Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MartineZ    14

Legato oprócz tego, że jest herbicydem nalistnym można także stosować doglebowo. Jeśli mocno nie pada powinien zadziałać. 

Wiadomość z agroFakt.pl

thug    196

opryskałem lentipurem o 13:30 teraz lekko kropi zobaczymy czy zadziała,

zadziała bez  problemu nie ma się czym przejmować 

luki08    3

Nie dosc ze wczoraj wieczorem padalo to w nocy przymrozek,niby chloroturulon dziala do -3st. Ciekawe co bedzie na wiosne
Co polecacie na wiosenne poprawki na jedno i dwu liscienne

napaleniec93    13

Panowie jeczmien slabo jest rozkrzewiony ma 2-3 rozkrzewienia. Caly czas było zimno wiec nie mial jak sie krzewic. Jak go zasilic wiosną? Stosowac jakies CCC aby go dokrzewic?

thug    196

o tak chwastox na motylkowe rewelacja hahaha koniczynkę smaży odlotowo

Edytowano przez thug

luki08    3

MartineZ stosowałesz juz taka mieszanine ,bo wlasnie jedni mówią ze nie mieszac drudzy ze mozna ,na etykiecie pumy tez zalecają mieszac

thug    196

Czyste MCPA nic nie zrobi koniczynie

a jeszcze gdzieś dostanienesz ?

Tomazi3p    44

W małych sklepikach na pewno, w sklepach internetowych. Ok 16zł/l 330.  Można doliczyć jeszcze doliczyć Dicoherby.

thug    196

no chyba że konfekcja  ja już z zamówieniem extra miałem problem dla klientów za to trio było opór

MartineZ    14

luki08 tak stosowałem. Tak to prawda, że teoretycznie można stosować to razem. Większość odradza bo można przypalić końcówki przy specyficznych warunkach - wilgotność i temp. Ja raz miałem pęknięcia blaszek liściowych. Były też lata, gdzie stosowałem to razem i nie było żadnych skutków mimo maksymalnych dawek. Twój wybór.

tomekZ058    75

panowie zastanawiacie się już jakie odmiany jęczmienia jarego będziecie siać? ja pewnie posieje znowu Soldo super odmiana chociaż interesuje mnie jeszcze Ella lub Hajduczek

ahten    9

Potwierdzam Soldo super odmiana. Mimo duzej suszy jeszcze tak grubego ziarna nie widzialem. Material z centrali. Przedplon jeczmien ozimy, sloma scieta. Na 3b przy przedsiewnym nawozeniu 200 kg npk 5-20-30 oraz 100 kg mocznika i jednym oprysku na grzyba wydalo 5900 kg/ha. Polecam ta odmiane jeczmienia jarego. Eunova dala tez niezly plon, ale ziarno zdecydowanie chudsze.

Edytowano przez ahten

luki08    3

tydzien temu pryskałem lentipurem ,ale 2 godz po oprysku padało nie mocno ale długo do tego w nocy przymrozek co powiecie jakby w sobote(bo nadawaja dobra pogode nawet do 11 st.) opryskac jeszcze raz legato plus, czy to ma ses i czy w razie tego ni zaszkodze jeczmieniowi

gwozd    101

Sąsiad co roku pryska jęczmień jary z wsiewką koniczyny czerwonej chwastoxem i nic jej nie szkodzi.

Puma lepiej działa zastosowana solo, i można zejść z dawki. W tym roku 0,6l pumy z dodatkiem adiuwantu i jęczmień jary czyściutki

Zresztą http://www.sklep.rudnik.agro.pl/pl_PL/p/Foxtrot-069-EW-1L/687

ta sama SA co w pumie a można dać 0,5l + adiuwant

Edytowano przez gwozd

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się