Skocz do zawartości

Polecane posty

mrobak    3

terminu stosowania i skuteczność LIN­TUR® 70 WG.

Panowie mam pytanie , jaki jest koszt Axiala na 1 ha i czy polecacie herbicyd Gold 450 EC , i czy można te środki stosować razem w mieszaninie . A może macie jakieś inne propozycje odchwaszczenie jęczmienia jarego ?

daj mieszaninę litr pumy lub zamiennika oraz 2 l chwastoxu turbo

Podobno też

"Z przeprowadzonych przez Syngenta® Crop

Protection w wielu krajach, w tym również w Polsce

badań z nową substancją chemiczną Pinoksaden wprowadzaną

na rynek w graminicydzie zbożowym Axial®

100 EC wynika, że mieszanie nowego preparatu z herbicydem LIN­TUR® 70 WG przynosi zadawalające

rezultaty. Komponenty tworzą właściwą pod względem

cech fizycznych mieszaninę. Axial® 100 EC nie

wpływa ograniczająco na selektywność, swobodność

Axial® 0,4 - 0,45 l/ha + Adigor ® 1,2 - 1,35 l/ha + LIN­TUR® 70 WG 150 g/ha.

"

Proszę o opinie nt. odchwaszczenia jęczmienia jarego,

-czy chwasty jednoliscienne jak miotła zbożowa tez pojawia sie w jeczmieniu?

-czy wystarcza srodki na dwuliscienne ?

-do tego wiekszosc nie bierze fiołka ale to chba nie jest duzy problem?

-Co stosujecie i jaki koszt

1)Miotła nie, ale może być np. owies głuchy i wyczyniec (mój problem) oprysk opcjonalnie wg potrzeb

2)dość często tak

3) nie zastanawiałem się

4) dwuliścienne chwastox turbo lub Trio ok 50 zł/ha jednoliścienne puma 100zł.

Edytowano przez mrobak

tomekkalisz ja bym zastosował saletre amonowa bo ma polowe 17% azotu dzialajacego bardzo szybko i 17% azotu dzialajacego wolniej i lepiej pozostającego w glebie , inni ci doradza saletrzak ja saletre :) co do oprysku , ja pryskam mustangiem w tym roku tylko na 2 liścienne . Ty możesz zastosowac np pume uniwersal na 1 liścienne i chwastox turbo na 2 liścienne a kiedy chwastox jest od poczatku do konca krzewienia a puma od 2 do konca krzewienia chwastów , niezależnie od fazy rozwojowej rosliny czyli mozesz opryskac tak pod koniec krzewienia jeczmienia moim zdaniem :)rafto to dobrze ze polifoska była dana na jesieni teraz daj na poczatek krzewienia i na poczatek strzelania w zdzbło po 100 kg i powinno być gites Edytowano przez milanreal1
pogrubienie tekstu

celtis    7

kiedy najlepiej sypnąć saletrzak na jęczmień jary(siany 04.04) i w jakiej dawce ?

opłaca się dawać 2 dawki i później pryskać anty wylegaczem ?

czy przy nawożeniu 50kg (N) na jeczmień jary potrzeba pryskać modusem lub jakimś innym pomocnikiem aby zboże się nie położyło?

Edytowano przez celtis

Wiadomość z agroFakt.pl

ursus55    11

tomekkalisz ja bym zastosował saletre amonowa bo ma polowe 17% azotu dzialajacego bardzo szybko i 17% azotu dzialajacego wolniej i lepiej pozostającego w glebie , inni ci doradza saletrzak ja saletre :) co do oprysku , ja pryskam mustangiem w tym roku tylko na 2 liścienne . Ty możesz zastosowac np pume uniwersal na 1 liścienne i chwastox turbo na 2 liścienne a kiedy chwastox jest od poczatku do konca krzewienia a puma od 2 do konca krzewienia chwastów , niezależnie od fazy rozwojowej rosliny czyli mozesz opryskac tak pod koniec krzewienia jeczmienia moim zdaniem :)rafto to dobrze ze polifoska była dana na jesieni teraz daj na poczatek krzewienia i na poczatek strzelania w zdzbło po 100 kg i powinno być gites

W jęczmieniu na jednoliścienne? Przecież w jęczmieniu nie występuje miotła także szkoda kasy.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolega miał na myśli raczej Owies głuchy, dlatego Puma na jednoliścienne.

Panowie mam pytanie mam mieszankę Jęczmień, Owies, Pszenica siana 24 marca i moje pytanie jest takie kiedy to opryskać Siarczanem magnezu z odżywkami i Chwastoxem ??

stasiex    23

Dajemy na jęczmień łącznie 300 kg/ha saletry - 150 przed siewem i 150 pogłównie - nigdy nie pryskaliśmy antywylegaczem i nigdy nie wyległ... Ot i moja odpowiedź.

PS. Co to za mania z tymi mikro-dawkami azotu? Rozumiem - jęczmień browarny, czyli max 50-55 kg czystego składnika na ha (dla przypomnienia - nie chodzi tu o wyleganie).

Dasz za mało - nie urośnie; dasz za dużo - to każde zboże wylegnie... Wg mnie 80-100 kg/ha czystego azotu to w sam raz.

Edytowano przez stasiex
  • Like 1

PeterG14    114

Ja będę przed deszczami rozsiewał czyli jakoś pod koniec przyszłego tygodnia. Od razu na jęczmień, pszenżyto i mieszanki.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie mozna jeszcze posiac jeczmien jary czy juz zapozno? pole ph ok 5.2?

rafto    29

Jaka jest u Was cena Pumy bądź jej odpowiedników ? Ja dawałem za opakowanie 1l - 143 zł :unsure:

Wiecie może czy można mieszać Pumę uniwersal z nowym Granstarem Ultra SX 50 SG ??? ;) W etykiecie nic nie pisze :wacko:

Edytowano przez rafto

jarecki82    3

Nie dawaj z Ultra, jest wzmocniony drugą substancja aktywną może Ci przyjarać zboże. Jest taki środek Helm Tribi to zamiennik starego Granstaru.

Wojtek987    61

Nie dawaj z nowym granstarem, już wcześniej pisałem po mieszance pumy granstaru mocznika i odrzywki mocno przypaliło mi w tamtym roku jęczmień :(

ursus55 dokładnie tak jak napisał MAT912 . kapera123 tak u mnie w okolicy jeszcze sporo ludzi sieje jęczmień , ja pszenice dosiewałem kiedyś w maju i nie było widac miedzy jara a ozima . rafto 143 jest cena normalna ja kupuje w hurtowni i płace 115 zł Edytowano przez milanreal1
pogrubienie tekstu

ahme999    115

koledzy-podpowiedzcie mi co wyjdzie najtaniej na zasadniczo miotłę, przytulię, oprócz tego sporo przetaczników i rdestów. Chisel jest chyba w miarę niezłym środkiem, ale nie wiem czy pobierze przytulię.

ahme999    115

chabrów nie mam na szczęście. żeby było śmiesznie to siostra wróciła ostatnio z pola i broni pryskać, bo rosną bratki czy tam fiołki :D

ale wracając do meritum-da się zejść na te chwasty co pisałem wyżej poniżej 100zł-bo tyle kosztuje wypraktykowany już Chisel ?

Poznaniak    3

panowie na oziminy dałem 200kg saletry na poczatku marca nastepnie to stalerzowałem i ok 25marca były przesiewy na jeczmien jary , nie wiem ile on skorzystał z tego nawozu teraz jest w stadium 4 liosci czym go zasilic przy spodziewanym plonie 3-4 tony?

mam mocznik i saletre myslałem aby 150kg saletry dac przed deszczem

Witam

Jęczmień siałem 14 kwietnia i w sobotę wczoraj skończył 2 tygodnie, ładnie powschodził pole zaczyna się zielenić, wtorek, środa, czwartek ma padać deszcz jest sens sypać saletrę z saletrzakiem pierwszą dawkę czy jest jeszcze za wcześnie i poczekać z tydzień???

Na razie w polu jest około 40kg N/ha i muszę jeszcze z 50-60 kg N dospać

Kiedy jedziecie z Pumą i Chwastoxem bądź odpowiednikami?

Ja myślałem za tydzień czyli 3 tygodnie od siewu bo już mi osty wystartowały razem z jęczmieniem i mają po 2cm i dwa liście, taki pijak jeden mi pole zachwaścił glinę II i III klasę i teraz trzeba będzie tępić chwast a chwast oset tak się rozcapirzył w tamtym roku, że i nawet od kukurydzy był większy i rozsiał się na potęgę :P

A widziałem i inne jakieś ustrojstwo też powschodziło całe szczęście, że perzu nie ma.

SYNIE PROBOSZCZA

I jak jedziesz z tym azotem w końcu? Sypiesz trochę i potem oprysk mocznikiem ze dwa razy? Czy mocznikiem tylko 4 razy?

Za ile czasu pierwszy raz azot sypiesz bo jak 4 razy opryskiem mocznika jechać to liście jęczmienia powinny pole zakryć aby na piach nie pryskać, tak?

Pozdrawiam wszystkich :P

HORTUS    0

A jam inne pytanie. Siałem jęczmien po rzepaku który na jesieni był pryskany Comand Top + metaz, teraz w niektórych miejscach zaczyna żółknąć, nie ma tych miejsc dużo, ale trochę jest, czy można już jechać z jakimiś odżywkami?

rafto    29

kurde :( a już mam kupiony to najwyżej zamienię na coś innego ;) dzięki za pomoc ;) bo z chwastoxem trio mozna stosować Pumę ? ;) lintur to dobry środek ??

Edytowano przez rafto

ZETTI77    1

mam pytanie mam wsiewki jęczmienia jarego w pszenżyto i pryskałem mustang forte 1 l. na ha i starałem się wyłączać na jeczmieniu jarym ale widać jagby rozjaśniał po trzech dniach tam gdzie troche złapało jęczmień a ma 3 liście czy to go zabije no i czy na pozostały od 4 liścia dawka 0,8 l to jest wogle bezpieczna czy macie jakieś doświadczenia czy inne środki zastosować

bialy2005    193

to co piszesz to raczej nie od mustanga albo za wczesna faza jeczmienia na oprysk. bo mustangiem smiało mozna pryskac jeczmin jary jak i inne zboza jare i ozime. Pryskam mustangiem od kilku lat :) Ja w tym roku jara pszenice która robiłem wsiewki w ozimej ptraktowałem protuganem ale wtedy jescze nie wzeszła i ładnie rosnie jest oki choc było ryzyko bo protugan jest czesciowo doglebowy :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez rafar91
      Witam:) mam problem:/ tydzien temu(poniedzialek) opryskalem 4 ha jeczmienia jarego odmiany eunowa na chwasty. Uzylem Chwastoxu Turbo + Puma Uniwersal z tego wzgledu ze rok temu pojawil sie tam owies gluchy a w tym roku mialo byc pszenzyto ale wymarzlo. Gosciu zarowno w centrali jak i przedstawiciel handlowy Bayer mowil ze nie ma przeciwskazan by pryskac jeczmienia jarego puma. Ale juz w sobote pojawily sie przebarwienia na nim mozliwe ze nawet popazenie albo jakas choroba. Na opakowaniu pisalo ze moga pojawic sie przebarwienia. Pojechalem wraz z kilkoma roslinkami do centrali od srodkow och. ros. Gosciu stwierdzil ze to rynchsporioza. Polecil oprysk Artea plus odzyka oraz siarczan magnezu oraz mocznikiem. Mowil rowniez ze musze odczekac 10 dni od oprysku na chwasty. Wiec dopiero efekty moga byc pod koniec tygodnia.

Moje pytanie brzmi czy kogos z was spotkalo cos podobnego?
      Co wtedy zrobiliscie? Jakie srodki zastosowaliscie?
      Jest mozliwe ze 5 dni po oprysku na chwasty i pojawily sie choroby?
      Czy to moze przypalenie od pumy?

Kwestia jest jeszcze taka ze pryskalem wieczorem gdy bylo 18C i pochmurno.
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez andrzej1988

to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur