piotrb14

Jakie odmiany buraków zasiejecie w tym roku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
losktos    356

to może i ja napisze od początku jak to było :P

Przedplon: pszenica ozima

- wysiew wapna

- podcinanie ścierniska agregatem podorywkowym

- wysiew nawozów Polifoska 8 200 kg/ha

- orka przedzimowa

Sylwester :P

- wysiew nawozów Polifoska 6 370 kg/ha

- uprawa agregatem uprawowym

No i tu się zatrzymałem ze względu na pogode :mellow:

Zostało wysiać Saletrzak, ponownie uprawić no i zasiać ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

hmm a kolego nie lepiej wysiać na jesień jak już tak sie polifoski trzymasz polifoski PK bezazotowej ten azot który wprowadzasz do gleby na jesieni idzie psu w d..

 

Guzik, jednego roku ojciec siał buraki 4 kwietnia i kiedy już pół pola zasiał śnieg zgonił go do domu. Drugą połówkę zasiał 2 tygodnie później. Ponoć późniejsze miały troszkę lepszą obsadę, ale tylko troszkę. A to, że anomalia są teraz zanim jeszcze nie powschodziły to tym lepiej. W zeszłym roku kiedy 3 maja padał śnieg na Dolnym Śląsku i następnej nocy było -8*C to kukurydza i buraki zrobiły się tam sine, ale przeżyły. ;)

kolego co terminu siewu to misisz brać jeszcze rodzaj gleby ja jestem z dln śl a wcześniej jak po połowie kwietnia nie ma szans zeby w pole tam gdzie buraki mają być wejsć


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

@thug zgadza się, ale nie sprowadzają u nas takiej Polifoski, jest tylko 6 i 8. Ja w tym roku chciałem posiać nawóz w postaci Soli potasowej i Fosforanu amonu no ale Senior się uparł do Polifoski :P

 

no a w sumie tego azotu na jesieni to tylko 16 :P

Edytowano przez losktos

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

@thug U nas też różnie się wchodzi w pole z burakami - czasami koniec marca, czasami koniec kwietnia. Duże znaczenie ma ilość wody po zimie, której w moim rejonie jest tej wiosny wyjątkowo mało. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

a ja tam zostanę i tak przy swoim i czym prędzej zasiane tym lepiej...... oczywiście mam na myśli to kiedy tylko są warunki do uprawy, ja w tym roku zasiałem 28 marca było bardzo sucho zasiało się super, zostawiłem lekką grube zasiałem bardzo płytko na 1-2 cm, już zdążył 2 razy spaść na nie śnieg i parę razy deszcz....... ku mojemu zaskoczeniu na polu nie zrobił się beton gleba jest bardzo pulchna, oczywiście jest lekka skorupka na wierzchu ale łatwo pęka i się kruszy..... buraki na tą chwile odmiana budera wypuszcza kiełek, a odmiana Polska janosik dość późna zaczyna pękać otoczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

dzisiaj u mnie na dwóch metrach o 6 rano było -6.5 st C bialutko wszędzie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

no i jak by ci buraki zaczęły pękać w otoczce albo kiełki miały to już po burakach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Ja zasiałem w czwartek a dziś był przymrozek -4C.I tak jest w lepszej sytuacji niż czy co posiali 28 marca bo im mogą kiełkować a moim jeszcze trochę zejdzie.A zasiałem Huzar i Budera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanki    0

Moje skiełkowane, tyle co mają się pokazać, w nocy -5 zobaczymy co będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Ja w czwartek ma wykonywać już pierwszy oprysk na buraki i tak myślę czy podziała bo w nocy do -1,-2 spada. :( Ale z drugiej strony jak się wstrzymam to nic się nie stanie bo zanim buraki będą na wierzchu to im jeszcze trochę zejdzie przy takiej pogodzie. :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

odmaina janosik dzisiaj uprawiałem jutro sieje pierwszy we wiosce u mnie dużo zabiegów robię pod buraki bo

-przedplon przenica

- obornik siew gorczycy nawozu

- cięcie gorczycy na kiszonkę orka zimowa

- szlepowanie dwa razy

- nawozy(lubofos, lubofoska, saletra amonowa)

- kremlowanie ze ślepom

-bronowanie

- agregat no i siew

PS co jaką odległość siejecie buraki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Wczoraj rozsiałem 350 kg/ha Saletrzaku a dzisiaj uprawiłem i posiałem buraki.

Nevenka z KWS (3,36 ha)

Huzar z WHBC (2 ha) ;)

Podczas ostatnich przejazdów siewnika poszedł deszczyk i jeszcze trochę pada ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

u was mokro a u mnie susza że się robią wydmy na piaskowych polach. Dzisiaj już pryskałem Pyraminem ale w taki popiół nie wiem czy będzie działał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

od poniedziałku nadają tydzień słonecznej pogody, ( w weekend ma lać i to porządnie) więc od wtorku trzeba ruszyć i siać :) ciepło będzie to zejdą za tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

ja sialem wszystko Huzar z WHBC sprawdza się u mnie bardzo dobrze.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja zasiałem po raz pierwszy przed 15 kwietnia a dokładnie 12 odmiany agent i silvetta


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endzit    26

Nie jestem zwolennikiem wczesnego siania buraków ale w tym roku zasiałem połowe 5 ha - Monza 24 marca i dziś 15 kwiecień buraki praktycznie są na wierzchu. Mamy w tym roku odbiór buraków 20 września więc.. Dodam że druga połowa zasiana była po świętach 10 kwietnia ( juz otoczki popękały ) Pewnie że wschody są późne w tym roku, ale jedno co się udało uzyskać to to że 11 kwietnia pole zrobiło się zielone od samosiewów rzepaku i poszedł glifosat +_ siarczan i muszę powiedzieć że na dzień dzisiejszy bez kropli metamitronu zniszczyłem już pewnie z 50% rzepaku w uprawie. Po weekendzie tak koło środy pójdzie dopiero 1 zabieg dzielony na chwasty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor14    34

My zasialiśmy odmianę Agent z SESVANDERHAVE. Powiedzcie jakie herbicydy zakupiliście na ochronę waszych plantacji?

Edytowano przez zetor14

Prezes z wykształcenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj