Polecane posty

Cihu    151

W tej chwili nie sprawdzę. Chodzi mi głównie o to jakie fungicydy - substancje czynne, zwalczają to dziadostwo jakim jest pałecznica zbóż. Podobno Topsin - ale on jest od wszystkiego czyli do niczego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Po niedzieli skontaktuje się z dr który jest ogarnięty w tych sprawach. W razie gdybym zapomniał przypomnij się w tym temacie lub napisz mi PW.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Moim zdaniem możesz, oczywiście lepiej by było gdyby po motylkowych czy okopowych ale po pszenicy też powinien się udać - dobra zaprawa i ochrona przed chorobami i będzie dobrze. Ja będę w tym roku miał po pszenżycie i siał będę po 10 września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafa007    5

Panowie,

chcialbym zasiac jeczmien ozimy tylko nie wiem jak odmiane--mam do wyboru Antonnela, Lomerit i Rosita- ktory wybrac? jak wam plonowaly poszczegolne odmiany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jedyne czego się obawiam to czy pszenica nie pokaże się w jęczmieniu. Sa na to jakieś środki ?

Nie ma. Poza owsem nie ma możliwości likwidacji innych zbóż.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    125

Zasiać możesz ale jak jęczmień dojrzeje a np. pszenica nie, to bedzie lipa

Lepiej zasiej po jakimś jarym zbożu wtedy ten problem bedzie z głowy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Pszenica podnosi wartość paszową jęczmienia ale jak jest dużo niedojrzałej to podnosi wilgotność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol13    5

Witam mam takie pytanie otóż mam areał 20 arów 4 klasy i chciałbym tam zasiać jęczmień ozimy jaką byście polecali odmianę i jakie nawozy dawać jesienią jakie wiosną i jakie dawki województwo małopolskie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisiel123    5

Witam mam takie pytanie otóż mam areał 20 arów 4 klasy i chciałbym tam zasiać jęczmień ozimy jaką byście polecali odmianę i jakie nawozy dawać jesienią jakie wiosną i jakie dawki województwo małopolskie:)

Ja sieję w tym roku Nicollette i maybrita woj dolnośląskkie . pod korzeń 250kg/ha polifoski 6... pozniej saletra 400 kg/ hapodzielone w dwóch moze trzech dawkach zależnie od wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jakie ph? Jęćzmien ma bardzo duże wymagania pod względem odczynu gleby. Tak czy siak wg. mnie szkoda tej ziemi na jęczmień bo plon będzie kiepski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Jęczmień dojrzewa wcześniej od pszenicy rundapem pryśniesz przed zbiorem i z pszenicy zrobi sie plewa. Ja sieję po życie i jes dobrze i to bez orki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

ja w tym roku posiałem po życie i pszenicy, łącznie 15ha, odmiana Wintmalt, zaprawiona KintoDuo, przedsiewnie 200kg Polifoski6, siane 4.09.2013... nie wiem czy trochę nie za wcześnie, jestem z centralnej WLKP

Edytowano przez BARABUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

siew 7 wrzesień, średnia gęstość siewu to 150kg/ha kilka przejazdów omyłkowo 110kg/ha. odmiany Wendy, Scarpia, Eufora. Dziś już szpilki są na wierzchu. Deszcz pada od wtorku, Dobrze bo zastanawiam się czy nie za rzadko posiane :)

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Za rzadko? W zeszłym roku siałem ok 5-6 wrzesień zepsuła mi sie skrzynia i na 5 ha wyszło mi ok 90 kg plon 5 ton .

 

Czemu nie będzie po życie? Nie rozumiem ? Po pszenicy będzie a po życie nie? Bez sensu ja sieje żyto na 4 klasie robię tak od kilku lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rico39    0

Wydaje mi się ze żyto to złaby przedplon na jęczmien ale moze sie myle .Nigdy nie siałem jęczmienia po zycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

panowie pryskacie na grzyba na jesieni ?

Dobra zaprawa to podstawa, i nie powinno być problemu z infekcjami jesienią.

Wydaje mi się ze żyto to złaby przedplon na jęczmien ale moze sie myle .Nigdy nie siałem jęczmienia po zycie

Każde zboże to bardzo słaby przedplon dla zbóż, poza owsem który jest trochę lepszym przedplonem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj