Skocz do zawartości

Polecane posty

nie    571

początek krzewienia: mocznik 20% siedmiowodny siarczan magnezu 5%

koniec krzewienia: mocznik 15% nawóz dolistny z mikro

początek strzelania w źdźbło: mocznik 10% nawóz dolistny z mikro

koniec strzelania w źdźbło: mocznik 7% siedmiowodny siarczan magnezu 5%

kłoszenie: mocznik 5%

kwitnienie: nie wolno dawać

10% to 10kg mocznika na 100L wody, zalecane jest do 300L wody na ha

czyli 300L wody to 30kg mocznika to dajesz 13,8kg N

mozesz dac tylko raz lub dwa, mozesz dac mniejsze stezenie wszystko zalezy od twojej woli :)

celtis    7

ok, kiedy najlepiej to prysnąć? i czemu pod koniec krzewienia i w fazie strzelania w źdźbło bez siarczana magnezu? nie poparzy roślin?

tomaszek767    1

Witam.

Koledzy mam pytanie dotyczące odchwaszczania jęczmienia. Stosował może ktoś mieszankę Granstar+Grodyl+Apyros?

Wiadomość z agroFakt.pl

rafto    29

Ja zawsze jak dokarmiam rośliny mocznikiem i jakimiś odżywkami to zawsze dodaję magnez i to górne dawki i nigdy mi jeszcze nigdy mi nic nie poparzyło ;) ale należy bardzo uważać na temperatury ;)

pimper21    50

Witam. Mam problem a mianowicie żółknie mi mieszanka jara pasami tak jakby w koleinach po ciągniku , dodam że było dosyć sucho przez kilka tygodnik ale parę dni temu dosyć popadało a zmian na polu nie widać to samo w jęczmieniu jarym ale nie na wszystkich polach . Jaki nawóz sypnąć czy może jakiś oprysk odżywką czy coś , dodam że w mojej okolicy ogólnie to każdy tak ma ,.

Daj na start mocznik + siarczan + makro a nawóz dopiero daj podczas strzelania w zdzbło

Nie napisał górne granice roztworu wiec trzeba uważać pryskać w odpowiednich warunkach zeby nie popaliło

akacja    90

Dokładnie co przedmówca zasugerował.Zboza jare mają jeszcze słabo rozbudowany system korzeniowy i jest problem z pobieraniem składników,do tego temperatura i brak opadów nie sprzyja.Jednak zbyt częste dokarmianie mocznikiem sprzyja wiekszemu rozwojowi patogenów typu mączniak i trzeba się z tym liczyć.Stosując odżywki trzeba zwracać uwagę aby zawarte micro było w formie chelatów np.TotalExtra zboże.Co do niedoborów wapnia ciężko zaspokoić w formie oprysku,jednak mozemy roślinę wspomóc stosując saletre wapniową w płynie,lub neo-aktiv.Polecam szczególnie ten drugi[wapń + micro] stosuje u siebie od dwóch lat i efekty widoczne gołym okiem po dwóch dniach od zastosowania,powoduje rozczepienia komórek oraz nagromadzenie wody w roslinie co w przypadku suszy jest dużym pozytywem.Pozdrawiam

A mam ptakie pytanie odnośnie środka Bumper 250 ec , jęczmień sie już krzewi i chciałem go zasilić mocznikiem siarczanem i mikro + bumper i tu moje dwa pytania czy można mieszać ten środek z wyżej wymienionymi i czy nie zaszkodzi jak dam go podczas krzewienia , na etykiecie pisze ze jęczmień od końca fazy krzewienia ale czy coś sie stanie jak dam go troche wcześniej robił już ktoś tak kiedyś ?

marcin2057    20

koledzy, boję się,że legnie mi jęczmień jary i zastanawiam się czy może zastosować antywylegacz lecz nigdy tego jeszcze nie robiłem i mam pytanie w jakiej fazie zastosować i jaki najlepiej środek i czy w 2 dawkach czy w jednej. Szczególnie zależy mi na tym aby się nie położył a żeby nie zmniejszyć wysokości bo potrzebuje słomy.Jęczmień był siany 07.04 - 170kg/ha. Wiosna na pszenżyto dałem 200kg saletry amonowej po 3 tygodniach zaorałem i zasiałem jęczmień, po wschodach dałem 100kg saletry i zastanawiam się czy coś jeszcze sypnąć bo jest bardzo ładny ?

krecikuryn    4

synproboszcza śmiało możesz tak pryskać testowałem identyczne połączenie i bardzo wczesnie przy 3-4 liściu i wszystko ok

marcin2057    20

Stosował ktoś regulator Corone 480SL lub Stabilan na jęczmień jary, jakie były efekty i czy bardzo skruciło łan ?

bialy2005    193
Napisano (edytowany)

z tego co wiem stabilanem raczej jarego nie wolno co do regulatora 620sl to raz stosowałem i efekt mizerny. Na jeczmien jary to najlepiej cerone lub moddus. Lub mieszanka etefonu z ccc czyli np. cecefon

Edytowano przez bialy2005

Napisano (edytowany)

marcin2057 jęczmień jary boisz sie że ci wyłoży to jaki on już jest ze może sie wyłożyć , ja na twoim miejscu bym sie wstrzymał i poczekał jeszcze chyba ze juz jest tak dorodny ze trzeba go skracać nie dałeś wcale dak sporo N wiec sie wstrzymaj a jeśli tak bardzo chcesz to moim zdaniem wystarczy 1 oprysk , sypnij podczas strzelania w zdzbło bo wtedy trzeba mu najwięcej N ale nie przesadzaj albo daj mocznik dolistnie + siarczan + makro i jak jest taki ładny to styknie, krecikuryn ok dzieki jade zaraz pryskać

Edytowano przez synproboszcza

pasiu66    17

Panowie opryskałem dzisiaj jęczmień pumą, po jakim czasie mogę prysnąć na dwuliścienne konkretnie mustangiem 306?

stefek1991    12

panowie mam pytanie kupiłem dziś srodek puma i kwestia jest tego typu czy jest sens pryskac jeszcze innym srodkiem hebricydowym czy puma tylko wystarczy? bo mam też kupiony mustang forte ale puma też jest srokiem chwastobójczym a i jeszcze jedno w jakiej fazie najlepiej jest wlasnie zastosowac pume?

pasiu66    17

Puma jest tylko na chwasty jednoliścienne więc musisz zastosować coś jeszcze na dwuliścienne.

marcin2057    20

u mnie już jare zboża opryskane i pryskałem linturem i granstarem, a jęczmień jary jest już wysoki ma ok 25cm i jest ciemno zielony więc jak bym dał 100kg mocznika w fazie strzelania w źdźbło to może się położyć , chyba że nic nie będę sypał. Czy zastosowanie 46kg N w fazie strzelania w źdźbło da duże efekty w plonie ?

marcin2057 to kiedy ty to siałeś ze już taki spory jest chyba ze sporo N wysypałeś to jak jest taki ładny to możesz sypnąć pod kłos dopiero

pasiu66 z tego co mi wiadomo to mustanga 306 juz wycofali i zastapili 195 wiec chyba masz troche stare to opakowanie jak tak to nie wiadmo czy przetrwało do tej pory

marcin2057    20

mieszanka siałem 12.03 a jęczmień 20. 03 i 27.03 i może przez to jest tak ładny, że był wcześnie siany i na dobrym stanowisku bo po ziemniakach na oborniku, a na innym kawałku na orce zimowej i świeżo wapnowanej 3t/ha wapna węglanowe wapniowo - magnezowe a ile mogę uzyskać plon z ha jęczmienia jarego bo z zeszłym roku na IV Klasie ta sama odmiana oddała mi ponad 2t z 0,46ha i to bez żadnej ochrony tylko samo odchwaszczanie

Poznaniak    3

falcon 0,6 +modus 0,3 + siarczan przy jednozabiegowaj ochronie w okolicach 2 kolanka bedzie dobrym rozwiązaniem w j.jarym?

rafto    29

Wystąpiły kiedyś u kogoś jakieś przebarwienia po zastosowaniu mieszaniny - chwastox turbo 2l + puma 1 l ?? faza jęczmienia koniec krzewienia

Poznaniak    3

chciałbym szybciej opryskac niz w fazie liscia flagowego z uwagi na modus który chyba lepiej działa we wczesniejszym stadium

proxy8441    72

dzis zauważyłem na Jeczmieniu Jarym plamistość siatkową porazone <5% powierzchni roslin czym najlepiej "uderzyć"?

pigwa1    0

Mam pytanie próbował ktoś pryskać jęczmień jary antywylegaczem 675 SL? Co może się stać jeśli się opryska?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez rafar91
      Witam:) mam problem:/ tydzien temu(poniedzialek) opryskalem 4 ha jeczmienia jarego odmiany eunowa na chwasty. Uzylem Chwastoxu Turbo + Puma Uniwersal z tego wzgledu ze rok temu pojawil sie tam owies gluchy a w tym roku mialo byc pszenzyto ale wymarzlo. Gosciu zarowno w centrali jak i przedstawiciel handlowy Bayer mowil ze nie ma przeciwskazan by pryskac jeczmienia jarego puma. Ale juz w sobote pojawily sie przebarwienia na nim mozliwe ze nawet popazenie albo jakas choroba. Na opakowaniu pisalo ze moga pojawic sie przebarwienia. Pojechalem wraz z kilkoma roslinkami do centrali od srodkow och. ros. Gosciu stwierdzil ze to rynchsporioza. Polecil oprysk Artea plus odzyka oraz siarczan magnezu oraz mocznikiem. Mowil rowniez ze musze odczekac 10 dni od oprysku na chwasty. Wiec dopiero efekty moga byc pod koniec tygodnia.

Moje pytanie brzmi czy kogos z was spotkalo cos podobnego?
      Co wtedy zrobiliscie? Jakie srodki zastosowaliscie?
      Jest mozliwe ze 5 dni po oprysku na chwasty i pojawily sie choroby?
      Czy to moze przypalenie od pumy?

Kwestia jest jeszcze taka ze pryskalem wieczorem gdy bylo 18C i pochmurno.
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez andrzej1988

to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur