Skocz do zawartości

Polecane posty

robi57362    53

ją sądzę za można wszystko dać w gleba bo saletrzak dluuuugo się rozkłada . jak chcesz to dał połowę saletrzaku w glebe a pozniej saletra mocznik itp

Panowie mam do Was pytanie bo dzisiaj na zaorane pole jesienią dałem +/- 25 ton pomiotu kurzego, to wszystko ładnie wymieszałem agregatem i jutro planuje siać jęczmień jary tylko nie wiem czy teraz moge dać saletrzak pod siewnik, może lepiej w innym terminie ?? Na drugą dawke chce rozsiać 150 saletry tylko w jakim terminie ??

Edytowano przez Rolnik_z_Podkarpacia

Wiadomość z agroFakt.pl

ogar118    62

No jak azot z saletrzaku jest później dostępny od azotu z mocznika to naprawdę chylę czoła. Jaki jest sens dzielenia dawki na na połowę w saletrze i połowę w saletrzaku? 

Jak faktycznie było tego pomiotu kurzego 25 ton to martwił bym się o przyszły jęczmień. 

ogar118    62

Stosuję gęsi, indyczy i kaczy to trochę inny temat, ale jeżeli dajesz 25 ton pomiotu (praktycznie same odchody z niewielką ilością słomy) to efekt może być tylko jeden. Cyba że jest mocno słomiasty, albo ważony na oko. 

Stosuję gęsi, indyczy i kaczy to trochę inny temat, ale jeżeli dajesz 25 ton pomiotu (praktycznie same odchody z niewielką ilością słomy) to efekt może być tylko jeden. Cyba że jest mocno słomiasty, albo ważony na oko.

Tak są tam prawie same odchody (kury nioski) a w szczególności jak trafi się z pod rusztu ale niema problemu z tym żeby wypalić zboże chyba że spadniee wieksza kupa to nawet trawa nie rośnie :)

proxy8441    72

Witam.

Jak tam Wasze jęczmienie ozime? Moj chyba kolekjny rok z rzędu zaatakowała pałecznica zbóz i traw jeszcze wczesna wiosną wyglądał ładnie teraz marnieje, raz zwalczałem mszycę na jesien myślę że wirusowa karłowatośc to nie jest

luki08    3

mój mozesz zobaczyc w galerii,w tym roku cudów nie bedzie

wczoraj poszedł oprysk herbicydem

Witam.

Jak tam Wasze jęczmienie ozime?

Bieda z nędzą. Zostawiliśmy z Ojcem 1/3 tego co było zasiane. Reszta już dawno przemieszana z glebą. W mojej okolicy wszystkim praktycznie wymarzło. Na swojej i dwóch sąsiednich wioskach nie widziałem nawet kawałka, który by się uchował.

globus512    17

Panowie jaki dobry herbicyd polecacie do jęczmienia ozimego aby kompleksowo czyścił. Sporo samosiewów rzepaku jest.

luki08    3

Fluroksypyr+ metsufluron metylowy ,moze byc galaper strong lub cos innego z tymi substancjami,ja pryskalem w sobote herbistar+galmet i mozesz wierzyc lub nie, w niedziele po południu juz bylo widac ze dziala,chwasty zaczeły żółknąć

pedro2    342

Koledzy mam problem, mieszanka owies/jęczmień 60/40% zawiesza się w siewniku, dużo wąsów w jęczmieniu i co dwa przejazdy trzeba mieszać do dna... co zrobić, macie jakieś sposoby? Wpadłem na pomysł mieszania w betoniarce, coś to da?

mikcom20    22

Witam.

Jak tam Wasze jęczmienie ozime? t[/equote]

mój dzisiaj z ozimego zamienił się w jary

po zimie lepiej wyglądał jak teraz i większość ludzi zlikwidowała

Edytowano przez mikcom20

Kamilo1888    30

u mnie poszedł dziś pakiet Mocznik 35 kg + 15 kg Siarczan + 5 kg ProHorti extra ( 11-46-6) + 0,3 kg MikroMaximus + 0,7 L CCC , i z dwóch działek jedna o pow 1,4 ha  sądze ze wyda jakis plon a druga 0,7 ha jakieś 30 % odbiło ładni a reszta rzadka bardzo , daje mu 7 dni jesli nie ruszy ( 82 kg N w 1 dawce ) to przesieje ją jarym , i jesli mnie znów jeczmien zawiedzie to rezygnuje całkowicie z uprawy jego .  

macio9554    19

Koledzy mam problem, mieszanka owies/jęczmień 60/40% zawiesza się w siewniku, dużo wąsów w jęczmieniu i co dwa przejazdy trzeba mieszać do dna... co zrobić, macie jakieś sposoby? Wpadłem na pomysł mieszania w betoniarce, coś to da?

Betoniarka nic nie da, sam to przerabiałem...

proxy8441    72

nie wąsów a ości, to jaki Ty materiał siejesz? Nie doczyściłeś?

kiedyś w poznaniaku zerwał mi się klin z mieszadła i jęczmień się zawiesił, musiałem przesiewać jak się zorientowałem że nie ubywa.

Piterek91    0

Dzis wsiany oberek 160kg/ha wydaje mi sie ze ciut za żadko wyszło..Przedsiewnie 220kg polifoski 6 i 150kg mocznika i 400kg kredy.

proxy8441    72

zależy od MTZ oraz warunków: pH, przedplonu, kultury gleby jak te czynniki będą sprzyjały to rozkrzewi się pięknie- ma potencjał ogromny

pedro2    342

nie wąsów a ości, to jaki Ty materiał siejesz? Nie doczyściłeś?

kiedyś w poznaniaku zerwał mi się klin z mieszadła i jęczmień się zawiesił, musiałem przesiewać jak się zorientowałem że nie ubywa.

Jak zwał tak zwał... czyszczony dwa razy, w zeszłym roku po prostu nie dojrzał tylko pod koniec usechł i mocno się trzymają... Myślałem przerobić mieszadło żeby się obracało, ale za duża robota nie ma na to czasu, toczenie zębatek... przerzucilem w betoniarce teraz na wialnie, zobaczymy...

gigix    1

Jęczmień zimowy powymarzał placami, nie chce tego orać żeby nie przesuszać gleby, co myślicie o bronie ciężkiej i posiać jary?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się