Skocz do zawartości

Polecane posty

MartineZ    14

0,5 litra/ha ryzykowne ale daj znać jakie efekty. przy 0,8 owies głuchy pada, oby Twój eksperyment się powiódł bo to może być duża oszczędność.

ORZMO    5

Koledzy jaki odstęp między linturem a pumą?

W tym roku mam zamiar przetestować 0,5l pumy + adiuwant( tak jak w etykiecie foxtrota), pytanie- stosował ktoś z Was takie rozwiazanie, jaki najlepiej wybrać adiuwant i w jakiej fazie jęczmienia/ owsa głuchego pryskać?

Ja stosuje 3 sezon 0,5l pumy i 1l atpolanu. Najpierw w fazie krzewienia jadę z Pumą, a po tygodniu Mustang 306 (można go stosować do 2 kolanka). Lintur jest od 3-4 liści do końca krzewienia, to daj go pierwszego, a za tydzień Puma z Atpolanem (do początku strzelania w źdźbło). U mnie skuteczność zwalczania owsa jest taka sama jak w dawce pełnej Pumy, natomiast jest wyższa niż przy stosowaniu łącznym Pumy z Chwastoksem. 

Wiadomość z agroFakt.pl

Patryczek96    5

jaka dawke Axiala 50 stosujecie by wyczyniec z owsem gluchym wytepic z pszenicy jarej i jeczmienia jarego?

Ja lecę na jęczmień jary axial 50 w dawce 0.5l/ha + siarczan 7kg/ha

Gamzi    0

Od dwóch lat stosuje w jeczmieniu jarym foxtrot 0,5l/ha plus trend (u mnie nie mieli atpolanu) i efekt: czyste pole od owsa głuchego. Z tym ze na dwuliscienne jadę osobno. Niby dwa przejazdy ale warto.

Edytowano przez Gamzi

hobbysta21    18

Ja lecę na jęczmień jary axial 50 w dawce 0.5l/ha + siarczan 7kg/ha

Tylko u mnie na 2 dzialkach wyczyniec polny sie pojawil w zeszlym roku, a z racji ze byl tam owies nie moglem go zwalczyc... ;/

cieplym3    8

Ale jakie koszty...

W zeszłym roku stosowałem 0,8 Pumy, skuteczność na oko około 97% ale strasznie mi to jęczmień odchorował mimo pryskania samą Pumą, Wam też sie zdarzały przypalenia po Pumie?

tomekZ058    75

ja też jęczmień pryskam Pumą i przypaleń nie ma tylko staram się wykonywać zabiegi póżnym wieczorem i jest ok

macio9554    19

@cieplym3 no drogo to wychodzi bo około 160 zł/ha a co do tych przypaleń to u siebie nic takiego nie zaobserwowałem. 

Panowie jak robicie ze skracaniem jarego? CCC czy cos jeszcze? chciałem CCC w fazie poczatku krzewienia, ale nie wiem wtedy jak pozniej z 1. kolankiem zrobic

slawek2209    78

Panowie jak robicie ze skracaniem jarego? CCC czy cos jeszcze? chciałem CCC w fazie poczatku krzewienia, ale nie wiem wtedy jak pozniej z 1. kolankiem zrobic

Jary skracam moddusem przy pierwszym kolanku

hobbysta21    18

czytalem gdzies ostatnio.ze stosuja 0.6 Medaxu Top w jeczmieniu jarym. u nas nie zarejestrowane ale w germani juz tak

macio9554    19

No właśnie ja zastanawiałem się czy dać moddus czy medax top na jęczmień jary ale padło na moddusa bo medax nie ma rejestracji i nie wiedziałem zbytnio jaką dawkę dać żeby czegoś nie sknocić 

Pawel2678    4

Mam pytanie 2 tyg temu opryskałem pszenżyto lancetem( jednak niepotrzebnie-bo mimo różnych nawozów i odżywek nic z tego nie będzie) i chce przesiać jęczmieniem jarym ale według etykiety lanceta 4 tyg nie można a terminy napięte i mam chęć jutro zaorać i zaraz siać i nie wiem czy nie za wcześnie i żeby nie było tak że nie będzie ani pszenżyta ani jęczmienia osoby zorientowane proszę o odpowiedz

macio9554    19

Ja bym na twoim miejscu siał ten jęczmień oczywiście po orce bo przecież zboża do fazy 3 liści nie pobierają nic z gleby (żyją tylko z ziarna) a zanim ten jęczmień osiągnie fazę 3 liści to już będzie ponad 4 tygodnie od zastosowania środka, ale to tylko moje przypuszczenia niech wypowiedzą się ludzie bardziej doświadczeni ode mnie. 

rafal116    0

witam mój jęczmień żółknie myślę że to niskie pH jest zasiany razem z owsem czy podanie 5% roztworu  siarczanu i 10% mocznika będzie tu dobrym rozwiązaniem jęczmień w niektórych miejscach ma 1 rozkrzewienie  a w innych 3 liście i tam jest żółty ,owies w fazie 3-4 liści. Czy takie stężenie nie zaszkodzi zbożu w ich fazie?

Edytowano przez rafal116

macio9554    19

Napisz jeszcze jakie dawki będziesz stosował, chodzi o kilogramy. 

Edytowano przez macio9554

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez rafar91
      Witam:) mam problem:/ tydzien temu(poniedzialek) opryskalem 4 ha jeczmienia jarego odmiany eunowa na chwasty. Uzylem Chwastoxu Turbo + Puma Uniwersal z tego wzgledu ze rok temu pojawil sie tam owies gluchy a w tym roku mialo byc pszenzyto ale wymarzlo. Gosciu zarowno w centrali jak i przedstawiciel handlowy Bayer mowil ze nie ma przeciwskazan by pryskac jeczmienia jarego puma. Ale juz w sobote pojawily sie przebarwienia na nim mozliwe ze nawet popazenie albo jakas choroba. Na opakowaniu pisalo ze moga pojawic sie przebarwienia. Pojechalem wraz z kilkoma roslinkami do centrali od srodkow och. ros. Gosciu stwierdzil ze to rynchsporioza. Polecil oprysk Artea plus odzyka oraz siarczan magnezu oraz mocznikiem. Mowil rowniez ze musze odczekac 10 dni od oprysku na chwasty. Wiec dopiero efekty moga byc pod koniec tygodnia.

Moje pytanie brzmi czy kogos z was spotkalo cos podobnego?
      Co wtedy zrobiliscie? Jakie srodki zastosowaliscie?
      Jest mozliwe ze 5 dni po oprysku na chwasty i pojawily sie choroby?
      Czy to moze przypalenie od pumy?

Kwestia jest jeszcze taka ze pryskalem wieczorem gdy bylo 18C i pochmurno.
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez andrzej1988

to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur