Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
masa24    55

panowie ogolnie w jeczmienu zawse robicie 3 zabiegi na grzyba czy jak to u was wyglada?

szarak    11

Czy jęczmień można pryskać w fazie kłoszenia środkami grzybobójczymi , połowa już się wykłosiła

Edytowano przez milanreal1

Wiadomość z agroFakt.pl

wyrebski1    35

kolego zawsze na środku masz napisane do jakiej fazy możesz pryskać ale zazwyczaj można do początku kłoszenia.

koszos1    1

witam!! co dajecie na robale w jęczmieniu?? 4 dni temu pryskałem HUNTERem z BAYERu a dziś byłem na polu i znowu jest skrzypionka i to dosyc dużo!! co byście polecali! dodam ze po zabiegu nie padało do dziś więc środek nie został zmyty przez deszcz

milanreal1    290

To nie jest środek z bayeru. A że nie zadziałał dziwna sprawa. Daj może eforię, ta powinna sobie poradzić.

Mcfarmeros    5

waldi 33 muszę powiedzieć ze nie pocieszyłeś mnie no nic dzięki za odp zobaczymy co będzie to będzie okaże się na żniwa

Tomasz78    341

panowie mam takie pytanie od 3 dni nie pada więc prysnołem jęczmień jary chwastoksem turbo za 1:30 zaczeło lać , będzie coś z tego oprysku czy będzie poprawka?

Oby nie ale raczej będzie pomimo że jest środkiem parzącym ,biorąc pod uwagę wchłanianie roślin przy takiej deszczowej pogodzie ,ja poprawiałem 1ha mieszanki bo deszcz po 1godz przeszedł teraz dałem exstra i poskutkowało.

celmer5    10

Witam chciałbym się dowiedzieć jaki stosować odstęp czasu od oprysku od grzyba do oprysku od chwastów

Cihu    123

Nie czekaj tylko pryszcz. Wszędzie kłosy już się pojawiają a żniwa już nie długo a Ty jeszcze na zielsko będziesz pryskać. Dzień po dniu można pryskać śmiało.

irek-g    0

Mój jęczmień jary podobnie wygląda , a jestem z północy kraju, gdzie wcale nie jest za mokro za cieło.

Moim zdaniem choroba grzybowa, ale jaka?

post-70483-0-67101600-1371023344_thumb.jpg

miturskir    4

puma przepuściła mi owies głuchy pokazują się kłosy owsika w pszenżycie jarym da radę jeszcze zwalczyć owsik czy już musztarda po obiedzie?

Vasyl93    0

Witam mam pytanie czy ma sens jeszcze pryskać antywylegiwaczem jeczmień jary bo zaczynają sie pokazywać pierwsze ości.

jasiu123    0

Po ostatnich opadach mojemu już nic nie pomoże :(

Ale i tak dzięki za pomoc i zainteresowanie.

Macie może jakiś pomysł co można by teraz z tym zrobić? żeby nie stało 3 miesiące i nie było rajem dal chwastów.

wojciechu    0

możesz rozsiać motylkowe jakieś żeby ograniczyły chwasty, poza tym wprowadzą materię organiczną i azot do gleby.

asharot    177

Po ostatnich opadach mojemu już nic nie pomoże :(

Ale i tak dzięki za pomoc i zainteresowanie.

Macie może jakiś pomysł co można by teraz z tym zrobić? żeby nie stało 3 miesiące i nie było rajem dal chwastów.

Zaoraj i posiej grykę.

slawek2209    78

zasiej poplon i szykuj stanowisko pod pszenice ozimą.zbadaj ph ziemi ,jak jęczmień nie rośnie to coś nie tak z ph

master20002    157

W poniedziałek opryskałem taką zupką: mocznik, mikrokompleks, insol 3, antywylegacz i falcon. Jęczmień zrobił się aż fioletowy:) Nie jest zagęsty, jak wszystkie jarki w tym roku w moich okolicach.

Michalmeer    366

Witam mam pytanie strasznie duzo wyszło mi miotly w jeczmieniu i che ją ususzyć przed żniwami zeby był łatwiejszy zbiór ile musze dać np gallupa 360 przeważnie glifosatu jest 360 2 litry na ha starczy ??

Mathieu92    112

Zamierzałem dać zabieg w jęczmieniu grzybowy menara+tilt+optimus(zamiennik moddusa) Niestet już ości się pokazaly w jęczmieniu a gdzie nie gdzie nawet i kłosy. Czy jest sens jeszcze zaaplikować tą kombinacje na grzyba ? Oczywiście nie dodając już regulatora. Czy w tej fazie oprysk na grzyba pozwoli uzyskać większy plon czy będzie to tylko zabieg dla poprawy jakości ziarna ?

master20002    157

Oczywiście, że ma to wpływa na plon. Roślina dojrzeje swoim tempem nalewając ziarno, a nie uschnie i zostanie poślad.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez rafar91
      Witam:) mam problem:/ tydzien temu(poniedzialek) opryskalem 4 ha jeczmienia jarego odmiany eunowa na chwasty. Uzylem Chwastoxu Turbo + Puma Uniwersal z tego wzgledu ze rok temu pojawil sie tam owies gluchy a w tym roku mialo byc pszenzyto ale wymarzlo. Gosciu zarowno w centrali jak i przedstawiciel handlowy Bayer mowil ze nie ma przeciwskazan by pryskac jeczmienia jarego puma. Ale juz w sobote pojawily sie przebarwienia na nim mozliwe ze nawet popazenie albo jakas choroba. Na opakowaniu pisalo ze moga pojawic sie przebarwienia. Pojechalem wraz z kilkoma roslinkami do centrali od srodkow och. ros. Gosciu stwierdzil ze to rynchsporioza. Polecil oprysk Artea plus odzyka oraz siarczan magnezu oraz mocznikiem. Mowil rowniez ze musze odczekac 10 dni od oprysku na chwasty. Wiec dopiero efekty moga byc pod koniec tygodnia.

Moje pytanie brzmi czy kogos z was spotkalo cos podobnego?
      Co wtedy zrobiliscie? Jakie srodki zastosowaliscie?
      Jest mozliwe ze 5 dni po oprysku na chwasty i pojawily sie choroby?
      Czy to moze przypalenie od pumy?

Kwestia jest jeszcze taka ze pryskalem wieczorem gdy bylo 18C i pochmurno.
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez andrzej1988

to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur