Polecane posty

Agrest    25581

Mówisz bida, a za tydzień będzie 550zł.

Nie wiem na ile kolega liczył ale wydaje mi się że I plon jak na słabe stanowisko i cena ok.

Ja ani plonu takiego nie wyciągnę a o takiej cenie to może w marcu marzyć mógł będę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Zgadza się ale takich cen się spodziewam.

Niemniej na pewno do grudnia sprzedawał nie będę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
59 minut temu, czesio200 napisał:

Bida u nas wczoraj był 830 jeszcze

Nowy zbiór?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400
33 minuty temu, Kubawww napisał:

Nowy zbiór?? 

Nie ważne jaki jaka cena danego dnia tyle płacą obojętnie czy świeże czy zeszłoroczne.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Ja w tamtym roku sprzedawałem po 600 zł prosto z pola. 

A plon dobry.  Sam chce mieć 5t i takie było nawożenie. Ale jakbym miał 6. Byłbym mega zadowolony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Klasa gleby 3b/4a z tym że to jest na rędzinie. Czyli trochę specyficzna gleba. Chociaż jęczmień zazwyczaj ją lubi. Wysokie ph. Gorzej tylko jak suszy to robi się mega skorupa i wysycha.  Nawożenie azotem dałem jakoś tak 100-115 kg N w czystym składniku. Nie powiem Tobie dokładnie, nie mam przy sobie zeszytu. Tylko, ze tutaj sypałem siarczan amonu, trochę tego żałuję bo na resztę stosowałem rsm, bo akurat kupiłem opryskiwacz z potrójnymi końcówkami i na resztę polach było fajnie równo a tutaj trochę inaczej.  No i przed siebie sól potasową i superfosfat po 150 kg.  No i jak tylko się dało wjechać 150 kg siarczanu magnezu sypnąłem. Na tym polu zresztą polu musze dawać magnez.  Nowe pole i trochę mało magnezu.  Tak naprawdę powinienem dać go więcej. No, ale mimo to jęczmień wyrósł. A jaki będzie plon zobaczymy. 

Edytowano przez bartekac7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To łapa taka duża czy kłosy takie małe? :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@soltys48 jaka to odmiana ?

Widać po rączce że grubej kości osobnik 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

u mnie średnia 8.1 i na oko 25-30 procent zjadły myszy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107

Kws Kosmos 9.56t rok temu A wyglądał na Max 6t. W tym roku wygląda na 10t czyli będzie pewnie 5t....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Tak to jest z przewidywaniami.Jak a kobietami ,bierzesz ładną i szczupłą a po slubie robi się  okrągła kula,a jak od razu sobie okrągłą weżmiesz -bo chcesz być cwany to po ślubie wcale nie schudnie ,ale za to zaczyna potwornie zrzędzić  😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

słoma jeszcze zielona to masz czas, ja na upartego mogłbym juz probowac gorki atakować bo po tych upalach usechl na pniu. No ale zniwiarka tez jeszcze nie gotowa 🤔


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19706

Nie wiem czy będę swoim kosił. Dostałem kusząca propozycje koszenia lexem.

A słoma to tu będzie długo zielona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
26 minut temu, kopin napisał:

Tak to jest z przewidywaniami.Jak a kobietami ,bierzesz ładną i szczupłą a po slubie robi się  okrągła kula,a jak od razu sobie okrągłą weżmiesz -bo chcesz być cwany to po ślubie wcale nie schudnie ,ale za to zaczyna potwornie zrzędzić  😉

Ta gruba po ślubie będzie jeszcze grubsza :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Uszek1988 napisał:

Kws Kosmos 9.56t rok temu A wyglądał na Max 6t. W tym roku wygląda na 10t czyli będzie pewnie 5t....

Rozumiem że to "wygląda na ××× ton" określacie na podstawie uśrednionej ilości kłosów/m2, liczbie ziaren w kłosie i mtz, tak ? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
59 minut temu, Ursus932 napisał:

Ta gruba po ślubie będzie jeszcze grubsza :ph34r:

No i i do tego mimo to i tak będzie zrzędzić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400
1 godzinę temu, mraukot napisał:

Rozumiem że to "wygląda na ××× ton" określacie na podstawie uśrednionej ilości kłosów/m2, liczbie ziaren w kłosie i mtz, tak ? 🤔

Nie każdy ma MTZ i co wtedy😁 bardziej patrzy się na podstawie wielu lat uprawy jak to w danym roku wygląda. Takie strzelanie może tyle może tyle. Ostateczny wynik i tak podaje się +2t co by w internetach dobrze wyglądało


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj