Skocz do zawartości

Polecane posty

Nikita_Bennet    100

Lentipur 1,5-2l+legato 0,1-0,2l. Wyższe dawki na gleby średnie/dobre lub gdy są zachwaszczone.

Hmm, a co powiesz na: Boxer 800EC->2l+DFF->0,1l+5-8gram gleanu na szpilkowanie a potem na robactwo cyren+proteus??

Przedplon to pszenżyto które ładnie sypało, a wcześniej był tam rzepak.

Wiadomość z agroFakt.pl

witam mam pytanie do bardziej doświadczonych gospodarzy otóż wziąłem 2 ha pola które leżało ugorem jakieś 10 lat klasa ziemi to IV-V teraz to uprawiłem i mam zamiar wywieźć 30 ton obornika kurzego zaorać to i na wiosnę posiac jary jęczmień gdzie pod korzeń dam 150 kg saletrzaku a pogłownie jeszcze 150 kg saletry, oczywiście ochrona na pełnym poziomie ( na grzyba reveler do tego odżywki i insektecyd ). Jak myślicie zrobię to dobrze czy coś zmienić ? :)

Edytowano przez Rolnik_z_Podkarpacia

milanreal1    290

Hmm, a co powiesz na: Boxer 800EC->2l+DFF->0,1l+5-8gram gleanu na szpilkowanie a potem na robactwo cyren+proteus??

Przedplon to pszenżyto które ładnie sypało, a wcześniej był tam rzepak.

Będzie ok.

Aż tak będziesz musiał walczyć z robakami?

royal261    6

Dzisiaj posiałem jęczmień ozimy Meridian na glebie IVa IVb, bardzo dobrze trzymająca wilgoć. Przedsiewnie dałem 500 kg/ha kredy granulowanej i 300 kg/ha polifoski 6  Wyszło mi 270 - 280 nasion na m2. Miało być trochę gęściej no ale wyszło jak wyszło. Czy to nie za rzadki wysiew? Ostatnio czytałem jakieś opracowanie gdzie autor twierdzi, że w Niemczech, z normą wysiewu jęczmienia ozimego na dobrych glebach, zalecają schodzić do 220 nasion na m2. Co o tym myślicie? 

PeterG14    114

Ja sieję po niedzieli, z jednej strony nie ma co się spieszyć a z drugiej ciężko się wyrobić bo wszystko na raz - 3 pokos, wykopki i jeszcze orki i siew.

Nikita_Bennet    100

Będzie ok.

Aż tak będziesz musiał walczyć z robakami?

tato upiera się że nie będzie tam robactwa ale zależy mi prysnąć rzepak a że tego jęczmienia jest 1ha (na próbę) to też myślę przelecieć ;)

tomekZ058    75

a ja dzisiaj byłem po Meridian ale zrezygnowałem z niego,po oględzinach ziarna jak na C1 to bardzo żle się prezentował

tomekZ058    75

tam gdzie kupuje kwalifikowany materiał siewny przed zakupem masz okazje obejrzeć ziarno poszczególnych odmian czy to jeczmnienia,pszenicy,pszenżyta czy żyta i wtedy się zdecydować którą odmianę wybrać wiec nie kupujesz w ciemno i to jest super sprawa

witam mam pytanie do bardziej doświadczonych gospodarzy otóż wziąłem 2 ha pola które leżało ugorem jakieś 10 lat klasa ziemi to IV-V teraz to uprawiłem i mam zamiar wywieźć 30 ton obornika kurzego zaorać to i na wiosnę posiac jary jęczmień gdzie pod korzeń dam 150 kg saletrzaku a pogłownie jeszcze 150 kg saletry, oczywiście ochrona na pełnym poziomie ( na grzyba reveler do tego odżywki i insektecyd ). Jak myślicie zrobię to dobrze czy coś zmienić ? :)

pomoże ktoś bo nie wiem czy wszystko robię dobrze może pod korzeń dać coś innego tylko co ??

Tomazi3p    44

Po takim kurzaku i po ugorze nie dawałbym już Polifoski-chyba że dawkę minimalną przed agregatem.  Pomiędzy kurzakiem a wapnem(jakim kolwiek) zalecany jest odstęp 4tyg. Inaczej azot pójdzie w górę.

Po takim kurzaku i po ugorze nie dawałbym już Polifoski-chyba że dawkę minimalną przed agregatem. Pomiędzy kurzakiem a wapnem(jakim kolwiek) zalecany jest odstęp 4tyg. Inaczej azot pójdzie w górę.

kurczaka mam zamiar rozewieźć jesienią przed orka a wapno na wiosnę pod agregat czy zrobić to odwrotnie ?

90mateusz    5

zastanow sie  co to jest 30 ton kurzaka na 2 ha ? hmm raczej  mala dawka i nie kazdy  kurzak ma takie same wlasciwosci a po drugie pierwsze slysze ze jak dasz wapno to azot pojdzie w gore hehehe ale kazdy robi jak uwaza ::)

90mateusz    5

ulatnia sie ale na plu  uprawianym co roku gdy nawozenie masz normalne a  tu masz  pole ktory  bylo nie uzytkiem 10 lat

milanreal1    290

zastanow sie  co to jest 30 ton kurzaka na 2 ha ? hmm raczej  mala dawka i nie kazdy  kurzak ma takie same wlasciwosci a po drugie pierwsze slysze ze jak dasz wapno to azot pojdzie w gore hehehe ale kazdy robi jak uwaza : :)

30t na 2 ha? W niektórych przypadkach to taka dawka która przez najbliższy rok spali wszystkie rośliny na tym polu. Tam może być 400kg N. Ale może być też 150kg N.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez rafar91
      Witam:) mam problem:/ tydzien temu(poniedzialek) opryskalem 4 ha jeczmienia jarego odmiany eunowa na chwasty. Uzylem Chwastoxu Turbo + Puma Uniwersal z tego wzgledu ze rok temu pojawil sie tam owies gluchy a w tym roku mialo byc pszenzyto ale wymarzlo. Gosciu zarowno w centrali jak i przedstawiciel handlowy Bayer mowil ze nie ma przeciwskazan by pryskac jeczmienia jarego puma. Ale juz w sobote pojawily sie przebarwienia na nim mozliwe ze nawet popazenie albo jakas choroba. Na opakowaniu pisalo ze moga pojawic sie przebarwienia. Pojechalem wraz z kilkoma roslinkami do centrali od srodkow och. ros. Gosciu stwierdzil ze to rynchsporioza. Polecil oprysk Artea plus odzyka oraz siarczan magnezu oraz mocznikiem. Mowil rowniez ze musze odczekac 10 dni od oprysku na chwasty. Wiec dopiero efekty moga byc pod koniec tygodnia.

Moje pytanie brzmi czy kogos z was spotkalo cos podobnego?
      Co wtedy zrobiliscie? Jakie srodki zastosowaliscie?
      Jest mozliwe ze 5 dni po oprysku na chwasty i pojawily sie choroby?
      Czy to moze przypalenie od pumy?

Kwestia jest jeszcze taka ze pryskalem wieczorem gdy bylo 18C i pochmurno.
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez andrzej1988

to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur