Jaxx

Renault 120.54 TZ wyciek oleju

Polecane posty

Jaxx    0

Witam wszystkich forumowiczów:) Ja sam jestem tu nowy na forum i mam mały problem z moim ciągnikiem. Otóż dzisiaj przed wieczorem podczas pracy w polu zauwarzyłem że ciągnik jest że tak powiem o żygany olejem. Ja jeszcze tak za bardzo się nie znam na mechanice i tak naprawdę nie wiem jak ta część się nazywa ale z tego co wy czytałem z instrukcji to jest to kompresor. Wygląda to tak: zdjcie0048t.th.jpg

 

To co zaznaczyłem na czerwono to wydaje mi się że z tego miejsca wypływa ten olej.

zdjcie0050x.th.jpg

 

Czyli co tam mogło się stać? Jakaś uszczelka poszła czy symering? Nigdy tego nie rozbierałem więc nie wiem i prosił bym o jakieś sugestie i wskazówki. Pasowało by mi już jutro się za to zabrać bo mam jeszcze trochę roboty a nie chcę tak jeździć żeby ciągnik pryskał tym olejem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid464    24

dokładnie jest to sprężarka. pewnie poszedł simering(uszczelniacz) a więć musisz go wymienić i przy okazji zobaczyć stan tulejek . miałem to samo z sprężarką od mf255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

a ja bym prosil zdjecia calej instalacji pneumatycznej


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaxx    0

No więc muszę jutro wziąć się za odkręcanie tej sprężary. I właśnie jak jest ze zdjęciem tej części, są jakieś problemy? Muszę na coś szczególnie uważać? Czyli lepiej to teraz naprawić niż po robocie tak?

 

a ja bym prosil zdjecia calej instalacji pneumatycznej

No mogę zrobić zdjęcia ale dopiero jutro bo dzisiaj już ciemno;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

normalnie renie nie byly wyposarzone w sprezarki, wiec ciezko cos powiedziec

jesli ten przeciek jest na wale przy kole pasowym to zbij je odkrec ten dekiel i zmien uszczelniacz

ze zdjeciami mi sie nie spieszy, chce wiedziec na przyszlosc, moze kiedys sie zalozy do 113


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaxx    0

jesli ten przeciek jest na wale przy kole pasowym to zbij je odkrec ten dekiel i zmien uszczelniacz

Ale i tak muszę wykręcić całą sprężarkę no nie?

A czy renówki nie były wyposażone w pneumatykę to nie jestem pewien, mój sąsiad też ma renault chyba 110.54 koloru białego i też ma pneumatykę, tylko że to jest jakaś wersja "special edition".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszw    0

Tak tak te białe to nectry. Ja tez bym prosił o zdjęcia całej instalacji a mianowicie jaka jest sprężarka i jak jest zamocowana gdzie jest zbiornik i najważniejsze gdzie jest zawór odcinajacy powietrze????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

jak zdejmiesz kolo, jesli juz tego nie zrobiles, to nie musisz jej odkrecac

jesli masz ja z Niemiec to tam dorabiali instalacje

i dla scislosci, biale byly serie specjale, nectra byla zlota

mi chodzi glownie jak jest podlaczony ten zawor odcinajacy, sam mam pomysl jak to mozna zrobic, ale moze to inaczej pomysleli


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszw    0

nectra była złota???? Czyli miala jeszcze inny kolor niż te standardowe żółte???? no ja też miałem kilka pomysłów na ten zawór ale najlepszy sposób to sprawdzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaxx    0

Witam ponownie:) Jak mówiłem wrzucam teraz kilka ogólnych fot z tej pneumatyki. Jeśli chcecie jakieś bardziej szczegółowe zdjęcia to proszę pisać;]

img5275z.th.jpg

img5274nv.th.jpg

zdjcie0056md.th.jpg

img5279n.th.jpg

zdjcie0058td.th.jpg

img5278iw.th.jpg

img5273id.th.jpg

zdjcie0052o.th.jpg

zdjcie0051p.th.jpg

img5276u.th.jpg

img5277s.th.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

jeszcze jesli moglbys znalesc przed butla jest gdzies zawor odcinajacy, prosilbym o zdjecie

do czego jest podlaczony ten wezyk po zew. stronie sprezarki?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcink46    0

Czyli co tam mogło się stać? Jakaś uszczelka poszła czy symering?

 

Przerabiałem to w swoim 120.14 TZ ....wymieniasz simmering i po problemie. Tylko postaw na markowy produkt np. Corteco ...taki uszczelniacz kupisz np. tu: http://www.tge.com.pl/

Edytowano przez marcink46

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam,Panowie mam dziwny problem z ładowaniem w ciągniku renault 461, po odpaleniu ciągnika ładowanie jest wzorowe ale po czasie gdy włączę wszystkie światła ładownie spada, i alternator się grzeje ( szczególnie koło pasowe)po wyłączeniu obciążenia wszystko wraca do normy, i teraz moje pytanie co może być przyczyną takiego dziwnego problemu, alternator pochodzi z Mazdy 626 2.0D 12V, 80A, dane akumulatora dodaje w zdjęciu, a i mechanik założył mi taki kabel od ładowania (jak na zdjęciu) a ja teraz założyłem od spawarki bo myślałem że coś pomoże. A 2 sprawa u mnie jest pasek 10mm czy jest jakaś opcja przerobienia alternatora z jakiegoś VW na taki pasek, bo wiem że golfy 2 miały na 10mm ale wolał bym coś nowszego. Pozdrawiam 🙂🤚🤚🤚🤚i czekam na Pomoc.



    • Przez Kamilmok
      Witam . Problem zaczął się od dmuchniętej uszczelki pod głowicą , w trakcie naprawy mechanik wysłał pompę paliwa do regeneracji alby ją od razu sprawdzić . kupiliśmy nowe ori wtryski .  
      Po złożeniu wszystkiego brak mocy , orka na 4 skiby ziemia cieżka i jak było ciężko to zamiast grzebać kołami to dusiło ciągnik na biegu 1-1. 
      Postawiliśmy do drugiego mechanika pompiarza , niby wszystko posprawdzał pobawił sie zapłonem  i mówił ze wszystko jest dobrze . Pali na dotyk . teraz w polu nie był testowany jeszcze ale jak ciągną 6 ton pszenicy pod górkę to prędkość spada ze trzeba zbijać pół biegi . takze chyba nie jest dobrze . 
       
      gdzie szukać przyczyny ?
       
    • Przez Griszka92
      Witam
      Po wymianie sprzęgła na nowe całego kompletu marki Kawe oraz obróbce koła zamachowego sprzęgło nie wysprzęgla, jedynie idzie wrzucić wsteczny poza tym WOM nie działa. Sprzęgło niby ustawione fabrycznie bo śruby znaczone !? Wie ktoś może jak to ustawić ? Jakieś dane czy cokolwiek 
    • Przez lukasz3564
      Witam poszukuję drzwi lewych do renault 9034 TX jeśli ktoś posiada proszę o wiadomość.
    • Przez MarcinKa
      Witam
      Może ktoś podpowie czy jest jakis zawór czy jakaś inna przesłona czy jakby tam zwał na przejściu pomiedzy zbiornikami górnym a tym pod kabina??
      Pytam bo lalem paliwo i zapełniłem górny na maksa i nie poszlo w dolny dopiero jak przejechałem na pole to paliwo spadło do dolnego zbiornika...
      Dziwne trochę,przewód łaczacy oba gruby jest powinno samo lecieć nie ma zadnych kraników nie wiem co za przypadłość...
      Ktoś coś??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj