Polecane posty

Agrest    25841

A jak chcesz go zmieścić w terminach?

Rzepak to pijak. Wychla ci resztki wilgoci, do tego będzie Ci cały sezon kiełkować , wystarczy że ziemia wiosną popęka, nornice, kręty zryją.

Agrest    25841

Jeśli masz warunki jak u mnie to nic bo nawet ziarno nie skiełkuje. Dziś 33⁰.

Jeśli masz wodę to groch

Agrest    25841

Numer weterynaryjny od lat wymagany, tylko kto raz sprzedawał to jest w systemie i nikt nie woła bo po wpisaniu danych im wyskakuje.

Z sanepidu zazwyczaj nikt nie woła, ale musisz mieć zgłoszoną każdą uprawę, czy hodowlę, które idą na konsumpcję.

rolnik039    137

To ja sprzedaje od 4 lat to nie miałem nigdzie w 4 skupach sprzedawałem ogólnie teraz pojechałem do innego bo nie przyjmują w tych co sprzedawałem pszenice to nikt nie bierze jęczmienia No ale być może nie każdy skup wymaga zresztą nie wiem trzeba wyrobić i tyle 

Desperado    4234
2 godziny temu, rolnik039 napisał:

Sprzedawał ktoś jeczmien i musiał coś takiego dostarczyć? 

IMG_20230712_193819.jpg

Taaa, pewnie ten skupujący nakupił z Ukrainy i teraz chce przeszmuglować za plecami polskiego rolnika.

farmerss34    220
1 godzinę temu, Kacperb10 napisał:

mozaika 2-3-4 klasa

mozajka piękna ... ja też mam mozajkę 5-6-6Z🖐️

• Haha 2

Janeczko    67

Mam w okolicy głównie 4-5 klasę i nawet Ci najwięksi co naprawdę mają zadbane pola nie zbierają powyżej 7 ton to ja nie wiem jak ktoś na piachu ma takie plony chyba że albo liczy z przyczepami albo ma piachy 3 klasy

Piffpaff    353
drobny napisał:

udało się zakończyć małe żniwa przed deszczem😃

to gratuluje, mi zostało nie cale 2ha i przyszła taka nawalnica że w 10min spadło 15mm a w prognozie pokazuje że w sobotę ma być ładna pogoda tylko pytanie czy teraz doschnie aj nie całe 2h i po zniwach by było a sypie ok 8t jak skończę resztę to podliczę bo wszystko ważone

greg91    59
rolnik039 napisał:

Sprzedawał ktoś jeczmien i musiał coś takiego dostarczyć? 

IMG_20230712_193819.jpg

Niektóre firmy wymagają to przy sprzedaży to nie wynikło teraz, parę lat wstecz sprzedawałem paszarni pszenicę i bez tego nie przyjęli by zboża a to jest numer seryjny z weterynari .

rolnik039    137
1 godzinę temu, greg91 napisał:

Niektóre firmy wymagają to przy sprzedaży to nie wynikło teraz, parę lat wstecz sprzedawałem paszarni pszenicę i bez tego nie przyjęli by zboża a to jest numer seryjny z weterynari .

No czaje czaje 

pawlak2507    269
3 godziny temu, Janeczko napisał:

Mam w okolicy głównie 4-5 klasę i nawet Ci najwięksi co naprawdę mają zadbane pola nie zbierają powyżej 7 ton to ja nie wiem jak ktoś na piachu ma takie plony chyba że albo liczy z przyczepami albo ma piachy 3 klasy

Dużo czynników ma wpływ na plon ja na 5 klasie i troche 4 miałem po 8 ton za co już tu dostałem wiązanki że to niemożliwe i dlaczego i jak to możliwe, tak naprawdę sam nie spodziewałem się że będzie tak sypać w takim roku a na 6 klasie było już ledwo 4 tony także jest różnica

rolnik039    137

A te dopłatę można składać jeżeli w tamtym roku nie miałem jęczmienia a w tym miałem jeczmien? Już sprzedany 2 dni temu 

Kedar88    45
3 godziny temu, rolnik039 napisał:

A te dopłatę można składać jeżeli w tamtym roku nie miałem jęczmienia a w tym miałem jeczmien? Już sprzedany 2 dni temu 

Nie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.

• Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

• Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj