Zaloguj się, aby obserwować  
zlociutki3514

Delaval VMS

Polecane posty

Hej! Od niedawna głośno się zrobiło o robotach do zadawania pasz (firmy chyba ...Pellon - sorki, jeśli przekręciłem :D ), które użytkownicy sobie chwalą bo oszczędzają czas i w ogóle! Teraz znów zrobiło się głośno o robocie do dojenia krów! Kiedy krowie się zachce aby ją wydoić to wchodzi do środka i ...sprawa załatwiona :) ! http://pl.youtube.com/watch?v=aPqWpOxQmIs

Moim zdaniem to bajera!!! :):) podobno w Polsce są już takie dwa! tylko cena.... podobno ok 0.5 mln PLN... A co Wy o tym myślicie????

 

Pozdrawiam z3514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PongO    1

ale bajer :D przydalo by mi sie.. takie cos chyba bedzie w simtractorze v4http://www.simtractor.com/forum/album_page.php?pic_id=777

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Jak dla mnie to wypas; wyświetlacz, licznik komórek somatycznych, miernik na każda ćwiartkę wymienia itd. itp. Ciekawe tylko czy krówki tak chętnie na to same wchodzą...


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Fajny bajer! !

Jak dla mnie to wypas; wyświetlacz, licznik komórek somatycznych, miernik na każda ćwiartkę wymienia itd. itp. Ciekawe tylko czy krówki tak chętnie na to same wchodzą...

 

Na początku by sie pewnie bały ale przyzwyczaiły by sie :D


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Do hal udojowych sie przyzwyczajają to i do tego pewnie tez :D .


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Do hal udojowych sie przyzwyczajają to i do tego pewnie tez :D .

No ale ile taka hala kosztuje kiedyś słyszałem że około 1,4 mln zł, ma ktoś dokładniejszy cennik? :):)

Edytowano przez Balzak
Ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podobno coś około 500 tys PLN!!! Szok!!! ale jak ktoś ma kasę... Najlepsze jest to, że u nas ( w Polsce) znalazło się już dwóch chętnych!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Hale tzw. Karuzele też mogą kosztować koło 450-500tyś. zł. Załóżmy, że na takiej Karuzeli doi sie dziennie 15 -200 krów ( 36 sztuk na raz ) i są dwa udoje , a zakładając, że krowa się doi 5 min to przez 24h robot może wydoić 144 krowy po dwa razy każda ( dwa udoje przez 24h ) i na dodatek nie potrzeba człowieka. Gdyby tak się nad tym zastanowić to okazuje się, że nawet opłaci się w to inwestować tylko najpierw dajcie mi 500 tyś. :D .


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Właściwie to wszystko gotowe, zostały jeszcze takie duperelki jak dwa poidełka itp. . Hala udojowa tez już prawie skończona , czekają tylko żeby wprowadzić bydło do obory ( na razie jest tam pare jałówek), podłączyć kilka pozostałych kabli i pokazać jak sie doi :D .


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Najpierw to im rogi poobcinał a potem będzie czas na przyjemności :D .


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Chba nie parapetówę a korytówę ! Ale pytanie co krowy będą piły i jadły.

A tak poważnie czeka Cię parę ciężkich i pracowitych dni po wprowadzeniu bydła do nowej obory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Wiem i szczerze powiedziawszy to boję się tego....


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

odświeżając trochę temat... :P

 

w zasadzie robot różni się tylko tym od dojarek mechanicznych, że sam zakłada kubki udojowe...no i jeszcze myje krowę

 

cena jak na razie odstrasza, te pół miliona(wg moich informacji trochę więcej) za jednego robota to jednak dużo,tym bardziej że jeden robot nie obsłuży nieskończonej liczby krów optimum dla niego wynosi 55 krów...więcej to już dłuższe oczekiwanie na dój

 

na tym filmiku na YT wszystko ładnie pięknie tylko szkoda że nie pokazali jak wejdzie jakaś nerwowa krowa,wtedy to się cyrki zaczynają i taką krówkę trzeba samemu wydoić :) i jak pokazują badania średnio w stadach krów nerwowych, albo takich o nietypowym wymieniu jest około 10%.Dodatkowo nie wszystkie krowy chcą odpowiednio często oddawać mleko, wtedy trzeba samemu interweniować.

 

W gospodarstwach na zachodzie wyliczyli że za sprawą robota wydajność wzrosła od 3 do 9%. Jednakże obliczono, że minimum oddawanego mleka na rok musi wynieść 500tys. litrów, żeby opłacało się robota zainstalować. No i w Polsce pewnie za dużo jak na razie tych robotów nie będzie(jak na razie są 3,w tym jeden gospodarz ma 2),jednak koszty pracy u nas porównując do zachodu są małe i opłacalność zakupu robota jest wątpliwa

 

Osobna sprawa to jest to, że według mnie(zwolennika mechanizacji) robot po prostu nie wydoi krowy tak jak człowiek,tak jak nigdy robot nie będzie np grał lepiej w piłkę od człowieka, po prostu niektóre rzeczy są niewykonalne

 

Ps:znajomy był w Anglii na praktykach, mieli tam robota. Mówił że świra można dostać, siedzieć po 10-12h przed komputerem i patrzeć w te cyferki, mówi że już by wolał doić je normalnie :)


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

moim zdaniem lepsza od robota jest karuzela. Na dużej rybiej ości potrzeba co najmniej dwie osoby w środku (trzecie wgania), bo zanim podłączy sie ostatnia krowę pod aparat pierwsza mogła by się dwa razy wydoić (obserwacje i opinie u znajomych). Autotandem już rozwiązuje ten problem, ale krowy nie wchodzą równomiernie do dojarni i wganiający ma problem. za to uważam, ze najlepiej jest ustawiona krowa w stosunku do dojarza-z boku.

 

Karuzela pozwala dwóm osobom bardzo duże stado wydoić (bądź małe ale szybko) - potrzeba jej dwie osoby w tym jedna zakładająca aparaty których jest bardzo dużo stoi w miejscu :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur6180    0

A więc popieram to że lepsza jest karuzela od tego robota ponieważ żeby dobrze on doił to krowom trzeba obpalać wymiona bo najmniejsza nierówność i już nie może trafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyDD    0

@artur6180 skąd masz takie info o tym opalaniu? Osobiście pierwsze słyszę o czymś takim. Z pewnością każdy hodowca z robotem będzie zwracał szczególną uwagę na budowę wymion ale podobnie będzie też w oborach ze zwykłymi halami bo wiadomo że budowa będzie wpływać na szybkość oddawania mleka, skłonność do zapaleń, łatwość podłączania itd. Ktoś z użytkowników forum użytkuje w ogóle robota? Bo plotek o robotach krążą tysiące a 98% osób je rozgłaszających w życiu nawet robota nie widziało a co dopiero mówić o jakimś doświadczeniu w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur6180    0

A więc kolego @johnydd mam takie informacje od pewnego człowieka który przyjeżdża do mnie z nasieniem buhajów i tak się składa że jeździ on też na Podlasie gdzie czyli z 20 km odemnie gdzie założono ostatnio 3 roboty i on mi opowiadał jak ten robot pracuje tak w zasadzie to bardzo go chwalił ale jak dla mnie to taki sobie bajer :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Hombre
      Chciałbym postawić wiatę na bydło opasowe. Wygląda to tak że z jednej strony jest ściana od  starej obory 16 m a boku jest garaż na 6 m więc zachodnia i południowa cześć byłaby zakryta a wschodnia i polnoca odkryta. Chodzi mi o niskie koszty więc zamiast płyty obornickiej chciałbym dać blachę trapezowa z filcem. Ze względu na ograniczona ilość słomy zamiast sciolki myślę nad rusztami tylko nie wiem jak będzie się to zachowywać zima podczas mrozów. Chodzi mi o urazy i czy pozostałości obornika nie będą wtedy przymarzac do ruszt i je zatykać? Bydlo miałoby możliwość wchodzenia do starej obory gdzie będzie słoma. Chętnie wysłucham opinii albo jak ktoś zaproponuje jakieś zmiany
    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj