rav92

Wylew oleju ze skrzyni czy z hydrauliki? Case 956 XL

Polecane posty

rav92    0

Witam Panowie mam taki problem w case 956XL a mianowicie wysuneła mi się ośka która trzyma listwy i wspomagający siłownik i wylało mi się z tamtąt sporo oleju co to za olej ze skrzyni czy hydrauliczny? Gdzie mogę sprawdzićc ile jest oleju w skrzyni gdzie jest jakaś miarka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

a to wczoraj go kupiłeś że nie wiesz gdzie miarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rav92    0

nie wczoraj pare miesięcy temu nie znalazłem żadnej instrukcji do tego ciągnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koteczek    0

Witam także kupilem case 956 xl i nie mogę zlokalizoac miarki oleju w skrzyni biegów pod podłogą mam korek ale wygląda on na odpowietrznik miarki tam nie ma. Z boku skrzyni też raczej nie ma. Jedyne korki to na półośkach z tyłu moze to są miarki poziomu w skrzyni//???

Edytowano przez koteczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koteczek    0

CZY NIE MA W TYM KRAJU LUDZI KTÓRZY POSIADAJĄ TAKI CIĄGNIK ... NIKT NIE WYMIENIA W NIM OLEJU ANI NIE DOLEWA?????

+10% za CAPS LOCK

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

a czasem w kabinie pod wykładzinom niema bo kolega miał case jakiegoś i właśnie był tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koteczek    0

W kabinie pod siedzeniem jest korek z możliwością zalania oleju do skrzyni tylko nadal nie wiem gdzie sprawdza się jego poziom bo z boku na skrzyni nie bardzo widać która to może być srubka są tylko małe na mały gwint ale jak się nie wie to strach odkręcać żeby czegoś nie odkręcić w środku ... Jak ktoś wie jak ten poziom się sprawdza i gdzie to nadal czekam na odpowiedz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

zadzwoń do serwisu i tam zaczerpnij informacji powinni powiedzieć bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

jedynie pomóc mogę wam tak ale to jest do modelów 845 lub 856:

Tak czy siak oleje we wszystkich ciągnikach tej serii są osobno.

1. Skrzynia: nie mam foty ale znajduje się zaraz na moście za sprzęgłem (wlew i kontrolny jako jeden) na wytłoczonej blaszce przykręconej do skrzyni

2. Hydraulika: jak na rysunku 84 lub 84a: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/ad98700401c0c5cd.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koteczek    0

Sorki ale jak byś doprecyzował odpowiedz czyli na jaki klucz ta sruba i gdzie sie znajduje z boku czy z tylu skrzyni bo twoja odpowiedz jest mocno pogmatwana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Pisze ja wół: za sprzęgłem. Po lewej stronie z boku , mniej więcej na połowie wysokości bloku, klucz 32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koteczek    0

Niestety nie ma u mnie chyba tego korka zaczynam podejżewać ze wcale nie ma przelewowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

ja mam case 1056 i niema tam śruby przelewowoej tylko jest śruba spustowa i wlewowa tak jak napisano wyżej w kabinie pod siedzeniem.najlepiej spuścic cały olej i zalan na nowo u mnie wchodzi 29 litrów i jak wymieniałem to całość spuściłem i zalałem nowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koteczek    0

Dzięki za potwierdzenie moich przypuszczań tak myślałem że trzeba tak zrobić spuścić i odmierzyć jeszcze raz. A dzwoniłem do kilku serwisów i za wszelką cene wmawiali mi że musi być miarka. A ja zmacałem cały blok skrzyni z każdej strony i widzę że nie ma. Potwierdziły się moje przypuszczenia ze tego korka nie ma. Dzięki pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koteczek    0

No i po sprawie i po lękach spuściłem cały olej ze skrzyni do beczki odmierzyłem i stan się zgadzał 29 l . Teraz śmiało można śmigać bo jest pewność że skrzynia nie chodzi na sucho. A tak dopuki człowiek się nie przekonał to ciągle o tym myślał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio35    1

Mam małe pytanko ile wchodzi oleju do przednich zwolnic Case 956? bo mi się pocą a śruba jest tylko jedna na deklu. Olej myślę zalać Agrol, co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

ostatnio kupiłem instrukcje obsługi i napraw do case 1056 i tam jest podane ze wchodzi 35 litrów do skrzyni biegów a korek do sprawdzania stanu oleju jest po prawej stronie skrzyni ale trzeba zbiornik paliwa odkręcać żeby się do niego dostać więc trochę zabawy z tym jest a co do przednich zwolnic to jak sprawdzę w instrukcji ile oleju powinno być bo napiszę a co do agrolu to ja mam nim skrzynię biegów zalana i nic się nie dzieję wiec do zwolnic też się będzie nadawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio35    1

Będę wdzięczny za podpowiedź. Sprawdź jak się tam sprawdza lub spuszcza olej?

Planuje koło ustawić tak by otwór był na dole i spuścić a potem obrócić i wlać tyle co potrzeba, Dobrze myślę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

Będę wdzięczny za podpowiedź. Sprawdź jak się tam sprawdza lub spuszcza olej?

Planuje koło ustawić tak by otwór był na dole i spuścić a potem obrócić i wlać tyle co potrzeba, Dobrze myślę?

tak , ustaw otwór na dole spuść , a potem otwór nie do samej góry a w połowie, u mnie jest nawet kreska odlana, obracam kołem aż kreska będzie w poziomie wtedy leje aż się przeleje,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie też jest w przednim kole odlana kreska i korek. Olej w skrzyni się sprawdza po lewej stronie skrzyni, za sprzęgłem w stronę tyłu. Klucz bodaj 32. Ma być zalane pod korek ale sie nie wylewać. Co do oleju w hydraulice to w 744 u mnie była miarka w korpusie podnośnika a teraz w 955 mam miarkę w zbiorniku z boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj