Skocz do zawartości

Polecane posty

adamgaleon    4

to musisz teraz obserwować po tygodniu powinno być widać jakąś zmianę nie wiem jak u ciebie z pogodą ale ten zabieg z siarczanem będziesz musiał powtórzyć

Wiadomość z agroFakt.pl

adamgaleon    4

oczywiście że siew jęczmienie powinien być na ziemi z odpowiednim ph jak wiadomo jęczmień i burak cukrowy są najbardziej wrażliwe na niskie ph więc wapnowanie po żniwach musowe

slawek2209    78

odżywki nie wspomogą krzewienia na kwaśnej ziemi.Podać to co jest musowe i wapnować po zbiorach

michal1014    238

Panowie pomóżcie co jest przyczyną tych żółtych przebarwień? pH? Czy może już jakiś grzyb atakuje?

Widać plamistość siatkowa zaatakowała twoją plantację. Zaprawiane nasiona?

macio9554    19

Nasiona zaprawiane Systiva+ Certicor 

to musisz teraz obserwować po tygodniu powinno być widać jakąś zmianę nie wiem jak u ciebie z pogodą ale ten zabieg z siarczanem będziesz musiał powtórzyć

Jest sucho, bardzo sucho 

siarczan i mocznik poprawia ph?Wapnowanie po zbiorach.Teraz już po ptakach

No mocznik i siarczan nie poprawiają pH ale chciałem podać trochę składników dolistnie, a co do wapnowania to w pierwszej kolejności zrobię badania gleby bo na tym polu było wapnowane 2 lata pod rząd i dziwi mnie trochę że jest tam niskie pH no ale cóż...

mariuszalu    1

macio9554 mogą to być też objawy przymrozków... Rośliny po nich wyglądają jakby grzyb je atakował... Jest o tym wykład na topagrar

Tomek90    196

W pszenicy mam to samo to raczej nie są przymrozki. Mam to w miejscach gdzie słabe ph, siane w mokrą/zimną glebę. 

Dałeś siarczan i micro to teraz czekaj na deszcz. 

gwozd    101

Raczej nie przymrozki. Choroby też pewnie nie skoro takie mocne zaprawy. Może było bardzo kwaśno i dałeś za mało wapna albo słabo reaktywnego i jeszcze nie zadziałało. Dawałeś tylko mocznik i siarczan Mg czy też z mikro? Jeżeli bez mikro to mozesz poprawieć z jakimś dobrym mikro

U mnie jęczmień jest żółty na zlikwidowanej wewnętrznej drodze, pewnie jest kwaśno bo przecież na drogę nikt wapna nie sypał

Na T1 zastosowac Tilt turbo 1l + 0,5l Mondatak, czy sam tilt a za jakis czas drugi zabieg fungicydowy?
W jakiej fazie najlepiej dac pierwsza dawke saletry? Chce sypnac 175kg/ha

master20002    157

Wczoraj poszło na jary 180 litrów RSM 28, ale choroby strasznie szaleją na nim w tym roku z nadmiaru wilgoci.

Agrest    401

Ja też wczoraj rozlałem 160l RSM 32. Jęczmień siany 2 kwietnia, w tej chwili jest w pełni krzewienia. Zobaczymy co z tego wyjdzie, czy trochę nie za wcześnie podana druga dawka. Ale jest za sucho. Dziś spadł 1mm.

qba333    9

a czym mozna dobrze skrocic jeczmien jary. Porzadnie sie rozkrzewil siany 175kg/ha i dostal troche N wiec pasowalo by go usztywnic. Ile modusa podac i czy mozna w mieszance z mocznikiem siarczanem dr green i wirtuozem? faza 1 kolanka u mnie juz wiec chyba pora

Witam mam pytanie. Stosowałem dokładnie 6 dni temu nawóz dolistny mocznik, siarczan magnezu, plonvit. I czy teraz mogę to ponownie popryskac dolistnie nawozem kristalon zielony 3 kg/ha???

macio9554    19

A czy oba środki nie będą ze Sobą kolidować ? Żeby lisci nie papalic ?

Jakie oba? Przecież napisałeś że będziesz stosował tylko kristalon zielony.

dzis jęczmień opryskany linturem, kiedy mogę jechać z odrzywkami dolistnymi? 

4-5 dni przerwy. Ja osobiście czekałem 4 dni 

Ale ten mocznik Z siarczanem wcześniej. I jak teraz popryskam kristalonem to żeby lisci nie popalilo. I czy dawka 3 kg na 300 liter wody jest dobra. Czy nie za dużo??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez rafar91
      Witam:) mam problem:/ tydzien temu(poniedzialek) opryskalem 4 ha jeczmienia jarego odmiany eunowa na chwasty. Uzylem Chwastoxu Turbo + Puma Uniwersal z tego wzgledu ze rok temu pojawil sie tam owies gluchy a w tym roku mialo byc pszenzyto ale wymarzlo. Gosciu zarowno w centrali jak i przedstawiciel handlowy Bayer mowil ze nie ma przeciwskazan by pryskac jeczmienia jarego puma. Ale juz w sobote pojawily sie przebarwienia na nim mozliwe ze nawet popazenie albo jakas choroba. Na opakowaniu pisalo ze moga pojawic sie przebarwienia. Pojechalem wraz z kilkoma roslinkami do centrali od srodkow och. ros. Gosciu stwierdzil ze to rynchsporioza. Polecil oprysk Artea plus odzyka oraz siarczan magnezu oraz mocznikiem. Mowil rowniez ze musze odczekac 10 dni od oprysku na chwasty. Wiec dopiero efekty moga byc pod koniec tygodnia.

Moje pytanie brzmi czy kogos z was spotkalo cos podobnego?
      Co wtedy zrobiliscie? Jakie srodki zastosowaliscie?
      Jest mozliwe ze 5 dni po oprysku na chwasty i pojawily sie choroby?
      Czy to moze przypalenie od pumy?

Kwestia jest jeszcze taka ze pryskalem wieczorem gdy bylo 18C i pochmurno.
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez andrzej1988

to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur