Raczo

Proxima vs. Proxima plus

Polecane posty

tommy66692    2239

Ferdek ale czy 2l więcej paliwa na mtg to majątek??

Nie wiem jak jest z tym czasem trwania tej motogodziny w Proximie ;) Tylko dam ci jedną radę-posłuchaj tych co posiadają Proximy :P Popytaj się czy narzekają a nie jak ty się od razu rzucasz bo ktoś powie że może troszkę więcej spalić :D

 

Gdybym ja miał kupować nowy ciągnik to nie słuchał bym tych co nie mają tego ciągnika, a tych co posiadają go :(

 

Co do tematu to Proxima Plus ma więcej bajerów-czyli ma większy komfort pracy.Więc jeśli ktoś ma kasę to niech się nie zastanawia a kupuje Plusa. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ferdek ale czy 2l więcej paliwa na mtg to majątek??

 

Gdybym ja miał kupować nowy ciągnik to nie słuchał bym tych co nie mają tego ciągnika, a tych co posiadają go ;)

No właśnie popytałęm tych co mają u nas ten ciągnik, ogólnie to każdy mówi tak że ciągnik dobry ale i spalić potrafi, może dlatego że prawie wszystkie jeszcze dobrze się nie dotarły, a czepiłem się taego spalania nie dlatego żeby dokopać posiadaczom zetorów a chce żetelnych informacji jak to jest z tym spalaniem, z tego co ludzie powtarzają najlepsza jest 8441 i wychodzi najoszczędniej, no a jak brać 8441 to warto dolożyć do plusa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Koniec ze spalaniem, to co o tej nowej proximie powiecie, zetor wyskoczył z proximą plus a teraz w zwykłej proximie są te same wzmocnione schodki, wykładzina w kabinie, czyżby i fotel lepszy? no i silnik z inetrcoolerem (dowiedziałem się że 6441 nie ma tylko z tych nowych intercoolera)

 

ps. jak się płąci 4 tyś za szybką skrzynie to jest już w tej cenie rewers czy trzeba 4 tyś w skrzynie wsadzić plus normalnie za rewers następne 2 tyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olejniczek    3

jesli sie bierze plus to juz jest rewers i szybka skrzynia w standardzie ale tylko w 9541 i 10541 a w 8541 trzeba dopłacić jeśli chce sie szybka skrzynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki    0

Koledzy ja mam Proximę plus 10541 i jak miałbym ja kupi jeszcze raz to bym go kupił. Jak najbardziej jestem zadowolony pod względem spalania i użytkowania!


Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
Koledzy ja mam Proximę plus 10541 i jak miałbym ja kupi jeszcze raz to bym go kupił. Jak najbardziej jestem zadowolony pod względem spalania i użytkowania!

Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jednostopniowy wzmacniacz momentu to ma być takie cudo? 8541 ma zwykłą skrzynie biegów 30km/ha, za 125 tyś mozna wytargować lambo r3 evo 85 lub agrofarma a w standardzie będzie skrzynia 40km/ha i prędkości wałka eco, a sa i inne ciagniki, jakoś nie mam przekonania do najnowszych rozwiązań zetora, każdy krzyczy że zetor dobry bo sprawdzony a niby kto sprawdził tą konstrukcję w proximach plus?

ale to co napisałem z innymi ciagnikami może się zmienić już mamy euro po 3,55 zł a może jeszcze złoty słabnie i zetor znowu będzie number 1 !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi43    0

Jestem posiadaczem zetora plus 8541 a wyświetlacz elektroniczny

 

a między innymi ja za ciągnik proxima plus 8541 z wyposażeniem

Klimatyzacja

WOM 540/540E

siedzienie gramera

siedzenie pasażera

skrzynia 40 km/h

rewers

półbiegi

elektroniczny wyświetlacz

obciążniki przód 200kg

opony przód 13,6 24R tył 18,4 34R

 

zapłaciłem w 2008 roku w wrześniu 123 tyś zł cena bez upustów była jakoś 142 tyś ale jak się potarguje to można coś ugryź

 

a jeszcze był to tego tur za 30 tyś

 

Jak ktoś by chciał się czegoś dowiedzieć to piszcie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laki    0

Ja również jestem posiadaczem proximy plus tyle tylko, że 10541 i w styczniu 2008r zapłaciłem za nią 127tyś brutto. Mam to samo wyposażenie tylko, że brak wyświetlacza elektronicznego.


Moje koniki to:
Zetor Proxima Plus 10541

Zetor 7211

Ursus c-330 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi43    0
Ja również jestem posiadaczem proximy plus tyle tylko, że 10541 i w styczniu 2008r zapłaciłem za nią 127tyś brutto. Mam to samo wyposażenie tylko, że brak wyświetlacza elektronicznego.

 

 

 

A jak się ta proxima plus spisuję bo jak zauważyłeś ja kupiłem pod koniec roku to zbyt dużo o nim nie wiem ty masz większe doświadczenie na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ymek    0

I jak wam się sprawują jak dotąd te zetorki a zwłaszcza ten 82 konny, proszę o opinię innych użytkowników takich zetorów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

tera zwykła goła proxima 82km to 116brutto a plus to jakieś 130brutto to znaczy widze że sie dużo zmieniło od poprzedniej wiosny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Ja bym brał Proxe Plus bo ma lepsze wyposażenie tylko że jest troszkę droższa... I na nasz klimat to KLIMA musi być! Czyli jak można to brać z klimatyzacją Proxime Plus.


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrok18    1

Witam ja też szczerze to bym postawił na komfort i kupił proxime plus tak jak muwi krystek1992 .......... wkącu raz się żyje :) :) :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Witam. Niebawem będę zamawiał Proxime Plus 85. Jako, że macie już doświadczenie doradźcie co warto dobrać z dodatkowego wyposażenia . Wiadomo , że najlepiej to full opcje kupić ale fundusze ograniczone. Jakie drobne gadżety warte są dopłaty . A bez których można się obejść. Na pewno będę chciał skrzynie 40 km/h i siedzenie pasażera może szersze ogumienie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi43    0

Na pewno warta jest dopłata do wom 540E koszt to jakieś dodatkowe 1200 zł ale będą durze oszczędności potem na paliwie bo nie trzeba tak wciskać gazu dużo a kręci się jak należy no i dobra jest klimatyzacja ale to już zależy od ciebie bo jest też droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj