Polecane posty

Uszek1988    107
krilan06 napisał:

Co Wy będziecie robić z pieniędzmi jak jęczmień po żniwach będzie po 600zł? 😂 W sumie będziemy bo na jednym wózku jedziemy 😬

Będziemy trzymać jak teraz do wiosny żeby sprzedać po 450....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
11 godzin temu, drobny napisał:

Ja chyba polecę z 180g protio+ fenpropidyna.Na wschodzie dopiero nabiera koloru a gdzie do 1 kolanka 

No u mnie to samo. Dopiero koloru nabiera. Tyle, że dostał już N2 w sobotę 200kg salmagu. W nawożeniu to jęczmień mniej więcej tak jak rzepak, szybciej niż pozostałe zboża. U mnie jęczmień dostał łącznie z jesiennym nawożeniem121N i ani kg więcej. Nie widzę sensu ładowania więcej przy obecnych kosztach i nie wiedząc jak będzie ze sprzedażą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

A czym i w jakich dawkach skracacie swoje jęczmienie? 
 

Zastanawiam się czy zrobić tanio kombinacji ccc + Moddus. Tylko czy jęczmień w ogóle reaguje na ccc? 
Medax dużo drożej.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

pare postów temu pisałem. wróć i zobacz, moze się przyda


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

moim zdaniem tuż, tuż przed puszczeniem pierwszych ości, od biedy kilka % roślin może pokazać ości, ale dosłownie minimalnie wysunięte z pochwy liściowej.

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cotamjaktam    46

Hodowla dżdżownic na jęczmieniu jarym uprawa bezorkowa od 2 sezonów. Ostatnia głęboka uprawa była w sierpniu 2021 orka na 20 cm pod poplon. Od tamtego czasu drapie na max 8-10 cm. Jak widać gdy nie ingerujemy zbytnio w glebę to dżdżownice samą ją spulchnią bez ciężkich maszyn i litrów ropy

Klasa gleby 4b (piach)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    310

Nawożenie jęczmienia zamknięte tydzień temu 100kg saletry wczoraj 200 kg mocznika . Co daje 126kg  czystego składnika oby tylko się nie wyłożył 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

U mnie taki jęczmień. Do kolanka jeszcze trochę brakuje. 
 

7d07e663ba9d3.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Skąd wiesz po takich zdjęciach, że brakuje do kolanka?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

na razie 60kg N.
U mnie w niedzielę było tak

20230319_133719.jpg

20230319_140155.jpg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    326

Mój KWS Kosmos tak wygląda. Tydzień temu 1 dawka 165kg saletry Zaksan, wcześniej kizeryt. Końcem marca planuje 2 dawkę też saletra dobić do 130kg N. 

IMG_20230320_161743.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Ile roślin na m2 siałeś? Bardzo fajnie wygląda.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351
11 godzin temu, yacenty napisał:

Skąd wiesz po takich zdjęciach, że brakuje do kolanka?

Wiem bo go rozcinałem. 
Siany 26.09. 
 

Dziś dostał 100kg mocznika. Może w tym albo po weekendzie dostanie jeszcze 200kg CANu. Łącznie na wiosnę będzie 145kgN. Licząc jesienny npk to jakieś 160kgN. Chyba dosyć. Zwłaszcza ze tutaj na AF prognozują jęczmień po 400zl w żniwa. 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

walcz żeby ustał wiosenne 145kg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351
10 godzin temu, yacenty napisał:

walcz żeby ustał wiosenne 145kg

Tu jest IV klasa, nie jak masz na Śląsku II i III. ;) 

Na razie ma wrzucone 90kg. Może ciut zmniejszę ostatnią dawkę. 
Na skracanie planuje 0,75 Medaxu i pewnie etefon przed kłoszeniem. 

A porównując co jest lepsze do skracania 0,75kg Medax czy 0,6l Moddus? Cenowo wiadomo ze taniej Moddus, zwłaszcza jakiś generyk. A co da lepszy efekt? 

109626_940.jpg

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

panowie pryskać już jęczmień ozimy na miotle i dwuliścienne? ma być dwa dni pogody, tylko potem znów ochłodzenie i nie wiadomo co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

O matko, a co jesienią robiłeś?

W prognozach u mnie zimą do -7⁰

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

nie gan chłopaka, są jeszcze takie szkoły które mówią o odchwaszczanie wiosennym. tylko jak trafić na chwast w takim gąszczu jęczmienia?

  • Like 2

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Absolwenci tych szkół przeszli już dawno na emerytury. 
W obecnym klimacie długiej jesieni nie wyobrażam sobie zostawienia chwastów aż do wiosny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bennos    8

Ja też nie odchwaszczalem, czy jak dzisiaj i następne dwa dni temperatury są 16/7 a następny tydzień ma spaść poniżej zera to pryskać dziś w oknie pogodowym czy darować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj