Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

jarecki82    3

Nie chciał bym was straszyć, bo sam jestem już doststecznie wydygany..

http://www.sat24.com/foreloop.aspx?type=0

Niebieski kolor to przymrozek.

Jak mi po przesianiu 80% ozimin jeszcze teraz jęczmienie jare padną, to chyba zapukam do Providenta :(

Zacząłem siać 27. Jedyna nadzieja że przy minusowych nocach ziarno nie wystartuje...

PeterG14    114

Jak będzie chłodno to zboże nie ruszy ale jak się ociepli to w moment wystrzeli. Celowo siałem przed obecnym ochłodzeniem, lepsze to jak czekać i siać nie wiadomo jak późno. Trochę się obawiam że łubin dostanie po zaworach a jęczmień dopiero 3 dni w ziemii jest.

bialy2005    193

wczoraj sprawdzałem owies siany w czwartek 22.03 ma teraz korzen o długosci 1cm. mysle ze jak bedzie dalej tak zimno to nie wyskoczy na te przymrozki.

Wiadomość z agroFakt.pl

krecikuryn    4

Miał ktos doczynienia z jeczmieniem OLOF?

Kolego ne wiem czy byłą szansa mieć z nim do czynienia bo to chyba nowa odmiana. Też zakupiłem go na 12 ha i czekam na odpowiedni moment aby posiać. Podobno bardzo dobra i plenna odmiana... ale okaże się.

Lee001    0

A do kiedy najpóźniej można siać jęczmień w mieszance z pszenicą jarą?

henio2    101

Miał ktos doczynienia z jeczmieniem Suweren miał być Eunowa ale dowieżli taki :wacko:

danielo324    5

Po to że nigdy nic nie wiadomo jaka będzie pogoda. A tą swoją mądrość ludową spróbuj przekazać tym wszystkim którym oziminy padły, ciekawe co ci odpowiedzą jak się ich zapytasz; po co było się tak palić i siać oziminy.

nie muszę nikogo pytać bo mi też padło 60 ha ozimin a nie wiem do czego pijesz z tym terminem siewu ozimin więc ty mi wytłumacz swoją mądrość

Famer21    6

Eh no pomyliłem sie ;/ Śnieg sypie, ale no w sumie mrozu nie ma 6 stopni u nas (opolskie)

janusz20    105

No to jak ci padło, to wyobraź sobie jak by ci ktoś powiedział po co siałeś ozime było walnąć jare zasiać w maju to ci by nie wymarzło. , jare zasiane wczesniej dają więcej łatwiej znoszą susze każdy to wie. więc dziwne te twoje pytanie ,,po co było sie tak palić" Analogczna odpowiedz powinna brzmieć: Po to żeby zebrać lepszy plon żeby roślina lepiej przetrwała okres suszy.

danielo324    5

Nie pisałem po co siał jare tylko po co tak wcześnie .pszenica ,owies ok. ale jęczmień ryzyko, lepiej zebrać mniej niż siać jeszcze raz tyle odemnie kończe bezsensowną dyskusje

rafto    29

Ja słyszałem o Olofie same pozytywne opinie i na drugi rok sam go będę chciał zasiać bo już u mnie jej nigdzie nie było jak był mały przypływ funduszy :unsure:

szczewko    31

My posialismy 2.6 ha przedwczoraj, z tego co czytalem ponoc dobra odmiana ale okaze sie w sierpniu.

Tomasso    8

Witam serdecznie. Chciałbym się zapytać czy posiada ktoś doświadczenie w uprawie jęczmienia ozimego hybrydowego. Stosunkowo niedawno weszła na rynek. Chodzi mi o materiał siewny oraz plonowanie, wymagania oraz jakie i czy występują jakieś ograniczenia i trudności w uprawie??

Byłbym wdzięczny za odpowiedz.

Pozdrawiam

jack83    14

Witam serdecznie. Chciałbym się zapytać czy posiada ktoś doświadczenie w uprawie jęczmienia ozimego hybrydowego. Stosunkowo niedawno weszła na rynek. Chodzi mi o materiał siewny oraz plonowanie, wymagania oraz jakie i czy występują jakieś ograniczenia i trudności w uprawie??

Byłbym wdzięczny za odpowiedz.

Pozdrawiam

raczej nikt nie uprawiał bo to swiezy temat.mój znajomy zasial w tym roku materiał kupiony w niemczech.cena kosmiczna 65euro za jednostke.(46kg).wysiał dwie jednostki na hektar.siał po 25września.ładnie mu sie rozkrzewił bardzo szybko rośnie.nawozenie standard po jęczmien nie wiem jak wyglada teraz ale po zimie jako jedyny w mojej okolicy przeżył.w roku ubiegłym na dniach pola syngenty widział go przed zbiorem śliczny był umłócono z tego co wiem po rozmowie z przedstawicielem 13T/ha!!!

pozdrawiam

thug    196

Jak myślicie kiedy lepiej zasiać jęczmień?? przed świetami?? czy lepiej poczekać na pogodę?

ja będe chciał przed świetami a może inaczej teraz jak tylko pogoda pozwoli bo u nas narazie cały czas leje a prognoza o przymrozkach wogóle sie nie sprawdziła wiec czekam tylko jak obeschnie i jade w pole ale myśle ze to tak koło czwartku http://www.mojapogoda.com/pogoda-na-swiecie/pogoda-lokalna/miasto/48X18/wroclaw.html

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak myślicie kiedy lepiej zasiać jęczmień?? przed świetami?? czy lepiej poczekać na pogodę?

Kiedy najlepiej. Prawdopodobnie ten czas już minął,

W tej chwili musisz poczekać aż warunki wilgotnościowe pozwolą na uprawę która nie zniszczy struktury gleby i umożliwią bezproblemowy zasiew.

Co do świąt , to postaraj się by była nim Wielkanoc, gdyż następne są w maju i pomimo ze w tym okresie również można zasiać to zboże bez większego ryzyka przymrozków, plony mogą być nieciekawe.

Natomiast jeśli czekasz na Zielone Świątki, lub nie daj Bóg-Boże Ciało, to zrezygnuj z jęczmienia na korzyść prosa, choć jednak w związku z przysłowiem"kto sieje żyto lub proso , chodzi goło i boso" zalecam dużą ostrożność w wyborze tej rośliny.

thug    196

xemit hej z tym czasem to przesadziłeś jeszcze nic nie mineło nawet na dolnym śląsku optymalny termin siewu jęczmienia jest do 5 kwietnia opózniony plus dwa do trzech tygodni także spokojnie

thug    196

no może trochę różnicy z tym co napisałem ale ogólnie z jęczmieńiem spokojnie inaczej ma sie z pszenicą jarą

krecikuryn    4

Ech... chyba trzeba ok czwartku siać i niech się dzieje co chce...:) Ile siejecie nawozów pod jęczmień?? i jakie najlepiej??

bialy2005    193

U mnie dzis praktycznie juz nie pada ale w nocy popadało jeszcze mam nadzieje ze jutro tez sie taka pogoda utrzyma to bede siał pełną para owies jeczmien i łubin po kolei :) Na polu na brazie wilgotno ale wiatr mocny wiec szybko obsycha.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez rafar91
      Witam:) mam problem:/ tydzien temu(poniedzialek) opryskalem 4 ha jeczmienia jarego odmiany eunowa na chwasty. Uzylem Chwastoxu Turbo + Puma Uniwersal z tego wzgledu ze rok temu pojawil sie tam owies gluchy a w tym roku mialo byc pszenzyto ale wymarzlo. Gosciu zarowno w centrali jak i przedstawiciel handlowy Bayer mowil ze nie ma przeciwskazan by pryskac jeczmienia jarego puma. Ale juz w sobote pojawily sie przebarwienia na nim mozliwe ze nawet popazenie albo jakas choroba. Na opakowaniu pisalo ze moga pojawic sie przebarwienia. Pojechalem wraz z kilkoma roslinkami do centrali od srodkow och. ros. Gosciu stwierdzil ze to rynchsporioza. Polecil oprysk Artea plus odzyka oraz siarczan magnezu oraz mocznikiem. Mowil rowniez ze musze odczekac 10 dni od oprysku na chwasty. Wiec dopiero efekty moga byc pod koniec tygodnia.

Moje pytanie brzmi czy kogos z was spotkalo cos podobnego?
      Co wtedy zrobiliscie? Jakie srodki zastosowaliscie?
      Jest mozliwe ze 5 dni po oprysku na chwasty i pojawily sie choroby?
      Czy to moze przypalenie od pumy?

Kwestia jest jeszcze taka ze pryskalem wieczorem gdy bylo 18C i pochmurno.
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez andrzej1988

to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur