Zaloguj się, aby obserwować  
matii87

Śmietka w korzeniach warzyw

Polecane posty

matii87    0

Witam

 

Od paru lat sadzę warzywa a mianowicie brokuł i nie moge pozbyc sie w zaden sposób śmietki z korzeni, dodac do tego pędraki i drutowce to mogą nieźle przetrzewic uprawe. W tamtym roku z 2ha zostało 1,3 . Podczas produkcji rozsady często podlewam aby smietka sie nie zadomowiła, niestety rezultatów brak. Kto ma mało to na polu pod każdego krzaka podlewa a przy więkrzym areale to komu by sie chciało.Kolega doradził mi abym nie dawał obornika na wiosne, podobno śmietka lubi gnieździc sie w nim, nie wiem może.

Jak możecie to piszcie co wam na język naleci, moze wspulnie cos wymyślimy

 

Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

My podlewamy "na polu pod każdego krzaka" wczesnych kapustnych + przed wsadzeniem w paletkach i nie ma problemów ze śmietką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ja podlewam opryskiwaczem-mianowicie ,mam zrobione lance,na 4 rzędy,którą montuje z przodu ciągnika,końcówki dopasowane na rządek,a dysze starego typu,wirowe,lecz bez krążka,dyszy,same krążki ze szczelinami-rozlewa przy ciśnieniu 0,5 szerszy strumień dosyć wydajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matii87    0

Brokół średnio sadze co 3-4 lata na tych samych kawałkach, nie mam problemu z kiłą tylko ze śmietką

 

Do kolegi Wiesmag, mozesz wrzucic jakies fotki twojego opryskiwacza, kiedyś robilem coś podobnego co Ty lecz to było strasznie nie wydajne, wolałem osobno pod kazdego krzaczka podlewac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@matii87-podlewać pod każdy?-to "Syzyfowa" robota,i w dodatku wąchasz to świństwo-wolałem już na jedynce polowej cały kawał opryskać-ale to marnowanie środka.

 

po co ci zdjęcie-bierzesz kawałek rury,robisz jakieś mocowanie aby z przodu ciągnika założyć(może być na zaczep),i montujesz na rozstaw rzędów zwykłe dysze starego typu(wirowe)w nich były dwa krążki,porcelanowa dusza i krążek plastykowy wprawiający w ruch ciecz-dysze wyrzucasz,a krążek zostawiasz,będzie taki łagodniejszy strumień-zestaw podłączasz wężem pod rozdzielacz opryskiwacza.

to kawałek rury z dyszami-nic nadzwyczajnego-tak proste że nawet wstyd zdjęcie robić.

 

czemu z przodu ciągnika?-lepiej dokładnie na rządek lać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

dasz spaskudzić plon tylko dlatego że w danym roku środki nie mają rejestracji-jest wiele takich przypadków środków których w danym roku nie miały rejestracji(butisan też parę lat temu nie miał rejestracji dla kapusty-potem miał ją na nowo)

stosuj to co stosowałeś przed rokiem,lub dwoma-do zeszytu najwyżej wpiszesz inny środek lub szkodnika-co zabawne te środki co miały rejestrację na śmietkę w sprzedaży są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj