Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER

cris10    12

Możesz to pryskać np Cyperkill Max 500EC , DelCaps ... Jest wiele możliwości

Agaiko    0

dzieki a panowie doradzcie mi czy sokol zwalczy w jeczmieniu rdze brunatna bo na butelce pisze ze na choroby rdzae karlowa a nie wiem czy to jest to samo

Agaiko    0

panowie czy soligor podziala na rdze brunatna w jeczmieniu jarym bo na opakpwaniu pisze ze dziala na rdze karlowa czy to jest to samo ?
przepraszam sokol
pomylilam sie

Wiadomość z agroFakt.pl

stempos1980    38

ogólnie większość środków na robaka można mieszać z grzybowymi tylko nie Petroidy czyli cyperki sherpa karate i te inne zamienniki

cris10    12

Rdza brunatna występuje w pszenicy , a rdza karłowa w jęczmieniu jarym. Fungidcyd,,Fandango 200 " działa na to i na to
Sokół można stosować na pszenicę i na jęczmień jak wiadomo... Zwalcza rdze brunatną i karłową można śmiało pryskać ;)

Agaiko    0

dziekuje bardzo dla mnie to wszystko nowe bo wiadomo kobieta na tych zeczach sie nie zna

cris10    12

Drobiazg , każdy kiedyś zaczynał i czasami zdarza się coś pomylić itp ;)

ORZMO    5

U mnie te perforowane liście się pozwijały, a w środku są kolonie mszyc.

ORZMO    5

Dlaczego nie wolno mieszać pyretroidów z fungicydami?

tommy66692    10

a czemu nie można?

można tylko aktualnie są za wysokie temperatury na środki kontaktowe

Panowie opryskalem tydzień temu jęczmień jary fungicydem bumper 250ec i za ile mogę i czy wogole mogę jechać fungicydem Mirage 450ec ??

Daro20    9

Koledzy Miałem ładne jęczmienie jare bo dobra agrotechnika nie widać było chorób jeszcze, ładne bo w czwartek 02,06 zobaczyłem że jest sporo mszyc i od razu wieczorem pojechałem siarczan mag 5 kg+ mikroelementy+ cerone( nie na wszystkie pola poszło) + tocata duo 1l + cyperkil 60ml i wczoraj zaczeły żółknąć górne liście i spody podsychać. mszyca nadal jest bo albo nie pogineła bo gęsty łan albo się wylęgła nowa.  Wygląda to tragicznie. Co to może być? Dodam że już trochę sucho jest. Temperatura podczas zabiegu około 17 stopni i rosa ładna była. i dzisiaj  rano na te mszyce pojechałem dursbanem 0.6l.

Damiq    0

Panowie, jest jeszcze sens sypac azot na jary ? Poznodojrzewajaca odmiana.Ze wzgledu na pewne czynniki nie moglem podac tego azotu wczesniej. Przedsiewnie dostal 75kgN

mariez    0

Panowie czy mogę zmieszać granstar z odżywka i siarczanem.jest napisane na etykiecie żeby nie mieszac.czy ktoś próbował?

mariez    0

Nie podany powód napisane nie mieszać z nawozami stosowanymi nalistnie

Damiq    0

To jak bedzie z tym azotem , moge jeszcze sypac ? Jeczmien siany ok 27 marca.

piotr4255    10
Napisano (edytowany)

Ja sialem wczoraj 160 kg saletry na ha na kłos żeby lepiej ziarno wypełnił i lepsze białko miał siany 28 marca a 100 N dostał przed siewnie

Edytowano przez piotr4255

Pawel2678    4

Koledzy Miałem ładne jęczmienie jare bo dobra agrotechnika nie widać było chorób jeszcze, ładne bo w czwartek 02,06 zobaczyłem że jest sporo mszyc i od razu wieczorem pojechałem siarczan mag 5 kg+ mikroelementy+ cerone( nie na wszystkie pola poszło) + tocata duo 1l + cyperkil 60ml i wczoraj zaczeły żółknąć górne liście i spody podsychać. mszyca nadal jest bo albo nie pogineła bo gęsty łan albo się wylęgła nowa.  Wygląda to tragicznie. Co to może być? Dodam że już trochę sucho jest. Temperatura podczas zabiegu około 17 stopni i rosa ładna była. i dzisiaj  rano na te mszyce pojechałem dursbanem 0.6l.

że mszyce nie poginęły to nie dziwne cyperkil max to pyretroid (moim skromny zdaniem b dobry) ale temp.max to chyba 15 stopni ja nie raz pryskałem nim o 4-5 rano na dużą rosę i działał b.dobrze po drugie z togo co wiem to cerone  daje się solo 

wyrebski1    35

u mnie był bardzo ladny jęczmień ale do wczoraj, bo go po nocnych wiatrach i deszczu pokladlo! Zaczyna sie klosic -bedzie coś z tego?

Daro20    9

Usztywniałem Elle i Kucyka a Basica nie i też jest pożółknięty

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez rafar91
      Witam:) mam problem:/ tydzien temu(poniedzialek) opryskalem 4 ha jeczmienia jarego odmiany eunowa na chwasty. Uzylem Chwastoxu Turbo + Puma Uniwersal z tego wzgledu ze rok temu pojawil sie tam owies gluchy a w tym roku mialo byc pszenzyto ale wymarzlo. Gosciu zarowno w centrali jak i przedstawiciel handlowy Bayer mowil ze nie ma przeciwskazan by pryskac jeczmienia jarego puma. Ale juz w sobote pojawily sie przebarwienia na nim mozliwe ze nawet popazenie albo jakas choroba. Na opakowaniu pisalo ze moga pojawic sie przebarwienia. Pojechalem wraz z kilkoma roslinkami do centrali od srodkow och. ros. Gosciu stwierdzil ze to rynchsporioza. Polecil oprysk Artea plus odzyka oraz siarczan magnezu oraz mocznikiem. Mowil rowniez ze musze odczekac 10 dni od oprysku na chwasty. Wiec dopiero efekty moga byc pod koniec tygodnia.

Moje pytanie brzmi czy kogos z was spotkalo cos podobnego?
      Co wtedy zrobiliscie? Jakie srodki zastosowaliscie?
      Jest mozliwe ze 5 dni po oprysku na chwasty i pojawily sie choroby?
      Czy to moze przypalenie od pumy?

Kwestia jest jeszcze taka ze pryskalem wieczorem gdy bylo 18C i pochmurno.
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez andrzej1988

to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur