Skocz do zawartości

Polecane posty

atomik    145

no kolego z jęczmienia słomy nie nabębnisz. dzwoniłem dziś do ODR i pani powiedziała żeby nie pryskać bo nie zadziała teraz żaden środek musi byc minimum 10 stopni w dzień i zero przymrozku więc chyba zrezygnuje i zobacze co będzie na wiosne

ja niedawno czytałem w gazecie o ochronie fungicydowej jęczmienia ozimego jesienią

muszę poszukać

zobaczcie październikowy topagrar tam jest opisane jesienne zwalczanie chorób

Edytowano przez krzysiekfarmer5

Wiadomość z agroFakt.pl

tomaszpa1    0

dokladnie w top agrarze było o tym ze jeczmien chroniony jesienia lepiej zimuje, u mnie troche lisci widac ze jest porazonych dlatego dzisiaj opryskalem artea 0,5l/ha + jakis srodek na mszyce ale szczerze mowiac nie pamietam nazwy bo pierwszy raz go stosowalem.

pabloooo    13

ja jadę jutro na grzybka + środek na mszyce. temp ma być przez kilka dni ok 15, i bez przymrozków wiec powinno zadziałać. A jadę taką mieszaniną 0,5 l/ha Mirage + 0,6 l/ha Oriusa. Został mi jeszcze 1 l alertu z rzepaku to go dorzucę i powinno być ok.

ja dałem sam bumper 0.5 l na h. zobaczymy co będzie . w zeszłym roku nic nie pryskałem i taki był rezultat , że 0,6 ha jęczmienia miałem do przesiania

tomaszpa1    0

@tomaszpa jaką zaprawą zaprawiałeś ten jęczmień?

ja oriusem zaprawialem jeczmien

tylko panowanie nie zapominajcie ze nie kazdy srodek grzybobójczy zadział w odpowiedniej temperaturze w zaleznosci jaka ma grupe chemiczna.sam mialem alertu sporo ale alert po pierwsze nie ma w swoim zastosowaniu podanego jeczmienia ozimego.

Nowy81    22

Tomaszpa1 a zapodal bys fotki tego swojego jeczmienia co pryskales??

Tak suchej jesieni to nie pamietam... Przez ostatnie dwa miesiace spadlo 62l wody. Zaczacy opad w jednym i drugim miesiacu byl po 20l reszta to kropienie ...

Edytowano przez Nowy81

tomaszpa1    0

Nowy81, spoko moge wyslac ale nie wiem kiedy foto zrobie bo to pole jeczmienia mam 12 km od domu i nie wiem kiedy tam znowu pojade

pabloooo    13

tylko panowanie nie zapominajcie ze nie kazdy srodek grzybobójczy zadział w odpowiedniej temperaturze w zaleznosci jaka ma grupe chemiczna.sam mialem alertu sporo ale alert po pierwsze nie ma w swoim zastosowaniu podanego jeczmienia ozimego.

Alert można stosować w jęczmieniu ozimym

tomaszpa1    0

ale nie jest na etykiecie napisane zeby go stosowac w jeczmieniu ozimym , w innych zbozach owszem. jak nie wierzysz moge zrobic foto etykiety i ci udowodnic ze mam racje. opryskac mozesz ale to nie znaczy ze bedzie skuteczny

pasio    1

Wydałbyś trochę więcej kasy na lepsza zaprawę i jęczmień byłby zdrowszy :blink:

tomaszpa1    0

pasio , u mnie to nic nie da w tam tym roku było zboze z centrali ladnie zaprawione i to nie pomoglo. w moim plodozmianie jest praktycznie tylko zboze i buraki co daje mozliwosc rozwoju chorob grzybowych

Lipa12    0

Tak jak w temacie mam problem z żółtymi listkami w jęczmieniu ozimym. Czy to już jakaś choroba go atakuje czy brakuje mu czegoś? Jaką chemią zadziałać? Od dawna nie padał deszcz.

momek    15

ja tam się nie znam ale mi kiedys doradzili sypac wapno i pomogło

grzegorz4    0

Prawdopodobnie mączniak Ci zaatakował , ja swój jęczmień pryskałem Tiltem.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

tomek73    186

Też tak raz miałem, ale nic nie robiłem. Część przeorałem na wiosnę a z reszty kosiłem po 2-3 tony.Winna była mszyca chorobę przyniosła. Bierz opryskiwacz i pryskaj bi 58 lub dynadin.Jak nie jest za późno.

pabloooo    13

ale nie jest na etykiecie napisane zeby go stosowac w jeczmieniu ozimym , w innych zbozach owszem. jak nie wierzysz moge zrobic foto etykiety i ci udowodnic ze mam racje. opryskac mozesz ale to nie znaczy ze bedzie skuteczny

wejdz sobie na stronę MINISTERSTWO ROLNICTWA I ROZWOJU WSI i sam zobacz ,że jest

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się