piotrjako

Jakie herbicydy używacie w owsie

Polecane posty

Jakie dawki mustangu forte dawaliście w owsie 0,8l na ha ? Nie dało rady wjechać z chwastoxem turbo a teraz boje sie nim opryskać bo jest już drugie kolanko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

Witam. Czy w owsie sianym po kukurydzy która rosła na tym polu z 5 lat pojawi się chwastnica?

Pole nie jest podmokłe. Moim zdaniem owies powinien ją zagłuszyć?

Czym to ewentualnie opryskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

Witam, mam pytanie, dzis posiana mieszanka owies,pszenica,jeczmien. Zastanawiam sie jednak, jaki herbicyd pozniej zastosowac. Poprzedni gospodarz nie dawal opryskow wcale. Ziela na polu zawsze bylo sporo, chabry,maki, rumianki, i taki czarny groszek. Jak sie pozbyc tego dziadostwa? Dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Witam, mam pytanie, dzis posiana mieszanka owies,pszenica,jeczmien. Zastanawiam sie jednak, jaki herbicyd pozniej zastosowac. Poprzedni gospodarz nie dawal opryskow wcale. Ziela na polu zawsze bylo sporo, chabry,maki, rumianki, i taki czarny groszek. Jak sie pozbyc tego dziadostwa? Dziekuje za odpowiedzi

Co do Lintura to pilnuj temperatur, u mnie przy ok 10*C chaber nawet się nie przydławił dikambą. Nic dziwnego- najbardziej wrażliwy regulator wzrostu na temperaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Czarny groszek to zapewne wyka ptasia - czarne ziarenka o średnicy około 3 mm. Roślina pnie się po zbożu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam panowie. myślę że ci którzy prowadzą ewidencję zabiegów ochrony roślin mnie zrozumieją i rozwiążą problem :)

Mianowicie... w tym roku chciałem opryskać owies Mustangiem forte który zakupiłem na 16 ha i byłem pewny że na etykiecie będzie owies a tu zonk... jest tylko mieszanka jęczmienia z owsem. I co tu wpisać w ewidencje i pamiętajcie że faktury z zakupu są potrzebne do okazanie podczas kontroli czyli to co kupiłem i opryskałem to trzeba wpisać, no chyba że... :D

wyczytałem że mustang forte ma jakąś nową substancje, nie zaszkodzi to na owies ?

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dzięki za dobre informacje :) teraz to problem z głowy ale wydrukuje sobie etykiete rejestracyjną żeby później nie było "ale"

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32
Napisano (edytowany)

Po 1 powiedz jakimi chwastami jesteś zagrożony? Przy właściwym zmianowaniu i zwykły chwastox extra zostawia czyste pole :P

Tu zgodzę się w 100%.

Edytowano przez milanreal1
caps lock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnyt    3

Panowie, mam pytanie odnośnie pryskania owsa. Otóż w nocy padał deszcz tak, że aż do 10 rano było widać mokry asfalt na ulicy, ale później cały dzień temp. była ok. 15 stopni i wiał wiatr, czy mógłbtm opryskać owies wieczorem tego samego dnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Z pozycji komputera tego się nie dowiesz, przejdź po polu i zobacz jak mokro jest. Wiatr akurat silnie wysusza, nawet lepiej jak promieniowanie więc może być dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry też jest Mocarz z BASF, nawet trochę mocniejszy od Lintura i w tej samej cenie.

Polecalem rowniez Trimax 50SG jako tanszy zamiennik Granstaru ale nie solo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawido15    1

A czy jak mam mieszankę owsa z jęczmieniem i pszenicą ( w przeważających ilościach pszenica i jęczmień) to czy np mogę to opryskać pumą z chwastoxem ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawido15    1

Czyli nawet zwykły owies może zniknąć? Głuchy owies wiem że sie zwalcza pumą a wiem że poprzednim roku był głuchy to pewnie w tym też będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Ja pryskam Helm Tribi ( tribenuron) 0.15+ Fluxyr ( fluroxypyr) 0,5 da rade chwastą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Czym proponujecie odchwaszczać owies z łubinem? Mam zakupiony granstar i chwastoks trio. Który z tych środków wybrać żeby nie spalić łubinu? Jaką dawkę zastosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Czyli nawet zwykły owies może zniknąć? Głuchy owies wiem że sie zwalcza pumą a wiem że poprzednim roku był głuchy to pewnie w tym też będzie.

Po pierwsze jeśli ma być głuchy owies to już napewno jest, a po drugie to owies szybciej sieknie niż owies głuchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj