Raczo

Proxima vs. Proxima plus

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Raczo    20

Co będzie lepsze do tura? Proxima z rewersem ( opcja) czy Proxima plus ? Opłaca się dopłacać ( ok. 16 tyś )?


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Chyba będzie lepsza z rewersem takie jest moje zdanie


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

jak do tura to rewers to bym powiedział konieczność bo ułatwa zycie

ale przy proximie plus masz półbieg a to jest dobra rzecz nawet i przy turze

Edytowano przez Balzak
Ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

W Proximie plus rewers też jest i to w standardzie :D .


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Proxima plus ma mocniejszy przedni most, nową skrzynię w standardzie z rewersem 16x16 z 1-stopniowym powershiftem i wzmocniony tylni most. Szkoda że niema na agrofoto żadnego użytkownika tych zetorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Czyli co? Opłaca sie dopłacić te 16 tys i wziąć Proxime plus?


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli co? Opłaca sie dopłacić te 16 tys i wziąć Proxime plus?

 

moim zdaniem tak! jak ktoś ma na zwykłą proximę, to wydatek 16 tys wydaje się niewielki! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
moim zdaniem tak! jak ktoś ma na zwykłą proximę, to wydatek 16 tys wydaje się niewielki! :D

A ja pomyslał bym już o innym ciągniku jak miał bym dokładać do proximy, przecież to mały ciągnik i jak dokłądać do plusa to dołożyć jeszcze 5 tysi i brać forterre, a jak ma być juz ten plus to są ciekawsze maszyny i lepiej coś z nowości z pronara p7 czy farmtracka 685dt spróbować, a sa ijeszcze inne maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja pomyslał bym już o innym ciągniku jak miał bym dokładać do proximy, przecież to mały ciągnik i jak dokłądać do plusa to dołożyć jeszcze 5 tysi i brać forterre, a jak ma być juz ten plus to są ciekawsze maszyny i lepiej coś z nowości z pronara p7 czy farmtracka 685dt spróbować, a sa ijeszcze inne maszyny

 

...w sumie to masz rację!!! sam nie jestem jakimś zagorzałym zwolennikiem zetora i za taką kasę to też wybrałbym coś z tego co wyżej zaproponowałeś! gdyby nie to spalanie i (bądź co bądź) spora ilość drobnych awarii w zetorze...

 

...a moja poprzednia sugestia dotyczyła sytuacji, gdy kolega był zdecydowany na proximę i tylko kwestia wyboru modelu... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
...w sumie to masz rację!!! sam nie jestem jakimś zagorzałym zwolennikiem zetora i za taką kasę to też wybrałbym coś z tego co wyżej zaproponowałeś! gdyby nie to spalanie i (bądź co bądź) spora ilość drobnych w zetorze...

 

...a moja poprzednia sugestia dotyczyła sytuacji, gdy kolega był zdecydowany na proximę i tylko kwestia wyboru modelu... :D

Jest jeszcze new holland td robiony we włoszech czy tm w turcji ale to już inna technologia niż w czeskiej maszynie i spasowanie i materiał chyba lepszy jak w zetorze, nie zakładał bym się ale ten td chyba dłuzej poracuje od proximy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Jeszcze nad tym Pronarem to moglibyśmy się zastanowić, ale droższe ciągniki jak NH czy JD itd. odpadają. Ma być coś tańszego do załadunku paszy w paszowóz, babrania się w oborniku itd. Sam bym chciał JD z ładowaczem ( jest chyba jeszcze ta promocja ), ale tata stwierdził, że są za drogie. A jeszcze musimy kupić wóz paszowy. Wraz z Zetorem Proximą ( z rewersem ) i ładowaczem czołowym Zetora 220 będzie to wydatek rzędu 200tyś. Jak dla nas to już wystarczająca kwota. Gdyby było to na kredyt to można by pomyśleć nad czymś lepszym i droższym. My chcemy wziąć to na PROW ( co pewnie i tak się nie uda :angry: ), więc wyciągnąć z kieszeni 200tyś. to już nie jest tak łatwo.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tvt    0

jak masz zamiar kupowac ciagnik z ladowaczem to proponuje ci Ta Proxime plus

Posiada w standardzie Rewers a on w ladowaczu jest niezbedny a dodatkowo dochodzi ci żów (jeden moment ) ale proponuje ci ta 9541 posiada w standardzie skrzynie 40 Ma rowniez 6 wyjsc hydrauliki zewnetrznej i akumulator miesci sie pod stopniami kabiny a nie z przodu jak w zwyklej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCKYLO    1

Dołączę się do TVT i też Proxima Plus, rewers jest w desce rozdzielczej w standardzie w normalnej Proximie za dopłatą w podłodze. Proxima Plus jest dłuższa i ma wzmocniony przedni most co jest bardzo istotne przy ładowaczu. I jeszcze jedno Proxima Plus w standardzie ma 2 prędkości WOM 540 i 1000 jak masz gospodarstwo mleczne to jest to ważne a w normalnej Proximie jak zamówisz z rewersem to już nie masz możliwości zamówić WOM z prędkością 1000 obr/min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Czy ktoś na AF ma Proxime plus? Ten rewers na pewno jest w desce rozdzielczej? Widział ją ktoś na żywo?


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Ja widziałem i ten rewers jest na 100% w desce rozdzielczej po lewej stronie kierownicy . Także do ładowacza może być dość fajny sprzęt prawa ręka na joy-u ,a lewa kierownica i rewers .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
Ja widziałem i ten rewers jest na 100% w desce rozdzielczej po lewej stronie kierownicy . Także do ładowacza może być dość fajny sprzęt prawa ręka na joy-u ,a lewa kierownica i rewers .

Oglądałem na pokazach plusa ale już kilka bronxów wypiłem i nie zwróciłem uwagi gdzie ten rewers ale może i w kierownicy, bo w zwykłej nie podoba mi sie tak z tyłu i nisko z lewej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

tak wogóle to gdzieś tu wyczytałem że po nowym roku zwykła proxi też będzie poddana modernizacji lepsze wyciszenie akumulator pod kabiną itd wie ktoś coś bliżej na ten temat, bo pewnie cena też podskoczy>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Mam jeszcze jedno pytanie... czy ten rewers w Proximie plus nie wymaga użycia sprzęgła?

Chyba uda mi się namówić tatę na Proximę plus :rolleyes: .


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORION1    1

ja bym brał pronara P5 i pronaroskim ładowaczem ciągnik zwfrotny perkins male spalania mocny most czego można chcec ogólnie dobra widoczności przyzwoita pompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Nie wiem ale jakoś nie mam przekonania do tych Pronara...


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj