Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kozik251    9

Witam.

Mam pytanie odnośnie jęczmienia jarego. Czy na polu zachwaszczonym dość uprawianym od dwóch lat był owies i bobik jęczmień się uda ?jak dopiero będę orał jak śnieg zejdzie? klasa ziemi I i II?

Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

oregano    6
1 godzinę temu, kozik251 napisał:

Witam.

Mam pytanie odnośnie jęczmienia jarego. Czy na polu zachwaszczonym dość uprawianym od dwóch lat był owies i bobik jęczmień się uda ?jak dopiero będę orał jak śnieg zejdzie? klasa ziemi I i II?

Dla jednego "udał się" to 4 tony dla drugiego 7 więc tutaj już brakuje precyzji. Badanie gleby szczególnie pod kątem ph, jeśli ziemia kwaśna to jęczmień bym sobie odpuścił.

Mam ziemie podobnej klasy, siew w granicach 170kg/ha, zazwyczaj jedna dawka azotu chociaż ostatnio trochę eksperymentowałem z dwiema, 1x fungicyd+skracanie i w zasadzie zbieramy w granicach 7 ton. Czasem trochę mniej, czasem więcej. No ale zmianowanie mam dobre a składniki w glebie na wysokich poziomach, ph też w miarę uregulowane.

Co do chwastów, jeśli nie ma perzu to całą resztę idzie zniszczyć w racjonalnych pieniądzach więc tym bym się nie przejmował.

Wiadomość z agroFakt.pl

Yankess    3

Witam, mógłby ktoś przedstawić po krótce agrotechnikę uprawy jęczmienia jarego? Oraz kwestie nawożenia  Ziemia śr 3 kl, odmiana oberek, poplon zimowy gorczyca czeka na przyoranie. Ph 5,5-6. Planuje rozsiać 250kg Polifoski, przedsiewnie jakiś N i coś z Ca i Mg (tutaj pytanie co). W jakiej kolejności to wszystko? 

Z góry dzięki za pomoc.

piotr4255    18

U nas to wysiewamy 200 kg mocznika pod agregat i 250 polifoski 6  przy tym ph pewnie coś wapna granulowego by musiało pójść a później normalnie po wschodach herbicyd chociaż jedna dobra grzybowka najlepiej 2 i ja jeszcze sypie 100 kg saletry na kłos jak przepaduje bo jak sucho to już nic więcej nie robie

master20002    168

Panowie co polecicie w zastępstwie pumy do oprysku na chwasty? Cena powoli zaczyna być za wysoka i szukam jakiejs tańszej alternatywy dla niej. Zawsze mieszałem 0,8 pumy z chwastoksem trio i było czysto. Może cos tańszego?

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

misio3p    815

Axial komplett pak, skuteczność porównywalna, jeśli nie wyższa od Twojego mixu, a cenowo na ha to koszt podobny jak 1l pumy.

24 VII 2008r. - 24 VII 2017r. - dziewięć lat na AgroFoto ;)

hardkor113    38

Albo sam axial 50 0,6 i owsa ani miotły nie ma i do tego ten chwastox ale pewnie komplex wyjdzie taniej

Yankess    3

Polifoske ponoć dobrze dać pod przyoranie. Więc jeśli tak to wapno granulowane razem z N pod agregat? Czy inaczej wapno przyorać a Poli z N pod agregat?

Tomek90    241

Pod ozime, pod jare możesz pod agregat. Wapno granulowane po co, pH jeszcze nie tragiczne. Azot na szpilkę jak tylko będzie widać ścieżki. 

Yankess    3

Wapno granulowane lub coś podobnego co podtrzyma (albo i podniesie) pH. Ponoć jęczmień jary jest wrażliwy pod tym względem. Oprócz tradycyjnego wapnowania jest coś co można sypnąć przedsiewnie i przyniesie to efekt?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez rafar91
      Witam:) mam problem:/ tydzien temu(poniedzialek) opryskalem 4 ha jeczmienia jarego odmiany eunowa na chwasty. Uzylem Chwastoxu Turbo + Puma Uniwersal z tego wzgledu ze rok temu pojawil sie tam owies gluchy a w tym roku mialo byc pszenzyto ale wymarzlo. Gosciu zarowno w centrali jak i przedstawiciel handlowy Bayer mowil ze nie ma przeciwskazan by pryskac jeczmienia jarego puma. Ale juz w sobote pojawily sie przebarwienia na nim mozliwe ze nawet popazenie albo jakas choroba. Na opakowaniu pisalo ze moga pojawic sie przebarwienia. Pojechalem wraz z kilkoma roslinkami do centrali od srodkow och. ros. Gosciu stwierdzil ze to rynchsporioza. Polecil oprysk Artea plus odzyka oraz siarczan magnezu oraz mocznikiem. Mowil rowniez ze musze odczekac 10 dni od oprysku na chwasty. Wiec dopiero efekty moga byc pod koniec tygodnia.

Moje pytanie brzmi czy kogos z was spotkalo cos podobnego?
      Co wtedy zrobiliscie? Jakie srodki zastosowaliscie?
      Jest mozliwe ze 5 dni po oprysku na chwasty i pojawily sie choroby?
      Czy to moze przypalenie od pumy?

Kwestia jest jeszcze taka ze pryskalem wieczorem gdy bylo 18C i pochmurno.
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez andrzej1988

to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur