Polecane posty

ogar118    65

A co sądzisz o jednym zabiegu fungicydowym 1l tocata duo na liść podflagowy. Zaprawiany był scenikiem

 

To zależy czy masz jakieś infekcje. U mnie w kucyku poszła już tocata 0,8 na flagę. 

 

no też mnie to zastanawia czy można zmieszać i czy nie wpłynie znacząco na plon.

a mustang forte+puma?

Bo dwie substancje z lancetu są w mustangu forte jak dobrze kojarzę.

To piroksysulam z lacetu odpowiada za palenie jęczmienia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co sądzisz o jednym zabiegu fungicydowym 1l tocata duo na liść podflagowy. Zaprawiany był scenikiem

 

Ja bym dołożył Tebu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jęczmień odmiany eunova. W planach na 1kolanko był 1l duet star a na flagowy 0,8l tacady duo ale nie wyrobiłem się z zabiegami. W jęczmieniu tak to szybko leci. Widzę chyba plamistość siatkową. Tak dolało że dzisiaj bałem się wjechać na rędzinę. Może do jutra trochę przeschnie. Ile dołożyć tebu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Pytanie po co dokładać tebu kiedy w tokacie znajduje się już lepszy triazol czyli epoksy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toras82    1

Siałem olof, skracałem na drugie kolanko medaxem max, martwiłem się czy chwyci bo dosłownie godzinę po zjechaniu z pola zaczeło padać, ale poradził sobie. Probowaliscie u siebie nowego medaxa? Jak wasze doswiadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/ochrona-roslin/skutecznosc-dzialania-fungicydow-w-chorobach-jeczmienia-wedlug-hgca,43789.html

z tego wynika że nie warto dodawać tebu. A tocada to całkiem niezły fungicyd jak na swoją cenę 118zł/l. Oczywiście są dużo lepsze ale i droższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Do moderatora tego tematu. Czy nie dałoby się rozdzielić tematów jęczmienia ozimego od jarego, szukanie informacji szczególnie o ozimym byłoby o niebo prostsze i szybsze. Ciekawe, czy moderator okaże się zaradną i pomocną osobą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy71    2

A jak moderator ma wydzielić posty dotyczące jęczmienia ozimego od tych, które dotyczą jęczmienia jarego? Obawiam się, że jedyna możliwość to "zaoranie" tego tematu i założenie dwóch osobnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Pytanie panowie, czy na T2 w jęczmieniu jarym się wykonuje jakieś zabiegi? Dzisiaj dałem Palazzo i moddusa i mam też Megysto i zastanawiam się czy dać wszystko na pszenicę czy zostawić też na jęczmień jary. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Daj spokoj moderatorowi. Siedzi cicho żeby nie płoszyć ogladaczy reklam.

 

Dzisiaj na jęczmień jary eunova na podflagowy poszło 1l tocady duo, 5% mocznika i siarczanu Mg i mikro. Na tym kończę zabiegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

W jeczmieniu pojawia się plamistość siatkowa jakie środki polecacie mam epoksykonazol coś dodać czy może sam wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Sam epoksykonazol nie za wiele zdziała.Dodaj Tebu 0.5 l.Mocniejszą opcją było by Fandango albo środki z sdhi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Gdzieś wcześniej dawałem link z badaniami HGCA o działaniu fungicydów na jęczmień. Przeanalizuj tabelę i będziesz wiedział co dodać. W tego co pamiętam tebu słabo tam wypada ale fandango już doskonale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

dawalem duett star z tebu i plamistości brak.Epoksykonazol słabiej zwalcza plamistość niż tebukonazol.Fandango bdb w jęczmieniu nawet na jeden zabieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

To piroksysulam z lacetu odpowiada za palenie jęczmienia. 

dobrze wiedzieć ;)

Czyli jak wyjdzie mi siać pszenicę ozimą po j.jarym a ten zaczenie wychodzić w tej pszenicy to apyros z lancetem go załatwią ;)

 

U mnie wyszło jednak puma solo, potem może mustang.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Moderator nic nie musi wydzielać, tylko od tego momentu podzielić temat, w tym zmienić tytuł na jęczmień jary a do ozimego założyć nowy. Proste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

Że fandango sobie poradzi to wiadomo ale przy moich piachach to jak zbiorę 5 ton to bedzie hepy więc chciałem coś tańszego I chyba posłucham Sławka i do epoksykonazolu dołożę trchę tebu lub corbela I zrobię sobie tańszy duet star

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Panowie pilnie potrzebuje pomocy. Chodzi o jęczmień jary. Mianowicie już zaczyna się miejscami kłaść i mam środek cerone 480sl i pisze na nim maksymalna dawka 0,75l/ha. I pytanie czy taka dawka wystarczy???? Czy ona go utrzyma ?? Jutro wstawie zdjęcie tego jeczmienia. Proszę o pomoc bo nigdy nie stosowałem antywylegaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

czy oprysk 0,5 kg medax max + 1l tilta turbo wykonany około 21 i później zadziała poprawnie dawka wody 200l + adiuwant 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wuqa72    1

 ...mam środek cerone 480sl...

 

Też mam zamiar zastosować Cerone w zlecanej dawce 0,75l/ha. Kiedy zamierzasz pryskać? Już pora? Jęczmień siany 1 kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Dzisiaj dodam zdj tego jęczmienia. Mój siany 10 kwietnia myślę jutro jechać bo już miejscami się kładzie może mu pomoże dam 0.8l/ha. a twój jak wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Panowie niewiem jak u Was ale u mnie jęczmień ma 1 kolanko lekko juz ponad siany 1 kwietnia a Cerone jest od 2 kolanka z tego co pamiętam. Jeżeli się myle to mnie poprawcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus1119    0

Mam pytanie, czy mogę zastosować jeszcze cerone na jęczmień jary w fazie liścia flagowego, za chwilę wyjdą ości. Czy jest już za późno i przez cerone może mieć problemy z wykłoszeniem? Nie stosowałem wcześniej żadnego regulatora, a teraz boję się, że nie ustoi. Proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj