Skocz do zawartości
piotrjako

Jakie herbicydy używacie w owsie

Polecane posty

the1mati1    45

A jak odchwaszczać owies z wsiewką traw(kupkówka, koniczyna, życice). Chwastox extra może być? Czy coś innego zastosować? 

Wiadomość z agroFakt.pl

jarecki82    3

Panowie zachciało mi się zasiać owies na 3b mokra wiosna i wywaliło się proso!

Znalazłem że jest taki środek LEXUS 50Wg który ma rejetracje w Niemczech na owies a bierze miotłę i wyczyńca to może i proso załatwi.

Stosował ktoś.

katopo    4

Przesiewałem bez orki oziminy mieszanką z owsem i wychodzi mi dużo miotły zbożowej i tu moje pytanie jak ją wytępić nie niszcząc owsa?

a1fe26c2    36
Napisano (edytowany)

O jaki Ty mało domyślny jesteś. Formalnie nie można, nieformalnie zrobisz jak zechcesz. Wszystko masz opisane w okolicy kilku postów.

Edytowano przez a1fe26c2

Quercus78    5

proszę o poradę czy można pryskać OWIES mustangiem 306 SE? Z etykiety wynika niby że nie,ale MUSTANGIEM Forte już można. A przecież to sa te same substancje plus w FORTE jeszcze jakaś jedna dodatkowo. pryska łktoś zwykłym mustangiem?

a1fe26c2    36

Ja pryskam Helm Tribi ( tribenuron) 0.15+ Fluxyr ( fluroxypyr) 0,5 da rade chwastą ?

Czy da radę chwastą, to nie wiadomo. Chwastom może dać radę bez problemu.

Do łubinu z owsem mógłby być linuron, ale trzeba pryskać zaraz po siewie.

proszę o poradę czy można pryskać OWIES mustangiem 306 SE? Z etykiety wynika niby że nie,ale MUSTANGIEM Forte już można. A przecież to sa te same substancje plus w FORTE jeszcze jakaś jedna dodatkowo. pryska łktoś zwykłym mustangiem?

Mustang Forte ma w stosunku do Mustanga 306 różni się dodatkiem aminopyralidu. Owsa nie spalisz jednym i drugim herbicydem, ale PIORIN będzie miał do czego się przyczepić.

Mareg    1

czy mozna pryskac owies lancetem bo mi zostalo z pszenicy ?

Quercus78    5

a1fe26c2 dzięki za poradę. Dla PIORiN to wpiszę że pryskałem Mustang Forte i po sprawie. Tylko boje się czy ten Mustang to na pewno nie zaszkodzi bo w różnych źródłach czytałem że nie stosować w owsie.

przyłączam się do pytania "Mareg" możemy lancetem wpaść w mieszankę w owies ew. jęczmień ?

jarecki82    3

Panowie zachciało mi się zasiać owies na 3b mokra wiosna i wywaliło się proso!

Znalazłem że jest taki środek LEXUS 50Wg który ma rejetracje w Niemczech na owies a bierze miotłę i wyczyńca to może i proso załatwi.

Stosował ktoś.

Załatwił proso,nie wybiło się, ale owies też troszeczkę przystopowało.

Plon 5,5t;ha.

seba87    0

a czym moge jeszcze opryskac owies teraz.... bo kurde oprysk nie siadl mi wcale i wywalilo chwasty.

mlody43    14

czym najlepiej pryskac owies? do tej pory pryskalem chwastoxem turbo no i zawsze bylo spoko ale w tym roku wywalilo rumianek? jaki herbicyd zwalczy dodatkowo rumianek. i tak zeby pryskac tylko raz

PRIMO    189

Ja pryskam Chwastoxem Trio i nigdy nie było problemu a w tym roku przepuścił cześć chwastów

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jasiu12512
      co sądzicie o zrobieniu kiszonki teraz w czerwcu z poległego owsa
    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Vether
      Witam,
      Dokładnie 22 marca zasiałem owies. Problem polega na tym, że gdzies okolo 3-4 dni po zasiewie zaczal padac deszcz i owy deszcz dosyć zbił glebe, ubił ją w takim sensie ze teraz na wierzchu utrzymuje sie takie jakby błotko, w niektórych miejscach gleba az połyskuje od tego. Mineło 10 dni od zasiewu, na ziemi powoli sie pojawiaja jakies kiełki gdzieniegdzie. Czy taki stan gleby spowoduje zepsucie zasiewu w sensie takiem ze nic nie urośnie ?
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      sprawa wygląda następująco - znajomy siał owies kilkanaście lat z rzędu na tym samym kawałku ziemi. Jak mi to powiedział, to początkowo chciałem się za głowę złapać, ale w sumie nie jestem pewien - czy owies można uprawiać w monokulturze? Słyszałem m. in. o życie i kukurydzy, że te można spokojnie uprawiać rok w rok, ale owies? Nie mogłem znaleźć nic na ten temat w sieci, ale wydaje mi się, że ta ziemia jest teraz mocno wyniszczona i nie wiem, czy nadaje się teraz do uprawy czegokolwiek.

Był plan, aby znowu posiać owies... ale czy to jest dobry pomysł? Jest to V klasa ziemi, więc pewnie trzeba by wywalić na to ze 40t obornika na hektar, którego również nie ma skąd wziąć w takich ilościach. Teraz co prawda na siew owsa jest już pewnie trochę za późno, ale zawsze można spróbować z czymś na zielony nawóz lub coś w tym rodzaju.

Macie jakieś sugestie, co teraz robić? Czy owies można siać rok w rok bez żadnych międzyplonów? Dać tej ziemi odpocząć, ugorować ją, czy można by coś działać?