Skocz do zawartości

Polecane posty

greg91    3

Ja w Zenku stosuje Tolurex i miotły niema.140-160 taka normę zalecają ale jak to w praktyce wychodzi to nie wiem niech ktoś się wypowie na temat Zenka umnie sypnął ponad 8t.

Marco_94    1

Ok dzięki za info.Ja mam zamiar na wiosnę zastosować axial komplet na jedno i dwuliścienne,ale dodatkowo jesienna ochrona by nie zaszkodziła,tylko pytanie czy nie wpłynie negatywnie na przezimowanie jęczmienia?

greg91    3

Jesienią warto przynajmniej są tańsze specyfiki tak jak np Tolurex żeby zwalczyć miotłę a na wiosnę umnie poszedł Mustang zwykły i było czysciutko a efektu ubocznego nie było widać w końcu jest rejestracja środka czy można spryskać czy nie

Wiadomość z agroFakt.pl

leszczyk674    2

Dzień dobry panowie. Chciałbym zasiac jęczmień poraz pierwszy i niewiem jak się do tego zabrać czy mógł by ktoś coś poradzić dodam tylko ze klasa ziemi 3a przedplon pszenica z góry dziękuję.

fidodido    0

Witam pryska ktoś z was jęczmień ozimy na jesień axial 50 ec  jak oceniacie skuteczność tego środka zastosowanego jesienią 

Daro844    3

Axialem jak już to jednak na wiosnę. Jesienią u siebie chcę pryskać Boxerem Evo lub Boxer + Legato+Glean. Wychodzi taniej, jakieś 90-95 zł/ha, jak da radę wjechać w pole. 

Edytowano przez Daro844

greg91    3

Ile mogę dołożyć legato do Tolurexa w jęczmieńu ozimym i czy stosował ktoś taką mieszaninę,dotej pory stosowałem sam Tolurex ale mnie zastanawia ten legato tylko jeszcze który ma ktoś sprawdzona taki mix

1490    5

Expert Met to faza szpilowania jeden listek i w góre

Witam ja daje legato 0.100  expert met 300g glean 7g a wiosną  napewno trzeba będzie poprawić żeby ziółek nie nawozić

drobny    0

Ja Zenka siałem 9 września w ilości 180kg/ha C2 siła kiełkowania 80% MTZ 43 obecnie wychodzi 2 listek.Myślę nad 3 herbicydami Komplet 560sc,expert met,bizon 

kryssr    50

coś ma być pogody w następnym tyg. ale znając życie jak zaczęło padać to przestanie w maju jak będzie dużo deszczu potrzeba :P 

kiko80    3

To wy posialiscie jeczmien ozimy a my czekamy i zmieniamy dzialki pod siew bo ciezko zasiac tak mokro .Kolega polowe zasial reszta stoi i juz nie wiadomo czy siac czy odpuscic jeczmien .Oprysk dacie na wiosne i nic sie nie stanie

greg91    3

Ja nie mam dużo i tak wychodzi że mam zrobione wszystko wcześniej niż wszyscy i myślę że dobrze zrobiłem bo teraz dolało a umnie Zenek posiany 11.i myślę go pod koniec tygodnia spryskać

bools    13

panowie poleci ktos dobry sirodek bez poprawki na wiosne na hwasta dodam ze trafiaja sie samosiewy rzepaku myslalem nad expert met +  legato i dozucic cos jeszcze moze ktos cos wypowie sie na ten temat 

Robroy    5

​​Ja daję Boxera i Legato a na samosiewy rzepaku do tego dodaje jeszcze Gleanu 7g.

To wy posialiscie jeczmien ozimy a my czekamy i zmieniamy dzialki pod siew bo ciezko zasiac tak mokro .Kolega polowe zasial reszta stoi i juz nie wiadomo czy siac czy odpuscic jeczmien .Oprysk dacie na wiosne i nic sie nie stanie

U mnie siać zaczalem w piątek dopiero. Odmiany Antonella i hybrydowy Wootan i Mercurio. Zastanawiam sie czy za rok nie próbować już samych hybryd bo jednak lepiej znoszą opoznione terminy siewu a juz kolejny rok u mnie tak wychodzi z sianiem.

cieplym3    8

Optymalny termin przesunal sie o jakies 10 dni fo przodu i potwierdza to juz wielu ekspertow, takze za kilka lat juz nikt nie pomysli siac jeczmienia przed 20. Nie ma co sie martwic tylko siac w takich warunkach wschody beda bardzo szybkie. Jacentemu pazdziernikowe jeczmienie sypaly ponad 9 t wiec spokojnie, natura nadrobi zaleglosci.

kryssr    50

uuu  a ja dopiero sieję:P gryka dziś skończona jutro powinno być reszta jęczmienia zasiana i troszkę się robota zluzuje ;)   czym pryskałeś ? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez rafar91
      Witam:) mam problem:/ tydzien temu(poniedzialek) opryskalem 4 ha jeczmienia jarego odmiany eunowa na chwasty. Uzylem Chwastoxu Turbo + Puma Uniwersal z tego wzgledu ze rok temu pojawil sie tam owies gluchy a w tym roku mialo byc pszenzyto ale wymarzlo. Gosciu zarowno w centrali jak i przedstawiciel handlowy Bayer mowil ze nie ma przeciwskazan by pryskac jeczmienia jarego puma. Ale juz w sobote pojawily sie przebarwienia na nim mozliwe ze nawet popazenie albo jakas choroba. Na opakowaniu pisalo ze moga pojawic sie przebarwienia. Pojechalem wraz z kilkoma roslinkami do centrali od srodkow och. ros. Gosciu stwierdzil ze to rynchsporioza. Polecil oprysk Artea plus odzyka oraz siarczan magnezu oraz mocznikiem. Mowil rowniez ze musze odczekac 10 dni od oprysku na chwasty. Wiec dopiero efekty moga byc pod koniec tygodnia.

Moje pytanie brzmi czy kogos z was spotkalo cos podobnego?
      Co wtedy zrobiliscie? Jakie srodki zastosowaliscie?
      Jest mozliwe ze 5 dni po oprysku na chwasty i pojawily sie choroby?
      Czy to moze przypalenie od pumy?

Kwestia jest jeszcze taka ze pryskalem wieczorem gdy bylo 18C i pochmurno.
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez andrzej1988

to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur