Zaloguj się, aby obserwować  
shovon

Case 956 XL - problem z podnośnikiem

Polecane posty

shovon    0

Witam. Zakupiłem sobie ciągnik Case IH 956xl i nom obsługa mi sprawia trochę problemu :)

 

Chodzi mi o to jak korzystać z podnośnika. Potrafię podnieść i opuścić ale nie umiem ustawić podnośnika w wybranym przeze mnie położenie.

 

Wklejam zdjęcia z ciągnika

case1h.jpg

case2ql.jpg

 

 

Dodam że gdy to pokrętło z tyłu ciągnika "zakręcę" to cała hydraulika podnośnika nie działa w ciągniku. Nic nie mogę zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Może na sam początek opisze dźwignie

1. pozycyja

2. do szybkiego sterowania

3. pokrętło funkcji pływanie/pozycja lub mieszane (ku przodowi mamy pływanie, ku tyłowi pozycje, a pomiędzy mieszana- ale ta trzecia to nie wiem po co ona bo jakoś dziwnie to u mnie działa :o :lol: )

4 pokrętło z tył ciągnika to regulacja wysokości podnośnika zewnątrz ( u mnie jest zgubione pokrętło więc nie powiem ci jaka jest neutralna pozycja jego ale mam ustawione tak aby podnośnik był opuszczony)

 

Aby używać pozycji musisz pokrętło ustawić w pozycje 3B i dźwignie 2 w pozycje 2B, a następnie dźwignią 1 wybrać pozycje jaką chcesz. I teraz tak: jeżeli wybrałeś daną pozycję na dźwigni 1 a nie chcesz jej przesuwać by szybko unieść podnośnik i wrócić z powrotem do danej pozycji wystarczy że będziesz tylko używał dźwigni 2 przesuwając w pozycje 2c.

Tak w skrócie to dźwignia 2 ma takie funkcje:2a-opuszczone na max; 2b-zależne od położenia dźwigni 1; 2c- podniesione na max

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shovon    0

A jeszcze się zapytam czy ktoś wie... dźwignia 1 nie reaguje wcale(czyli nie mogę ustawić podnośnika w wybranej pozycji). Mechanik powiedział że jest to mozliwe uszkodzenie jakiegoś sterownika w skrzyni. Czy orientuje się ktoś czy jest to duża cena naprawy i co moze być jeszcze ewentualną przyczyną nie działania tej dźwigni?

Edytowano przez shovon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BoRssak    0

ktoś mi mówił ze może być to elektro-hydrauliczny zawór, czy coś takiego ale nie jestem pewien i nie wiem co mam robić bo u mnie jest to samo co u Ciebie :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
    • Przez agromichu
      Gdzie znajduje się pompa hydrauliczna w case 4220? Czy rozdzielacz może przepuszczać olej przez gniazdo? Mam problem z rosiewaczem amazone z hydraulicznymi zasuwami, które się same otwierają na rozgrzanym oleju i czasem jest problem z dźwigniami rozdzialacza ponieważ na rozgrzanym oleju jest problem z otwieraniem i zamykaniem zasów. Tak jakby fiksował rozdzielacz. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj