Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
qba333    9

a jak mi zostala butelka cerone i chcialem opryskakc nim jeczmien jary to w jakiej fazie i w jakij dawce najlepiej?? CZy nie ryzykowac z i kupic jakis inny regulator?

malkolm    23

przeczytaj etykietę cerone , ma rejestrację na jęczmień więc pisze

Kondziu1832    180

Panowie mam kilka pytań :

1) Czym się różni siarczan magnezu jedno od siedmio -wodnego?

2) W jakich dawkach można to stosować?

Wiadomość z agroFakt.pl

TEVEZ    3

Mam pytanie.

Co to za choroba i czym zwalczyć,4 dni temu opryskałem Bumper w dawce 0,5l/ha ale choroba nie ustępuje?

e3e9cacc1690.jpg a9b9252a3881.jpg

henio2    101

Czy do Capallo można dodać antywylegacz Modus Cerone?

Wojtek987    61

TEVEZ a co ty myślisz że z chorobami grzybowymi jest jak z gorączką - podasz mixture i wszystko znika :D Te uszkodzone liście raczej już nie nagiorą wigoru tylko uschną, powinieneś patrzeć czy nowe liście nie zostają zarażone.

koszos1    1

witam! mam pytanie. ze względu na brak funduszy planuję tylko 1 zabieg na grzyba! waham się pomiędzy arteą 05l/ha lub falconem 0,6l/ha?? co byście polecali i co wg waszej wiedzy będzie skuteczniejsze i lepsze?

tomekgeo2    0

Stosowaliście Topsin M w jęczmieniu jarym na plamistość siatkową jak z jego skutecznością?

milanreal1    290

witam! mam pytanie. ze względu na brak funduszy planuję tylko 1 zabieg na grzyba! waham się pomiędzy arteą 05l/ha lub falconem 0,6l/ha?? co byście polecali i co wg waszej wiedzy będzie skuteczniejsze i lepsze?

! zabieg czyli zbyt intensywna uprawa to nie jest. Artea da sobie radę ale daj 1l/ha, 0,5l/ha to się daje menary a ona ma większą koncentrację składników.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

masa24    55

mozna najpierw dac saletre a nastepnego dnia opryskac od chwastow? ma to sens?

masa24    55
Napisano (edytowany)

ale cos ciagle pada, wiec myslalem ze zaczalbym od saletry

a saletre na mokre rosliny mozna dawac? bo oprysk nie

wiec saletra najpierw a potem oprysk odpada?

czyli menara lepsza niz artea?

Edytowano przez masa24

W jęczmieniu jarym mam dużo przytuli i rumianu w pierwszym zabiegu stosowalem chwastox turbo. Chciałbym się poradzić jaki środek teraz uzyc myślałem nad aminopielikiem lub secatorem może polecilibyscie coś lepszego bo na 15 ha jest tego w miarę dużo :)

milanreal1    290

Saletrę można dać na mokre rośliny jeżeli wkrótce po tym spadnie deszcz, w innym przypadku może lekko przypalić.

Artea i menara różnią się koncentracją substancji aktywnych. Menara podobno z tego względu wykazuje lepsze działanie ale o tym jeszcze się przekonam bo sam ją stosowałem.

Zapraszam na swój profil

henio2    101

Do jakiej fazy można pryskać Cerone bo podobno zastosowany za póżno skraca kłos a tu pada i pada :(

masa24    55

witam, panowie ile po opryski powinno nie padac ,bo chce prysnac na chwast ya caly czas sie chmurzy

pryskam mustangiem forte

ile gdzies mus byc bez deszczu?

Baartekk    4

witam, panowie ile po opryski powinno nie padac ,bo chce prysnac na chwast ya caly czas sie chmurzy

pryskam mustangiem forte

ile gdzies mus byc bez deszczu?

2h

Kamilmkm    9

W jakiej fazie jęczmienia jarego najlepiej prysnąć Cerone? Na etykiecie podają od 2 kolanka do pierwszych ości, ale kiedy jest najlepszy efekt?

Pytam, bo muszę go skrócić Cerone oraz opryskać Axialem a jęczmień jak patrzyłem ze 3 dni temu miał już 2 kolanko, jutro może uda się wjechać i tak się zastanawiam czym opryskać? Bo łączyć Axiala i Cerone chyba nie wolno.

milanreal1    290

Absolutnie nie łącz axialu z cerone. Zresztą axialu nie można z niczym mieszać, ani z odzywkami, ani z innymi herbicydami. Jedyny dodatek to adigor czyli adiuwant. Cerone można stosować od fazy I kolanka do fazy liścia flagowego czyli czas dość długi ale ograniczeniem jest temp minimum 15 stopni. Biorąc pod uwagę niskie temp lepszy będzie moddus który działa dobrze już od ok 10 stopni.

Do jakiej fazy można pryskać Cerone bo podobno zastosowany za póżno skraca kłos a tu pada i pada :(

Każdy antywylegacz zastosowany za późno skraca kłos. Najpóźniej możesz stosować do fazy liścia flagowego, i nie próbowałbym zbytnio opóźniać tego zabiegu.

Zapraszam na swój profil

gwozd    101

Wczoraj oglądałem jęczmień i miał 3 kolanko jakieś 2cm nad drugim. Mam optimusa na skrócenie i tam jest żeby pryskać do 3kolanka a w moddusie że do 2kolanka a substancja aktywna ta sama. Jak to rozumieć? Czy nie jest już za późno? Dopiero dziś może będzie odpowiednia pogoda na wjazd w pole. Czy lepiej teraz dać cerone?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez rafar91
      Witam:) mam problem:/ tydzien temu(poniedzialek) opryskalem 4 ha jeczmienia jarego odmiany eunowa na chwasty. Uzylem Chwastoxu Turbo + Puma Uniwersal z tego wzgledu ze rok temu pojawil sie tam owies gluchy a w tym roku mialo byc pszenzyto ale wymarzlo. Gosciu zarowno w centrali jak i przedstawiciel handlowy Bayer mowil ze nie ma przeciwskazan by pryskac jeczmienia jarego puma. Ale juz w sobote pojawily sie przebarwienia na nim mozliwe ze nawet popazenie albo jakas choroba. Na opakowaniu pisalo ze moga pojawic sie przebarwienia. Pojechalem wraz z kilkoma roslinkami do centrali od srodkow och. ros. Gosciu stwierdzil ze to rynchsporioza. Polecil oprysk Artea plus odzyka oraz siarczan magnezu oraz mocznikiem. Mowil rowniez ze musze odczekac 10 dni od oprysku na chwasty. Wiec dopiero efekty moga byc pod koniec tygodnia.

Moje pytanie brzmi czy kogos z was spotkalo cos podobnego?
      Co wtedy zrobiliscie? Jakie srodki zastosowaliscie?
      Jest mozliwe ze 5 dni po oprysku na chwasty i pojawily sie choroby?
      Czy to moze przypalenie od pumy?

Kwestia jest jeszcze taka ze pryskalem wieczorem gdy bylo 18C i pochmurno.
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez andrzej1988

to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur