Budzu321

Jaka prasa do t-25???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Budzu321    0

Witam zastanawiam sie nad kupnem prasy do t-25, nie chcial bym wladka męczyc jaką bys cie polecili???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ltz55aluki    0

prasa do wladzia raczej odpada....

brak dwustopniowego sprzegla...

brak mozliwosci redukcji biegu przy grubszym pakosie jesli zredukujesz a w prasie bd siano lub sloma moze ja zatkac....

prasowanie bd przebiegalo powoli na biegach terenowych..

 

 

ktos z forum prasuje wladziem (prasa sipma) ale kto dokladnie to nie wiem..

Edytowano przez ltz55aluki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk89    18

stary, niemiecki fortschitt K-442. u nas koleś prasował swego czasu takim zestawem, i t-25 śmigał bez problemu.

Edytowano przez Radekk89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Welger ap 41 będzie odpowiednia

tylko to jednostopniowe sprzęgło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho123    4

Swego czasu prasowałem T-25 zwykłą simpą kostką ale to męczarnia, silnik daje rady bez problemu ale brak drugiego stopnia sprzęgła wymaga nie lada wprawy przy włączaniu i zmienianiu biegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

ja mam Welger AP45 i kiedyś Władysław chodził w niej i bez problemu dawał rade :D

Edytowano przez rafal4610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Z pras wielkości ap 45 po wciśnięciu sprzęgła traktor jedzie rozpędem prasy .trzeba na to uważać bo można wypaść z pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
argoz    0

Ja miałem kiedyś INTERNATIONAL 440 rusek robił nią kilkanaście tysięcy kostek rocznie. Brak dwustopniowego sprzęgła to problem ale troche wprawy i można robic. Nie wiem jak w innych prasach ale ta jest tak zabespieczona że nie da się jej popsuc, moja przez 10 lat miała zmieniony jeden kołek rozporowy który się prawdopodobnie zgubił i z kilka kilogramów śrub zabespieczających :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ari321    0

Witam ponawiam pytanie czy dal by rade w sipmie z 224/1 bo najłatowiej by bylo ja kupic bo typu welger czy claas to nie bardzo jest w Lubelskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

ja prasowałem c-330m John Deere CB 300 i dawała sobie rade do t-25 też powinna pasować jak chcesz to pisz na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ari321    0

A czy w prasie spima z224 nie zajerzdżę silnika bo robiłem w tym roku remont silnika nie chcial bym co 5 lat remontu robic a wladek prasowal by około 7 ha siana i 5 ha słomy rocznie to jak??? proszę o szybkie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Budzu321    0

Zastanawiam się nad prasa do t-25 w grę wchodzi jakaś tańsza max 8000. Chciałbym taką w której władek by się nie meczył takie na allegro sobieogladalem rużne: http://moto.allegro....2690481134.html

http://moto.allegro....2697502811.html

http://otomoto.pl/in...45-A224158.html

Co myślicie o tych prasa która najbardziej by pasowała do niego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAti21    3

jak już do władka to polecam welger ap41 lub ap45(ma troche większy podbierak i gardło ,lepiej sie prasuje) , spokojnie da sobie rade ,wiem bo kiedyś tak prasowałem, takim zestawem .

tylko trzeba sprawdzić czy nie ma luzów na tłoku ,czy aparaty gdzieś nie spawane , iglice w jakim stanie, palce , i tzw "pieski"

a także czy nie ma luzów na kole które napędza tłok

Edytowano przez MAti21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian1025    56

Jak teren równy to bezproblemowo T-25 bedzie smigał, u mnie ten zestaw pracuje porzadnie od 1995r, a na poczatku to kilka sezonów prasowała po 100ha/sezon w samej słomie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    155

Jak kolega wyżej pisał najlepsza będzie Claas Markant 40.

Mała masa, duża wydajność , mała awaryjność i niskie zapotrzebowanie mocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
salers1000    0

Koledzy mam do kupienia za małą kasę (1800zł) prasę kostkującą claas magnum czy t25 poradzi sobie z nią.Czy ta prasa jest warta uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj