to piszą tam o wszystkich uprawach a ja zakładam temat tylko o pszenicy. Jak napisałem tylko konkrety odmiana i procent przezimowania. Żadnych zbędnych informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zostawię temat, wg mnie jest przydatny. I prosił bym o więcej szczegółów np pokrywa śnieżna, czy była , jakiej grubości, i jakie były najniższe temp.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

pszenica mewa przezimowała prawie 100 % bez sniegu temp -23 do -26 muszelka 100% wymarzła juz ja uprawiłem w poniedziałek przesiew jara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woojtek123    0

W skali 0do5 pszenica czeska Nilol 6 0 uszkodzeń brylant 5 palmir 4 super plon banderola 4 bamberka 3 muszelka na dobrej glebie 2 na gorszej 1 śniegu 2 centymetry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBizonBS    1

Nie znam odmiany jaka jest u sąsiada ale przezimowała w 100% mrozy u mnie dochodziły do -37 ale było około 15cm śniegu ogólnie wszystkie zboża są w dobrej kondycji i teraz nawozy zaczynają działać.Mieszkam w Małopolsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrcase85    1

wielkopolska zboża ozime wszystkie wymarzły od pszenicy poprzez jęczmien, przenzyto, owies ozimy a nawet żyto z centrali wymarzło miejscami 0 śniegu i -25 i pozamiatane teraz przesiewki owsem i qq a ziemia to V klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16HDR008    0

W skali 0do5 pszenica czeska Nilol 6 0 uszkodzeń brylant 5 palmir 4 super plon banderola 4 bamberka 3 muszelka na dobrej glebie 2 na gorszej 1 śniegu 2 centymetry.

 

Skąd jesteś ? Na Dolnym Śląsku ( okolice Świdnicy ) według twojej skali Brilliant 0 - przynajmniej kilkanaście hektarów sąsiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

U mnie Muszelka, Bomer, Bamberka, i Mulan nie przezimowały. Padły w 100%. Tylko Skagen dość dobrze przezimował. Ale koło mnie w spółdzielni to i Scagen padł, a Ostroga tak sobie dała rady, ale rewelacji nie ma.

Ogólnie wszystkie poleciały.

15 km dalej całkiem inna sytuacja. Prawie wszystko zielone i ziemi nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radziowlkp    3

U mnie pszenżyto moderato i pszenica bogatka siane 29 września 90% wymarzło

a pszenica muszelka i bogatka siana 12 listopada przezimowało w 100 % bez śniegu -28 IV klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Może jeszcze dodajmy kiedy były siane bo to też dużo zmienia ( zaobserwowałem że odmiany siane później które są mniesze są zieleńsze a te większe rozkrzewione przyżółkłe w okolicy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu_33    8

Zyta niestety nie dała rady, bez okrywy śnieżnej okolice Kutna, niestety pół gospodarstwa pod przesianie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parada    0

powiat kolski czyli wielkopolska odmiany MUSZELKA MULAN LINKOLN WSZYSTKO WYMARZŁO bez okrywy śnieżnej ponad dwa tygodnie -22 /również rzepak vizbi -wszystko do przesiania poszukiwana pszenica TYBALT, JAK BY KTOŚ MIAŁ tel.-601064762

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

woj.lodzkie ,pow.brzeziny ,

Tonacja siana 5 listopada bardzo dobrze przezimowala

Olivin siany 2-3 pazdziernika- dobre przezimowanie - zostaje

Brilliant siany na przelomie wrzesnia/pazdziernika - slabe przezimowanie , na chwile obecna nie likwiduje , co nie znaczy ze zostawiam go napewno , pewnie bede robil place jarki za kilka dni

 

sniegu praktycznie nie bylo , tzn. byl ale tak malo ze nie wszystko bylo przykryte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

U nas praktycznie na czerwonkach i glinach pszenica jest rzadka, do deszczu na jesieni po siewie nie było wogóle... teraz aż prosi się o deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

to tak Ci co mieli śnieg powyżej 10cm to każda pszenica powinna przeżyc przy tych mrozach które wystapiły

u mnie śniegu zero najniższa temp -26 przy ziemii

muszelka padła w całości zero życia

mewa 100%przezimowała

ostka około90% przezimowała

ostroga 90% przezimowała

wszystkie siane do 5 pażdziernika ilość wysiewu od 160-200kg/ha

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

Bogatka 100% przezimowała

Lucjusz późno siany 60-70%

Muszelka u znajomego przyzwoicie przezimowała jedynie koło płotu gospodarstwa, rzeszta na poziomie 30-50%, powłoka śnieżna zróżnicowana, jak to na pagórkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

U mnie przezimowało praktycznie wszystko śniegu było ok 10-15 cm,niestety na początku marca gdy stopniał śnieg przyszły temperatury -10 i wiatr i wysmalił prawie połowę pszenic(Mulan,Tonacja) ,u sąsiadów podobnie i bez różnicy jaka odmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Wysiew -18/09/2011 - pszenica MEWA. powiat szydłowiecki, mazowsze, mrozy do -30, pokrywy śniegowej praktycznie brak, Przezimowało bez większych start.

Klasa ziemi - 3 przecięta pasem 4. Na jesieni zielenił się dobrze tylko pas 4 klasy, na 3 ledwo co z ziemi wyszło (prawie nic nie padało przez całą jesień). Początek marca - pas 4 klasy zółty, na 3 tylko końcówki źdźbła zółte.

Stan na dziś na 4 klasie jest już super zielono, a na 3 słabo rośnie. Na szczęście od 2 dni pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

Pszenica Ostroga jedna siana 15 wrzesnia w ilosci 170kg/ha przezimowała w 90 % a nastapna siana 12 pazdzierika przezimowa lepej poniewaz była mniejsza. Rzepaki przezimowałt w 80-90 %. zachodniopomorskie najwiekszy sdapek temperatury wynosił -28, ale dobrze ze sniegu troche przed tymi mrozami podpadało. Ogolnie zboza sa w dobrej kondycji ;)


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez Putinw
      Witam.zrobilem oprysk na chwasty lancet 125 na 30ary ,a wypryskalem na jakieś 17ary  wyższym ciśnieniem.Czy zaszkodzi to pszenicy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj