Skocz do zawartości

Polecane posty

mysza103    0

dziś byłem zobaczyć w polu co się dzieje .i widze że u sąsiada jęczmień zaczął wychodzić na wierzch. około 30 procent jest na wierzchu. siał jakieś 4-5 dni przede mną .

rami    6

tak siejemy jęczmień jary ja posiałem 24 marca i dałem po korzeń 300kg/ha amofoskę 4,12,20

Wiadomość z agroFakt.pl

krzysiek79w    29

koledzy w moich okolicach zaczynają się powolutku przymierzać do szacowania wymarzniętych ozimin zobaczymy jak to wyjdzie (pow. lubartowski)wypadło prawie 95% ozimin

Edytowano przez krzysiek79w

janusz20    105

Większość już zaorana i teraz będą szacować? Czy te przymrozki które nadają na przyszły tydzień nie zaszkodzą jęczmieniowi jaremu który zaczyna wychodzić bądź ziarniaki maja już silne korzonki?

stasiex    23

Jak nie będzie poniżej -5 oC to mam nadzieję, że nic się nie stanie. Dzisiaj ładnie popadało, więc wszystko na dobrej drodze.

Edytowano przez stasiex

bialy2005    193

akurat w czwartek bedzie 2 tygodnie jak posiałem owies i boje sie zeby go nie załtwiło bo raczej bedzie juz na wierzchu lub bedzie szpilkował. U mnie nadaja -11 !!!!!!!! pogieło ta pogode już całkiem ?

atomik    145

tak siejemy jęczmień jary ja posiałem 24 marca i dałem po korzeń 300kg/ha amofoskę 4,12,20

po jakiego grzyba amospecyfiki ? taniej by wyszło z polifoski zapewne. Ja też posiałem zboża zobaczymy z rzepakiem się wstrzymałem

Wojtek987    61

ja z jęczmieniem się wstrzymam, wole dmuchać na zimne niż siać dwa razy. Na wilgoć nie narzekam bo dopiero od ponad tygodnia mogę coś robić, wcześniej było mokro

Nie mam zamiaru chodzić i sprawdzać czy wytrzymał przymrozki czy nie!

marcin2057    20

Jęczmień zasiany 27 marca po likwidacji plantacji, a 29 chodziła komisja z gminy i szacowała straty i straty wyniosły 100% pszenżyta i pszenicy, a żyto 50 % zobaczymy czy coś z tego będzie i oby mróz nie przyszedł na wiosenne zasiewy

Famer21    6

Te minusowe temp to tylko w górach, spokojnie.. Wujek też ostatnio mi powiedział, że mnie posłuchałem z sianiem i że niby za szybko (24.03 w sobote sialiśmy). w tygodniu było wszystko na plusie, a od pn po 13-18 stopniu już. Mrozu nie bedzie.

brutus44    5

no właśnie ne wiem jak to będzie z tą pogodą ogladam prognozy i strach siać jęczmien juz teraz popatrzcie od 5 kwietnia prognoza zmieniła sie na gorsze patrzcie temp nocne

http://www.twojapogo...roclaw/16dniowa

tak...do Poznania zapowiadają -10stopni-u mnie pszenica wzeszła a jęczmień wschodzi-teraz tylko warto się upić

janusz20    105

Po to że nigdy nic nie wiadomo jaka będzie pogoda. A tą swoją mądrość ludową spróbuj przekazać tym wszystkim którym oziminy padły, ciekawe co ci odpowiedzą jak się ich zapytasz; po co było się tak palić i siać oziminy.

thug    196

Te minusowe temp to tylko w górach, spokojnie.. Wujek też ostatnio mi powiedział, że mnie posłuchałem z sianiem i że niby za szybko (24.03 w sobote sialiśmy). w tygodniu było wszystko na plusie, a od pn po 13-18 stopniu już. Mrozu nie bedzie.

jak w górach wrocław leży na nizinie i pokazują -8stC

BARABUS    6

Co do TwojejPogody to to jest jakaś żenada !!! Wchodze tam z ciekawości codziennie i co dzień jest inaczej, a ich minusowe temperatury jeszcze nigdy się nie sprawdziły ! A najśmieszniejsze jest to że pokazują -10 a odczuwalne +6 :lol: nie no ludzie bez jaj

Jeżeli chodzi o pogodę to w miarę wiarygodny jest portal

http://www.mojapogoda.com/pogoda-na-swiecie/pogoda-lokalna/miasto/48X18/wroclaw.html

jest naprawdę rzetelnie, i prawie zawsze się sprawdza. :)

Co do jęczmieni... jare już zasiane, wczoraj zasiałem, w sumie 30ha po przesiewie pszenicy :unsure:

thug    196

no właśnie od jakiegoś czasu zaczynam powątpiewać w ten portal ale meteogroup tak jak kolega Barabus pisał jest w miarę rzeteny

Lee001    0

U mnie jeszcze w pole nie da się wejść, w dodatku całą noc padało i zapowiada się że i cały dzień też raczej mokry będzie, a jeszcze trzeba obornik wywieźć :unsure: nie wiem czy się przed świętami wyrobię...

PeterG14    114

Ciesz się lepiej że masz mokro bo u mnie było już bardzo sucho ale od wczoraj pada deszcz i mi jest naprawdę wesoło. Wszędzie mokro. I tak ma być do świąt więc rewelka. Mrozów też jakiś wysokich nie zapowiadają. Dobrze jest.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez rafar91
      Witam:) mam problem:/ tydzien temu(poniedzialek) opryskalem 4 ha jeczmienia jarego odmiany eunowa na chwasty. Uzylem Chwastoxu Turbo + Puma Uniwersal z tego wzgledu ze rok temu pojawil sie tam owies gluchy a w tym roku mialo byc pszenzyto ale wymarzlo. Gosciu zarowno w centrali jak i przedstawiciel handlowy Bayer mowil ze nie ma przeciwskazan by pryskac jeczmienia jarego puma. Ale juz w sobote pojawily sie przebarwienia na nim mozliwe ze nawet popazenie albo jakas choroba. Na opakowaniu pisalo ze moga pojawic sie przebarwienia. Pojechalem wraz z kilkoma roslinkami do centrali od srodkow och. ros. Gosciu stwierdzil ze to rynchsporioza. Polecil oprysk Artea plus odzyka oraz siarczan magnezu oraz mocznikiem. Mowil rowniez ze musze odczekac 10 dni od oprysku na chwasty. Wiec dopiero efekty moga byc pod koniec tygodnia.

Moje pytanie brzmi czy kogos z was spotkalo cos podobnego?
      Co wtedy zrobiliscie? Jakie srodki zastosowaliscie?
      Jest mozliwe ze 5 dni po oprysku na chwasty i pojawily sie choroby?
      Czy to moze przypalenie od pumy?

Kwestia jest jeszcze taka ze pryskalem wieczorem gdy bylo 18C i pochmurno.
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez andrzej1988

to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur