Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
1490    5

Witam dzisiaj prysnołem  takim zestawem na 400 l 25 kg mocznik 25 kg siarczan magnezu mikro 2 kg bumper 1 litr na robala 250 ml co będzie to będzie

songo    871

Panowie kupilem herbicyd expert na jeczmien ozimy, ale zauwazylem jeszcze ze mszyca mi jeczmien atakuje czy moge dodac do tego insektcyd na ta mszyce i zrobic zabieg 2 w 1???

miwigos    85

Możesz ,a nawet musisz ,u mnie się w tym roku już nie wjedzie w pole ,oby nie było mszycy

Wiadomość z agroFakt.pl

greg91    3

Umnie nie występuje kukurydza to czy wystarczy jeden zabieg na mszyce jak to uwas jest z tą mszycą

mkaim    0

Czy jest jeszcze sens siać jęczmień na śląsku? odmiana meridian

Agrest    409

Siał ktoś jęczmień jary w monokulturze?

Ziemia  w przewadze IIIa do IVb trochę  V. Zasiany był Kucyk. Jakby zmienić odmianę na np Soldo, Eunova lub Basic? Wyszłoby coś  z tego czy odpuścić?

piratqwert    1

ogólnie da radę. ale trzeba bawić się poplonami. facelia, gorczyca....

tylko do uprawy trzeba się przyłożyć. czyli pług i orka na 10-15 cm. potem agregat. lub chociaż brona w poprzek. i zasiać. i tu też trzeba się przyłożyć. polecam wykonać to normalnym siewnikiem (tylko przestawić na wysiew drobnych nasion)

potem przed kasacją poplonu z 500 kg. wana węglanowego. (pierwsze 2-3 lata spokojnie może być około tony) potem nie ma co szaleć.

naworzenie w pierwszych 2 latach było 200 kg polifoski i 300 kg saletrzaku.

obecnie 100-150 kg kornkali lub 200 kg polifoski 4 (fosforu jest opór w glebie) i 200 kg saletrzaku.

mam identyczne ziemie jak ty.... sieje na 4ha. plon spokojnie około 6 ton można uzyskać.

dla sceptyków powiem tylko że jęczmień rośnie około 4 miesięcy  (01.04-01.08) dobry poplon zasiany ok 20.08 rośnie 3 miechy  kasacja od 20.11 (taki teraz mamy klimat). u mnie lepiej to się sprawdza niż obecnie uprawa pszenicy....

do tego wymiana materiału co 2 lata. i jeśli zachodzi taka potrzeba to w drugim roku siewu jęczmienia. oprysk na perz 2 tygodnie przed zbiorem. lecz jeśli nie używasz grubera lub talerzówki. to z perzem nie będzie kłopotu.

z orką nie ma co szaleć. do 20 cm. ale można dołożyć dodatkowe spulchniacze za płozami na około 10-15cm.

piotr4255    10

Kws ariane siany 30 września w pełnej zaprawie na robaka grzyba i z nawozemIMG_20171203_110011.thumb.jpg.2c97c5f3b6706eebb1cdca59cc85cfe0.jpgIMG_20171203_104559.thumb.jpg.7c7efcd470c28132e630eea4a6578204.jpg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez rafar91
      Witam:) mam problem:/ tydzien temu(poniedzialek) opryskalem 4 ha jeczmienia jarego odmiany eunowa na chwasty. Uzylem Chwastoxu Turbo + Puma Uniwersal z tego wzgledu ze rok temu pojawil sie tam owies gluchy a w tym roku mialo byc pszenzyto ale wymarzlo. Gosciu zarowno w centrali jak i przedstawiciel handlowy Bayer mowil ze nie ma przeciwskazan by pryskac jeczmienia jarego puma. Ale juz w sobote pojawily sie przebarwienia na nim mozliwe ze nawet popazenie albo jakas choroba. Na opakowaniu pisalo ze moga pojawic sie przebarwienia. Pojechalem wraz z kilkoma roslinkami do centrali od srodkow och. ros. Gosciu stwierdzil ze to rynchsporioza. Polecil oprysk Artea plus odzyka oraz siarczan magnezu oraz mocznikiem. Mowil rowniez ze musze odczekac 10 dni od oprysku na chwasty. Wiec dopiero efekty moga byc pod koniec tygodnia.

Moje pytanie brzmi czy kogos z was spotkalo cos podobnego?
      Co wtedy zrobiliscie? Jakie srodki zastosowaliscie?
      Jest mozliwe ze 5 dni po oprysku na chwasty i pojawily sie choroby?
      Czy to moze przypalenie od pumy?

Kwestia jest jeszcze taka ze pryskalem wieczorem gdy bylo 18C i pochmurno.
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez andrzej1988

to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur