piotrjako

Jakie herbicydy używacie w owsie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
the1mati1    64

A jak odchwaszczać owies z wsiewką traw(kupkówka, koniczyna, życice). Chwastox extra może być? Czy coś innego zastosować? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Chwastox wytnie koniczynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Panowie zachciało mi się zasiać owies na 3b mokra wiosna i wywaliło się proso!

Znalazłem że jest taki środek LEXUS 50Wg który ma rejetracje w Niemczech na owies a bierze miotłę i wyczyńca to może i proso załatwi.

Stosował ktoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Według stron internetowych powinien sobie poradzić z wyczyńcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Przesiewałem bez orki oziminy mieszanką z owsem i wychodzi mi dużo miotły zbożowej i tu moje pytanie jak ją wytępić nie niszcząc owsa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Legalnie glean 75WG, chisel nowy 61,5 WG, nuher 75 WG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2
Napisano (edytowany)

O jaki Ty mało domyślny jesteś. Formalnie nie można, nieformalnie zrobisz jak zechcesz. Wszystko masz opisane w okolicy kilku postów.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

proszę o poradę czy można pryskać OWIES mustangiem 306 SE? Z etykiety wynika niby że nie,ale MUSTANGIEM Forte już można. A przecież to sa te same substancje plus w FORTE jeszcze jakaś jedna dodatkowo. pryska łktoś zwykłym mustangiem?


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Ja pryskam Helm Tribi ( tribenuron) 0.15+ Fluxyr ( fluroxypyr) 0,5 da rade chwastą ?

 

Czy da radę chwastą, to nie wiadomo. Chwastom może dać radę bez problemu.

Do łubinu z owsem mógłby być linuron, ale trzeba pryskać zaraz po siewie.

 

proszę o poradę czy można pryskać OWIES mustangiem 306 SE? Z etykiety wynika niby że nie,ale MUSTANGIEM Forte już można. A przecież to sa te same substancje plus w FORTE jeszcze jakaś jedna dodatkowo. pryska łktoś zwykłym mustangiem?

 

Mustang Forte ma w stosunku do Mustanga 306 różni się dodatkiem aminopyralidu. Owsa nie spalisz jednym i drugim herbicydem, ale PIORIN będzie miał do czego się przyczepić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

czy mozna pryskac owies lancetem bo mi zostalo z pszenicy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

a1fe26c2 dzięki za poradę. Dla PIORiN to wpiszę że pryskałem Mustang Forte i po sprawie. Tylko boje się czy ten Mustang to na pewno nie zaszkodzi bo w różnych źródłach czytałem że nie stosować w owsie.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Panowie zachciało mi się zasiać owies na 3b mokra wiosna i wywaliło się proso!

Znalazłem że jest taki środek LEXUS 50Wg który ma rejetracje w Niemczech na owies a bierze miotłę i wyczyńca to może i proso załatwi.

Stosował ktoś.

 

Załatwił proso,nie wybiło się, ale owies też troszeczkę przystopowało.

Plon 5,5t;ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba87    0

a czym moge jeszcze opryskac owies teraz.... bo kurde oprysk nie siadl mi wcale i wywalilo chwasty.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody43    202

czym najlepiej pryskac owies? do tej pory pryskalem chwastoxem turbo no i zawsze bylo spoko ale w tym roku wywalilo rumianek? jaki herbicyd zwalczy dodatkowo rumianek. i tak zeby pryskac tylko raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Ja pryskam Chwastoxem Trio i nigdy nie było problemu a w tym roku przepuścił cześć chwastów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Prosze o informacjie czy mogę użyć Galaper 200 EC oraz Trimax 50 EC w zwalczaniu chwastów w OWSIE?

W opisie jest jęczmień jary ale o owsie nic nie pisze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Witam

Chciałbym się zapytać jakie opryski stosujecie po posianu owsa ? Szczególne chodzi mi o nieużytki, ponieważ część owsa tam zasiałem, a podejrzewam, że chwasty zaatakują tam ze zdwojoną siłą.


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystekc355    196

Jezeli na tym ugorze wczesniej zastosowales glifosat to mysle ze chwastox turbo  powinien dac radę.Ja w poprzednim sezonie stosowałem chwastox w owsie bylo czysciutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Akurat nic wcześniej nie stosowałem, bo ten nieuzytek wpadł mi nie dawno.

Dlatego szukam jakich środków na chwasty, i kiedy najlepiej zacząć pryskać ? Siałem 14 kwietnia.


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Jak już będziesz wiedział czym będziesz pryskał to stosujesz się do zaleceń etykiety jeśli chodzi o termin ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj