Skocz do zawartości

Polecane posty

XTRO    160

jęczmień 2 liście a dzisiaj może i 3 pewnie ma.

Pryskany zeta-cypermetryna 

Wiadomość z agroFakt.pl

greg91    3

Czy morzna zastosowac torulex 500 sc 2l / legato 500 sc 0.2l na ha w Jenczmieniu ozimym ???

Tolurex 2l to na pewno a legato 500 niema rejestracji ale też pytałem o dff i dostałem odpowiedz ze każdy tylko nie każdy ma rejestracje.Osobiście u mnie już po zabiegu 2l tolurexa+0,2dff+insekcyd na mszyce

1490    5

Witam można coś poradzić na żżżżżżżżżółknięcie jęczmienia siany 6 września cosmos  pięknie powschodził a teraz pięknie żółknie w ubiegłym roku pole było wapnowane

XTRO    160

u mnie gloria też pożółkł to zabiegu na mszyce a 1m dalej meridian na tym samym polu nie. O co chodzi ?

1490    5

Witam  ph 6,8   nawożenie pk sół  potasowa 150 superfosfat 250 kg  kupiłem oprysk na robala ale było mokro a dzisiaj leje cały dzień może ilość wody też ma wpływ na żółknięcie

Agrest    408

A co z Mg? Jaki stosunek K/Mg? Jest opcja, że masz złe pobieranie magnezu z uwagi na wysoki stosunek K/Mg

Inna opcja to niedobór żelaza, przy tym pH - choć to bardziej na glebach alkalicznych.

1490    5

Witam kupiłem magnez ale nie wjedzie leje  cały czas a było dość wilgotno miałem prysnąć na robala i micro 8-50-16

greg91    3

Umnie też jest żółty miejscami i tylko na jednym kawałku jęczmień z centrali prawie tydzień po pryskaniu ctu+dff+cypermetryna od czego może to być.

KULAWA_KOZA    88

Panowie na wiosnę sieję Soldo , według mnie to jeden z najlepszych jęczmienii, a co powiecie o Basic?

1490    5

PH 6,8 poszło 400 kg pk  a jęczmień żółty teraz w wodzie stoi spróbowałbym go ratować ale tylko z samolotu by można

greg91    3

Powiedzcie czy są jakieś specyficzne objawy żerowania mszyc żeby coś stwierdzić że było lub jest żerowanie po za tym że ja widać.A co do żółknięca to są na przykład pojedyncze rośliny i po przypatrzeniu się roślinie to lekko się ją wyciąga tak jakby zgnił korzeń plu na jednym przypadku znalazłem jakby białą łatwe ,ziarno było zaprawiana do tego kwalifikowany i takie cuda mam

cieplym3    8

Jak chcesz kompleksowo to polecam lancet, jak chcesz taniej mozesz wczesna wiosna poleciec CTU( lentipur tulurex) a za jakis czascos na dwuliscienne.

greg91    3

Dobrym i tanim był Linturn ale został wycofany,Albo Mustang ale to na dwuliscienne,a tak to (lentipur,tolurex)

Jurek321    2

Jak chcesz kompleksowo to polecam lancet, jak chcesz taniej mozesz wczesna wiosna poleciec CTU( lentipur tulurex) a za jakis czascos na dwuliscienne.

I kosić już nie będziesz musiał.

Szron88    2

Panowie i panie mam problem z jeczmieniem. Przez cala dlugosc pola zrobil mi sie żółty pas.Co moze byc przyczyna? Ponizej fotki. Co mozna z tym zrobic? To jakis grzyb czy za mokro? Posiany kwalifikat C1 odmiana Zenek dawka 145kg/ha. Posiany miesiac temu prawie caly czas padalo. Co poradzicie z tym zrobic?

post-51231-0-28113400-1508257797_thumb.jpg

post-51231-0-51004400-1508257824_thumb.jpg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez rafar91
      Witam:) mam problem:/ tydzien temu(poniedzialek) opryskalem 4 ha jeczmienia jarego odmiany eunowa na chwasty. Uzylem Chwastoxu Turbo + Puma Uniwersal z tego wzgledu ze rok temu pojawil sie tam owies gluchy a w tym roku mialo byc pszenzyto ale wymarzlo. Gosciu zarowno w centrali jak i przedstawiciel handlowy Bayer mowil ze nie ma przeciwskazan by pryskac jeczmienia jarego puma. Ale juz w sobote pojawily sie przebarwienia na nim mozliwe ze nawet popazenie albo jakas choroba. Na opakowaniu pisalo ze moga pojawic sie przebarwienia. Pojechalem wraz z kilkoma roslinkami do centrali od srodkow och. ros. Gosciu stwierdzil ze to rynchsporioza. Polecil oprysk Artea plus odzyka oraz siarczan magnezu oraz mocznikiem. Mowil rowniez ze musze odczekac 10 dni od oprysku na chwasty. Wiec dopiero efekty moga byc pod koniec tygodnia.

Moje pytanie brzmi czy kogos z was spotkalo cos podobnego?
      Co wtedy zrobiliscie? Jakie srodki zastosowaliscie?
      Jest mozliwe ze 5 dni po oprysku na chwasty i pojawily sie choroby?
      Czy to moze przypalenie od pumy?

Kwestia jest jeszcze taka ze pryskalem wieczorem gdy bylo 18C i pochmurno.
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez andrzej1988

to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur