Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    527

To wydaje mi się, że sam sobie odpowiedziałeś. Jeśli zastosowałeś na stanowisku po owsie wcześnie  fungicyd i się zazieleniło to obstawiałbym grzyba. Dodatkowo owies jest najlepszą rośliną przedplonową ze zbóż, fitosanitarną więc i presja chorób będzie mniejsza jak po pszenżycie. 

Oprócz grzyba obstawiam brak Mg.

Sylwekx25    348

To wiem ,że owies jest fitosanitarny. Magnezu możliwe ,że mało ,nie robiłem analizy gleby przed siewem ,z nawożenia przedsiewnego dałem plus minus ponad 30ton obornika bydlęcego na hektar. Ja obstawiałem mszyce dlatego ,że jęczmień miałem w dosyć bliskim sąsiedztwie kukurydzy.

"Ziemia człowieka wydała i ziemia człowieka zje

cieplym3    8

Ale zrozum, ze jesli mszyce zdazyly zawirusowac jeczmien to nawet jesli je zabiles to juz bylo po ptokach wiec obstawiam raczej grzyb. Pozatym zolty jeczmien zima to raczej standart.

Wiadomość z agroFakt.pl

ogar118    62

Na jakie odmiany jarego stawiacie w tym roku? Ja zastanawiam się nad KWS Vermont. Testował ją ktoś u siebie?  

misio3p    777

Zobaczymy co będzie miał lokalny punkt w ofercie. Najprawdopodobniej znowu to będzie Kucyk. W minionym roku mimo "nieciekawej" ziemi (odczyn nie do końca uregulowany) wydał przyzwoity plon

24 VII 2008r. - 24 VII 2017r. - dziewięć lat na AgroFoto ;)

ogar118    62

Swego czasu też uprawiałem kucyka ale ze względu na najniższe plonowanie spośród wszystkich odmian badanych przez COBORU rezygnuję z tej odmiany. 

rokirokita    0

Wiosną planuję zasiać po raz pierwszy jęczmień jary 4,5ha, odmiana oberek lub soldo, ziemia klasy od III do  IVb. Jakie nawożenie azotem proponujecie, znajomy radzi mi dać całą dawkę ok 100kg N przedsiewnie, czy to dobre rozwiązanie?

majes    4

Planuję dać 15t kurzaka pod jęczmień jary. Jak myślicie czy coś jeszcze dawać azotu czy ten z pomiotu wystarczy?

.

misio3p    777
13 godzin temu, rokirokita napisał:

Wiosną planuję zasiać po raz pierwszy jęczmień jary 4,5ha, odmiana oberek lub soldo, ziemia klasy od III do  IVb. Jakie nawożenie azotem proponujecie, znajomy radzi mi dać całą dawkę ok 100kg N przedsiewnie, czy to dobre rozwiązanie?

100kg N to trochę dużo na raz. Podziel dawkę na 60N przedsiewnie i 40N przy strzelaniu w źdźbło ;) 

24 VII 2008r. - 24 VII 2017r. - dziewięć lat na AgroFoto ;)

cieplym3    8
Napisano (edytowany)

200 mocznika plus polifoska daje juz 100n wiec to jest chyba optymalnie pod j jary, tak daje w tym roku choc po oborniku jesiennym chyba zejde do 150.

Edytowano przez cieplym3
zmiana tresci

cieplym3    8
Napisano (edytowany)

Jakie opinie o soldo? Mam elle i chce sprobowac czegos innego, ziemie 3-4 kl, ph 5.2-6.5

Edytowano przez cieplym3
modzie sorry za posta pod postem, smartfon...

sap    3
Napisano (edytowany)

Czy ktoś eksperymentował z rsm-em w jęczmienu jarym browarnianym  zamiast saletry/saletrzaku ? jak z utrzymaniem niskiego białka? planuje zastąpić saletrę rsm-em w stosunku 1:1 (kg) ok 150kg. aplikacja przedsiewnie.

Edytowano przez sap

tomekZ058    80

panowie a stosował ktoś Cerone w jęczmieniu jarym po terminie ważności ?

Gringo1    0

Lepszy mocznik czy saletrzak pod jary plu poli6 okolo 250kg stanowisko po 3 lata kuku gdzie co roku obornik a drugie pole po zbozu a pod zimowa orke poszla gnojowka bydleca i czy jakies wapno typu wapmag przed siewem rzucic

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez rafar91
      Witam:) mam problem:/ tydzien temu(poniedzialek) opryskalem 4 ha jeczmienia jarego odmiany eunowa na chwasty. Uzylem Chwastoxu Turbo + Puma Uniwersal z tego wzgledu ze rok temu pojawil sie tam owies gluchy a w tym roku mialo byc pszenzyto ale wymarzlo. Gosciu zarowno w centrali jak i przedstawiciel handlowy Bayer mowil ze nie ma przeciwskazan by pryskac jeczmienia jarego puma. Ale juz w sobote pojawily sie przebarwienia na nim mozliwe ze nawet popazenie albo jakas choroba. Na opakowaniu pisalo ze moga pojawic sie przebarwienia. Pojechalem wraz z kilkoma roslinkami do centrali od srodkow och. ros. Gosciu stwierdzil ze to rynchsporioza. Polecil oprysk Artea plus odzyka oraz siarczan magnezu oraz mocznikiem. Mowil rowniez ze musze odczekac 10 dni od oprysku na chwasty. Wiec dopiero efekty moga byc pod koniec tygodnia.

Moje pytanie brzmi czy kogos z was spotkalo cos podobnego?
      Co wtedy zrobiliscie? Jakie srodki zastosowaliscie?
      Jest mozliwe ze 5 dni po oprysku na chwasty i pojawily sie choroby?
      Czy to moze przypalenie od pumy?

Kwestia jest jeszcze taka ze pryskalem wieczorem gdy bylo 18C i pochmurno.
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez andrzej1988

to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur