Skocz do zawartości

Polecane posty

panRys87    1

A czy taka ilość N nie ma wpływu na plon? zakontraktowałem na 5t z ha więc wypadałoby chociaż tyle oddać ;) no ale w sumie ze słomy po pszenicy też będzie coś tam azotu więc chyba 250 salmagu starczy... A polifoski 6 250 kg będzie ok? Ziemia klasy IIb IIIa na jesieni poszło 500 kg wapna granulowanego na ha bedzie coś z tego?

macio9554    19

Pewnie i ma :P polifoski starczy a na azot z słomy to bym bardzo nie liczył bo słoma to głównie potas Ale jak uważasz że będzie mało N to daj 300 salmagu

P.S jęczmień ozimy dziś zasilony poszło 230 saletrosanu

Wiadomość z agroFakt.pl

MatiRol92    9

za tydzień zejdzie, No chyba ze zima wróci ;p
ile dalibyście rsm32% na jęczmień browary? będę siał w tym roku i tak się zastanawiam 250l to będzie za dużo?

hardkor113    19

Jak na browar to moze byc za duzo.
Daj te 200 a nawet ciut mniej i bedziesz spal spokojnie.

adamgaleon    4

w mojej okolicy jeszcze nikt nie wyjechał z siewem a na pierwszy rzut zawsze idzie pszenica i owies a jęczmień to jak już zrobi się cieplej w takie błoto to bym nigdy nie siał a tym bardziej jak zapowiadają na najbliższy tydzień opady i zimno

MatiRol92    9

200l RSM32 to bedzie 84N myślicie, ze to bedzie spoko dawka?

nie bede stosował NPK przedsiewnie. przedplon to pszenica ,gleba 3a-b.

Jakimś folicare fosforowym popryskam i grzybówka, Chociaż materiał mam niby już zaprawiony na grzyba (synstiva 333fs)

odmiana propino.

Nigdy nie siałem browaru, boje sie zebym z  tym białkiem nie przesadzić :(

hardkor113    19

Dlatego nie dawaj duzo azotu za duzo bo bialko bardzo ci skoczy i nie bedzie browar.
A czego npk nie bedziesz stosowal?

Seba8080    1

witam chciałbym się  dowiedzieć kiedy lepiej wysiać saletrę 250kg/h przed siewem czy lepiej 2 tygodnie po wzejściu 

Matey    431

Dlaczego jęczmień jary nagle stracił kielkowanie? Dwie odmiany, jedna 4 letnia, druga w zeszły roku kwalifikat, nie desykowane, przechowywane na strychu, a zdolności w okolicach 20-30%

ogar118    62

Może w żniwa była kiepska pogoda, dużo padało kiedy zboże mogło być już zbierane?

Matey    431

Padalo troche, ale lubin czy pszenzyto miqlo taka sama pogodę a kielkuje w normie

kiko80    2

Ja posiadam Flavour jak ktoś jest zainteresowany to jestem z łódzkiego EPI.

Nie tylko według mnie jedna z lepszych i mało docenianych odmian, a przy tym mało się go sieje w 2 roku wystarczy 140-150 na ha. Odrazu odpowiem tym co powiedzą że tak się sieje, w u nas terenie norma powyżej 200 wszystkiego. Co poradzić taka mentalność

Siema masz jeszcze ten jeczmien. na pw ci napisałem

gsmfon    0

W firmie której pracuje właśnie kończą siać jęczmień. Woj. opolskie.

adamgaleon    4

a u mnie na Podkarpaciu codziennie pada deszcz więc z siewów jak na razie nici

kryssr    50

żeby nie popadało ostatnio to też bym zasiał, wcześnie siany bardzo ładnie się krzewi, w żniwa dobrze sypie i zazwyczaj wcześniej od rzepaku dochodzi :) a przymrozki mu nie straszne, chyba że śa jakieś odmiany wrazliwe 

luki08    3

PANOWIE CO POLECACIE NA ZIELSKO W OZIMYM

GŁÓWNIE FIOŁEK ,MIOTŁA, PRZYTULIA I SAMOSIEWY RZEPAKU, NA JESIEN NIC NIE BYLO STOSOWANE

gsmfon    0

Wczoraj zakończenie siania, dziś ulewa.

zasiane odmiany:

-SOLDO B

-SALOME B

-SU Lolek B

ChiquitaB    50

u nas dwie noce z rzędu lało, jak dzisiaj będzie spokój to jutro nawozy posypie i urobię pole pod jęczmień. Pole jedynie było włókowane i czekało na nawozy a tam gdzie talerzówką po orce zrobiłem to szybciej przesycha

Agrest    401

Dziś posiałem jęczmień. Jeszcze nigdy tak wcześnie nie siałem. mam nadzieję, że przymrozki go nie złapią.

krzysiek03    4

witam czy ktos z was stosowal na chwasty w ozimym huzar activ pytam bo mam a na ulotce nie ma slowa o jeczmienu ozimym?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez rafar91
      Witam:) mam problem:/ tydzien temu(poniedzialek) opryskalem 4 ha jeczmienia jarego odmiany eunowa na chwasty. Uzylem Chwastoxu Turbo + Puma Uniwersal z tego wzgledu ze rok temu pojawil sie tam owies gluchy a w tym roku mialo byc pszenzyto ale wymarzlo. Gosciu zarowno w centrali jak i przedstawiciel handlowy Bayer mowil ze nie ma przeciwskazan by pryskac jeczmienia jarego puma. Ale juz w sobote pojawily sie przebarwienia na nim mozliwe ze nawet popazenie albo jakas choroba. Na opakowaniu pisalo ze moga pojawic sie przebarwienia. Pojechalem wraz z kilkoma roslinkami do centrali od srodkow och. ros. Gosciu stwierdzil ze to rynchsporioza. Polecil oprysk Artea plus odzyka oraz siarczan magnezu oraz mocznikiem. Mowil rowniez ze musze odczekac 10 dni od oprysku na chwasty. Wiec dopiero efekty moga byc pod koniec tygodnia.

Moje pytanie brzmi czy kogos z was spotkalo cos podobnego?
      Co wtedy zrobiliscie? Jakie srodki zastosowaliscie?
      Jest mozliwe ze 5 dni po oprysku na chwasty i pojawily sie choroby?
      Czy to moze przypalenie od pumy?

Kwestia jest jeszcze taka ze pryskalem wieczorem gdy bylo 18C i pochmurno.
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez andrzej1988

to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur