Skocz do zawartości

Polecane posty

ogar118    62

Moim zdaniem 0,3 modusa (o ile nie dawałeś nic na kolanko) to trochę mało. 

W tej fazie to 0,5 cerone lub odpowiednika robi w jęczmieniu robotę. 

lebek5    9
Napisano (edytowany)

Moim zdaniem 0,3 modusa (o ile nie dawałeś nic na kolanko) to trochę mało. 

W tej fazie to 0,5 cerone lub odpowiednika robi w jęczmieniu robotę. 

Niestety nic nie dane było na kolanko,bo sie nie zapowiadał na taki. Myslisz że by ja dać Ceone? czy zaczekać jak sie bedą osci pokazywac?

Edytowano przez lebek5

Wiadomość z agroFakt.pl

lebek5    9

Jak są warunki to bym dawał. Ile go zasiałeś? 

siany 210,kg ale w tym roku jest bardzo duzo  opadów cały kwiecień  padało, i połowę maja  a teraz jak jest 24-28 stopni to co trzy dni dolewa, wilgoci jest pod dostatkiem warunki ma super, do niedzieli zapowiadaj piękna pogodę słonecznie i do 28stopni.

post-24399-0-44187500-1496323255_thumb.jpg

ogar118    62

No to ja już nic nie pomogę. Z taką gęstością siewu będzie bardzo trudno go utrzymać. 

JarekR92    0
Napisano (edytowany)

Siemanko, mam pytanie dotyczące ochrony fungicydowej  jęczmienia jarego odmiany Ella. Obecnie znajduje się w w początkowej fazie strzelania w żdzbło i chciałbym zastosowac mieszanine trzech preparatów: Propiko 250 , Corbel 750, Mirage 450  każdego po pół litra, co daje odpowiednio 125 g propikonazolu, 375 g fenpropidyny i 225g prochlorazu. Co sądzicie o tej mieszance?

Edytowano przez JarekR92

adamgaleon    4

siany 210,kg ale w tym roku jest bardzo duzo  opadów cały kwiecień  padało, i połowę maja  a teraz jak jest 24-28 stopni to co trzy dni dolewa, wilgoci jest pod dostatkiem warunki ma super, do niedzieli zapowiadaj piękna pogodę słonecznie i do 28stopni.

210 kilo to strasznie dużo ja w tym roku wysiałem 125 kg i gęstość jest taka sama jak u ciebie ja swój już prysnąłem poszło 0.7 Cerone co roku tak robię i zawsze ustoi 

lebek5    9

No to ja już nic nie pomogę. Z taką gęstością siewu będzie bardzo trudno go utrzymać. 

210 ale swoje nasiona. Tak czy siak przy tej pogodzie to za dużo. Jak myślisz dawać dziś cerone? jak tak to ile i czy pryskać w słoneczny dzień?

machtomi    5

Mam taka sama sytuacje mój wygląda jeszcze gorzej.

Dałem cerone w poniedziałek w dawce 0,7/ha okolo  godziny 19 była ładna pogoda tem okolo 22st.

Wczoraj sprawdzałem wyraźnie przyhamował przez ostatni dni. Ale on działa tylko do 5 dni wiec nie wiem co teraz

ogar118    62

210 ale swoje nasiona. Tak czy siak przy tej pogodzie to za dużo. Jak myślisz dawać dziś cerone? jak tak to ile i czy pryskać w słoneczny dzień?

Możesz dać zaszkodzić nie zaszkodzi ale czy utrzyma to gwarancji nikt nie da.. Co do warunków ja bym pryskał wieczorem koło +/- 19.

mf235angol    3

Mam problem z Jęczmieniem siałem go niestety 20 maja takie pole poschodził dobrze ale w niektórych miejscach zrobiły się białe koncuwki w miejscach co stała woda i na piasku nic nie siałem nawozu pod korzen teraz posialem saletrzaku 150 kg/h i 75kg fosforowo potasowego bo mi został

zuber    3

Co polecicie na plamistość siatkowaną w jęczmieniu jarym . Proszę o szybką odpowiedź .

rolnik31    1
Napisano (edytowany)

Panowie

Mam problem odnośnie jęczmienia jarego, jest on w fazie BBCH 37 nawet 39 i tak na jednej plantacji żółkną liście i rdza a na drugiej chyba skrzypionka i mszyce dają się we znaki, liście są pozwijane i i pogryzione. Na grzyba było pryskane Zenitem lecz on nie pomaga za bardzo juz po raz2 sie an nim przejechałem nie polecam go. Co polecicie na mszyce i skrzypionkę, Bi 58? A na grzyba?

Czy to są objawy chorób szkodników, co to może być  

post-163169-0-51857000-1496414063_thumb.jpg

post-163169-0-09823000-1496414857_thumb.jpg

post-163169-0-64146200-1496414882_thumb.jpg

post-163169-0-58576800-1496414914_thumb.jpg

Edytowano przez rolnik31

Moris7598    7
Napisano (edytowany)

Panowie

Mam problem odnośnie jęczmienia jarego, jest on w fazie BBCH 37 nawet 39 i tak na jednej plantacji żółkną liście i rdza a na drugiej chyba skrzypionka i mszyce dają się we znaki, liście są pozwijane i i pogryzione. Na grzyba było pryskane Zenitem lecz on nie pomaga za bardzo juz po raz2 sie an nim przejechałem nie polecam go. Co polecicie na mszyce i skrzypionkę, Bi 58? A na grzyba?

Czy to są objawy chorób szkodników, co to może być  

Danadim 400 EC Ja dawałem na skrzypionkę  i mszyce i czysto jest .

Fandango 200 EC dwałem na grzyba 

Ja bym radził ci dać Siarczan magnezu + Foliq azotowy 5l +Danadim 0,5 i jąkąś grzybówke i będzie git 

Edytowano przez Moris7598

rolnik31    1

MIkro i reszta było już zapodane tydzień temu z wylegaczem widać troszkę pomogło ale chyba insekty robią swoje. A co do grzyba to Fandango wystarczyłoby już do końca? Da on sobie radę? 

zetorek7211    0

Witam mam pytanko odnosnie jeczmienia ozimego ciezka mokra wiosna nie pozwolila mi na polowie pola wykonac opryskow na chwasty nawoz z siewki lecialem z mysla ze sie pozniej wjedzie ale sie nie dalo ale jeczmien ladnie szedl razem z tym co popryskane ale razem z nim chwasty rok temu na sciernicmo byl randap i moje pytanie brzmi czym to teraz popryskac teraz faza kloszenia badz przed zbiorem zeby sie dalo to jakos wymlocic normalnie?

Piechu    43
Napisano (edytowany)

Przed zbiorem to chyba tylko glifosatem albo regionu.

Edytowano przez Piechu

Moris7598    7

MIkro i reszta było już zapodane tydzień temu z wylegaczem widać troszkę pomogło ale chyba insekty robią swoje. A co do grzyba to Fandango wystarczyłoby już do końca? Da on sobie radę? 

Fandango wystarczy do końca to jest jeden z najlepszych środków . tylko cena ładna .

asharot    176

Gadanie że nie dało się wjechać.Każdy sobie jakoś poradził tylko nie ty.Mokra wiosna to fakt ale było kilka dni bez deszczu tylko czekałeś nie wiadomo na co.

Agrest    408

Jęczmień jary Kucyk, siew 160kg/ha , siew w drugiej połowie marca( jak na tą wiosnę z perspektywy czasu o 40kg za dużo), widoczne po 1 mm wąsów, łan, że igły nie idzie wsadzić, wysokość około 50cm, po rozchyleniu nad szyjką korzeniową przy ziemi masa mszycy - czym ją potraktować, aby poczuła zabieg? Obawiam się że tanie pyretroidy jej nie sięgną - chyba że dużo wody + mała prędkość? Co radzicie?

mf235angol    3

Asharot ja Traktaorka na gonsienicach nie posiadam a nie tylko ja zostałem w tym problemem a ci którzy posiali wcześniej na dołkach siali od nowa nie wiem czy było warto wcześniej siać

Agaiko    0

witam co to moze byc na jeczmieniu jarym ns lisciach pojawily sie jakies czarne robaki i liscie sa pogryzione co to jest i czy prysksc na to i czy oprysk na grzyba mozna mieszac na robaka

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez rafar91
      Witam:) mam problem:/ tydzien temu(poniedzialek) opryskalem 4 ha jeczmienia jarego odmiany eunowa na chwasty. Uzylem Chwastoxu Turbo + Puma Uniwersal z tego wzgledu ze rok temu pojawil sie tam owies gluchy a w tym roku mialo byc pszenzyto ale wymarzlo. Gosciu zarowno w centrali jak i przedstawiciel handlowy Bayer mowil ze nie ma przeciwskazan by pryskac jeczmienia jarego puma. Ale juz w sobote pojawily sie przebarwienia na nim mozliwe ze nawet popazenie albo jakas choroba. Na opakowaniu pisalo ze moga pojawic sie przebarwienia. Pojechalem wraz z kilkoma roslinkami do centrali od srodkow och. ros. Gosciu stwierdzil ze to rynchsporioza. Polecil oprysk Artea plus odzyka oraz siarczan magnezu oraz mocznikiem. Mowil rowniez ze musze odczekac 10 dni od oprysku na chwasty. Wiec dopiero efekty moga byc pod koniec tygodnia.

Moje pytanie brzmi czy kogos z was spotkalo cos podobnego?
      Co wtedy zrobiliscie? Jakie srodki zastosowaliscie?
      Jest mozliwe ze 5 dni po oprysku na chwasty i pojawily sie choroby?
      Czy to moze przypalenie od pumy?

Kwestia jest jeszcze taka ze pryskalem wieczorem gdy bylo 18C i pochmurno.
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez andrzej1988

to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur