Skocz do zawartości

Polecane posty

marek1977    27

Panowe to co wyżej napisaliście to właśnie objawy mszyc,ja dzisiaj będe pryskał,zresztą jak co roku,dawno temu nie przywiązywałem do tego wagi ale to był błąd.Pryskam Karate Zeon 0,1 l/ha+siarczan magnezu i jeśli nadal będzie tak słoneczko waliło to będzie trzeba poprawiać i pilnować pola.

lebek5    9

Mam pytanie do was czy można siac jeszcze jęczmień zimowy? miałem sadzić tam truskawki ale niestety 2 miesiące nie padało i już raczej ich nie wsadzę:( Nigdy nie siałem jęczmienia zimowego dlatego proszę was o radę,i jęśli można siac to jakie zastosowac nawożenie? klasa to 3a i 3b 2 lata temu był obornik a teraz rozsypane jest 200kg bontaru na 0.55ha w tym roku było tam pszenżyto.

bialy2005    195

siej pszenzyto lub najlepiej pszenice bo ona naijmnije wrazliwa na opózniony termin siewu. O jeczmieniu to zapomnij bo trzeba było go siac miesac temu :)

Wiadomość z agroFakt.pl

lebek5    9

siej pszenzyto lub najlepiej pszenice bo ona naijmnije wrazliwa na opózniony termin siewu. O jeczmieniu to zapomnij bo trzeba było go siac miesac temu

chyba zasieje pszenżyto baltiko,ale co mu dac jeszcze? przypomnę ze jest rozsiane 200kg bontaru na 0.55ha czy już tylko saletrę na wiosnę?

Edytowano przez lebek5

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

chyba zasieje pszenżyto baltiko,ale co mu dac jeszcze? przypomnę ze jest rozsiane 200kg bontaru na 0.55ha czy już tylko saletrę na wiosnę?

Zasiej pszenicę a nie pszenżyto to już jest 9 Październik

lebek5    9

Zasiej pszenicę a nie pszenżyto to już jest 9 Październik

a urośnie pszenica po pszężycie? chyba że dam z tone nawozu ;[

Edytowano przez lebek5

pawlo90    1

witam mam pytanie słyszał ktos o jeczmieniu jarym 6-rzedowym ??

bocoś mi się obiło o uszy ze juz taki jest i nie wiem czy to prawda .

atomik    145

proszę o pomoc, jaki zastosować fungicyd teraz w jęczmieniu ponieważ jest silnie porażony rdzą w nocy przymrozki się zaczynają a jak nie opryskam teraz to na wiosne będę mógł go sobie co najwyżej poflancować

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

atomik    145

no ok ale czym ?

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Wacek21    35

To myslcie, jak juz cos wymyslicie to napiszcie bo mi tez trzeba opryskac ;)

Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

TOREZ    34

proszę o pomoc, jaki zastosować fungicyd teraz w jęczmieniu ponieważ jest silnie porażony rdzą w nocy przymrozki się zaczynają a jak nie opryskam teraz to na wiosne będę mógł go sobie co najwyżej poflancować

A próg szkodliwości został przekroczony?

Bo mi się nie chce wierzyć, że aż tak zaatakował ten grzybek.

Zabieg tzw. T0 (czytaj zero) jest przeprowadzany w baardzo nielicznych sytuacjach, gdy mamy do czynienia z ciepłą i nadzwyczaj mokrą jesienią (ciepła jest owszem, ale mokrą wykluczam w zupełności bo 2 miesiące porządny deszcz nie spadł).

No i te przymrozki w nocy, też zwróć na to uwagę (u mnie dziś -7C przy gruncie, kujawy).

tomaszpa1    0

ja w tam tym roku na jednym polu mialem super jeczmien ozimy na jednym polu juz od samych wschodów a na drugim polu juz nie bylo tak słodko. grzyb sie wdał jesienia i do zimy widac było duzo zaatakowanych roslin. przyszła wiosna oczywscie była plamistosc siatkowa jeczmienia i lipa;(

A dlaczego ma być wysoki? Potrzebna Ci słoma? Zazwyczaj wszyscy chcą krótkie, aby ograniczyć ryzyko wylegania. U mnie w tym roku wielu rolników siało Eunovę, ładne grube ziarno.

merkator50    1

@marekpieg1234 tak potrzebna jest mi słoma, a w tym roku miałem odmianę nisko i mało było słomy, więc poszukuje odmiany wysokiej.Jakie jeszcze polecacie odmiany.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez rafar91
      Witam:) mam problem:/ tydzien temu(poniedzialek) opryskalem 4 ha jeczmienia jarego odmiany eunowa na chwasty. Uzylem Chwastoxu Turbo + Puma Uniwersal z tego wzgledu ze rok temu pojawil sie tam owies gluchy a w tym roku mialo byc pszenzyto ale wymarzlo. Gosciu zarowno w centrali jak i przedstawiciel handlowy Bayer mowil ze nie ma przeciwskazan by pryskac jeczmienia jarego puma. Ale juz w sobote pojawily sie przebarwienia na nim mozliwe ze nawet popazenie albo jakas choroba. Na opakowaniu pisalo ze moga pojawic sie przebarwienia. Pojechalem wraz z kilkoma roslinkami do centrali od srodkow och. ros. Gosciu stwierdzil ze to rynchsporioza. Polecil oprysk Artea plus odzyka oraz siarczan magnezu oraz mocznikiem. Mowil rowniez ze musze odczekac 10 dni od oprysku na chwasty. Wiec dopiero efekty moga byc pod koniec tygodnia.

Moje pytanie brzmi czy kogos z was spotkalo cos podobnego?
      Co wtedy zrobiliscie? Jakie srodki zastosowaliscie?
      Jest mozliwe ze 5 dni po oprysku na chwasty i pojawily sie choroby?
      Czy to moze przypalenie od pumy?

Kwestia jest jeszcze taka ze pryskalem wieczorem gdy bylo 18C i pochmurno.
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez andrzej1988

to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur