Skocz do zawartości

Polecane posty

Tomek90    196

Co powiecie o Ironie?? Kiedyś miałem Eunova jak dla mnie super. Suweryn akurat słyszałem że porażka, strasznie wysoki. 

MYCIO1    1

Irona miałem w tamtym roku na IV b dał koło 4 ton przy średnim nawożeniu. Ogólnie jestem zadowolony w tym roku tez sieję.

tomekZ058    75

@Tomek90 miałem Suwerena przez dwa lub trzy lata dokładnie nie pamiętam i zrezygnowałem z niego przez to że rósł za wysoki i był problem z wyleganiem,co do plonowania tej odmiany nie mam żadnych zastrzeżeń

Wiadomość z agroFakt.pl

poziom123    0

Witam. Mam pytanie odnośnie jęczmienia ozimego, ile litrów stosować rsm 28 na hektar. Dodam ze to mój pierwszy rok Kiedy uprawiam jęczmień ozimy i trochę mało o min wiem. Pozdrawiam

the1mati1    45

Kiedy można zacząść siać jeczmien jary? Polska centralna. Koło 15 marca bedzie termin odpowiedni?

macio9554    19

Najlepiej jak najwcześniej, tylko kto wie czy po wyjściu jęczmienia z ziemi nie przyjdą mrozy i go nie uszkodzą. Ja żebym wiedział że już mrozy na pewno nie przyjdą to siałbym jęczmień na początku marca. Także siejąc go teraz troszkę ryzykujesz.

Agrest    401

A czy zmarznięty jęczmień jary regeneruje się, czy przymrozek uszkadza całą roślinę włącznie z węzłem krzewienia?

Lider19    32

Kiedy można zacząść siać jeczmien jary? Polska centralna. Koło 15 marca bedzie termin odpowiedni?

Jak masz sucho to siej ,w maju też występują przymrozki i co z tego?

szwagier24    5

panowie jeczmień ozimy dokrzewiacie? zastanawiam sie co robić niby przezimował ale siany był późno (koniec września), widzę że powoli budzi się do życia ale zastanawiam się cy próbowac go ratować czyli saletra a później próbować go dokrzewić, czy lepiej szykowac się na sianie jarego.

Edytowano przez szwagier24

ogar118    62

Zasiałem dzisiaj jęczmień jary Kucyk 126 kg/ha. 

Co do dokrzewiania ozimego to parę stron temu była o tym mowa, jęczmień jak i żyto praktycznie się nie krzewią wiosną. 

napaleniec93    13

Musze po jeczmieniu ozimym zasiać cos jarego prawdopodobnie jeczmien bądź pszenżyto ziemia klasy 4 nie aż tak bardzo zasobna w składniki. Co lepiej zasiać? I czy wystarczy tylko przejechac agregatem i zaraz po tym siać czyy lepiej płytko przeorac?

piotr4255    10

chyba lepiej jeczmień zasiej i jak zimowy się odnawia to najlepiej przeorać bo póżniej jak wyskoczy to ani tego ani tamtego niema 

macio9554    19

Musze po jeczmieniu ozimym zasiać cos jarego prawdopodobnie jeczmien bądź pszenżyto ziemia klasy 4 nie aż tak bardzo zasobna w składniki. Co lepiej zasiać? I czy wystarczy tylko przejechac agregatem i zaraz po tym siać czyy lepiej płytko przeorac?

Jęczmień był pryskany na jesieni od chwastów? 

napaleniec93    13

Jęczmień niczym nie był pryskany o tyle dobrze :) ale zamiast oziminy rosną chwasty więc wystarczy zaagregtowac czy przeorac ?

Ambrilo93    0

Panowanie a jeśli ja będę przesiewał pszenice ozimą jęczmieniem jarym to orka jest konieczna? Pszenica była jesienią pryskana Tolurexem. Planowałem uprawę kultywatorem a następnie agregatem uprawowym, ale teraz już sam nie wiem..

Proszę o jakieś podpowiedzi :)

z góry dziękuję

slawek2209    78

wskazana byłaby orka.Część pszenicy zapewne żyje i po płytkich uprawach może się przyjąć i wyjdzie mieszanka z jęczmieniem

asharot    176

Lepiej przesiej pszenicą jarą, w jęczmieniu na pewno wyjdzie pszenica zimowa.

Witam,

Mam pytanie tak jak w temacie czy są jakieś odmiany jęczmienia jarego wielorzędowego?

Wiem że są ozime ale głównie chodzi mi o jare.

(to mój pierwszy temat :D (jeśli pisze w złym dziale to sorry i proszę wtedy przenieść temat))

proxy8441    72

ktoś robił korektę czy zabieg właściwy w jęczmieniu ozimym p. chwastom Granstarem Ultra?

mam sporo fiołka po jesiennym Expercie i planuję go zwalczyć.

Edytowano przez proxy8441

luki08    3

tez juz o tym pisalem wczesniej,odpowiedzi za bardzo nie dostalem :unsure:

ja chyba sie zdecyduje na galaper strong lub cos oparte na tych substancjach

ogar118    62

do expertu na następny raz dodaj 150 ml legato 500 albo diflanil i będzie bez fiołka.

Lider19    32

ktoś robił korektę czy zabieg właściwy w jęczmieniu ozimym p. chwastom Granstarem Ultra?

mam sporo fiołka po jesiennym Expercie i planuję go zwalczyć.

Możesz dać Lintur.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez rafar91
      Witam:) mam problem:/ tydzien temu(poniedzialek) opryskalem 4 ha jeczmienia jarego odmiany eunowa na chwasty. Uzylem Chwastoxu Turbo + Puma Uniwersal z tego wzgledu ze rok temu pojawil sie tam owies gluchy a w tym roku mialo byc pszenzyto ale wymarzlo. Gosciu zarowno w centrali jak i przedstawiciel handlowy Bayer mowil ze nie ma przeciwskazan by pryskac jeczmienia jarego puma. Ale juz w sobote pojawily sie przebarwienia na nim mozliwe ze nawet popazenie albo jakas choroba. Na opakowaniu pisalo ze moga pojawic sie przebarwienia. Pojechalem wraz z kilkoma roslinkami do centrali od srodkow och. ros. Gosciu stwierdzil ze to rynchsporioza. Polecil oprysk Artea plus odzyka oraz siarczan magnezu oraz mocznikiem. Mowil rowniez ze musze odczekac 10 dni od oprysku na chwasty. Wiec dopiero efekty moga byc pod koniec tygodnia.

Moje pytanie brzmi czy kogos z was spotkalo cos podobnego?
      Co wtedy zrobiliscie? Jakie srodki zastosowaliscie?
      Jest mozliwe ze 5 dni po oprysku na chwasty i pojawily sie choroby?
      Czy to moze przypalenie od pumy?

Kwestia jest jeszcze taka ze pryskalem wieczorem gdy bylo 18C i pochmurno.
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez andrzej1988

to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur