Polecane posty

luki08    14

scenik + nawóz donasienny, kinto duo, baytan trio  czy astep tylko ciezko go u mnie dostac(zostaje tylko internrt) doradzcie co wybrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Co sądzicie o jeczmieniu ozimym Zenek ? klasa III-IV przedplon proso . chce wziaśc z centrali i mówią że warto go wziaśc ale chciałbym coś od Was sie dowiedziec na jego temat  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Co sądzicie o jeczmieniu ozimym Zenek ? klasa III-IV przedplon proso . chce wziaśc z centrali i mówią że warto go wziaśc ale chciałbym coś od Was sie dowiedziec na jego temat  

Zenek jest na słabe stanowiska z tego co wiem. Proponował bym Glorie :) mialem 2 lata i sypala dobrze .o zenku zdania nie mam bo go nie sialem :)

Co sądzicie o jeczmieniu ozimym Zenek ? klasa III-IV przedplon proso . chce wziaśc z centrali i mówią że warto go wziaśc ale chciałbym coś od Was sie dowiedziec na jego temat  

Zenek jest na słabe stanowiska z tego co wiem. Proponował bym Glorie :) mialem 2 lata i sypala dobrze .o zenku zdania nie mam bo go nie sialem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszston    7

Jaka ochrone stosowac po wschodach? Slyszalem ze niby jakas mszyca atakuje. I czy to prawda ze nalezy zwalczac ja 2 zabiegami? Zamowilem hybrydowy jęczmień ozimy z syngentypodmiany zoom. Ktos cos doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

wlasnie w zeszłym roku mszyca spowodowala najwieksze spusztoszenie, ja zwalczałem ją bi 58

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie co sądzicie o jęczmieniu ozimym "bażant"?? zakupiłem dzisiaj, i posieję na IV klasie. Jakieś opinie na jego temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a jak wam sypal jeczmien jary shanon czy wogole jeczimen jary jak sypal u nas odmiana shanon niby ladnie wygladala ale susza ja zalatwila jakie 4,2 z ha noi troche na ziemi piaszczystej bylo dlatego tak niski plon a wam jak sypalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jary sypał 5t był ładny ale susza go załatwiła ziemia 3b miejscami 4a. bo szacowałem 6t. Ozimy natomiast mi zachorował mszyca go zjadła sypneło 2t/ha. W tym roku ozimego sieje tylko 1.5ha. Bo duże straty miałem i boje się powtórki. Wiec sieje tak na testy co to będzie za rok :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Panowie ponawiam pytanie co lepiej posiać jary czy ozimy jęczmień.

To wszystko zależy od warunków, ozimy będzie sypał więcej(w tym roku tak miałem) jednak w jego uprawie zagrożeniem są choroby wirusowe które mogą zredukować znacznie plon, więc oprócz ochrony herbicydowej konieczny będzie zabieg insektycydowy-notabene można te zabiegi łączyć, ale kiedy będzie mszyca to zależy od pogody. Druga sprawa(wspomniałem o tym) w jęczmieniu ozimym zabieg trzeba wykonać jesienią-przynajmniej na miotłę, przytulie można ograniczyć do fazy liścia flagowego więc na spoko. Z plusów jęczmienia ozimego-wczesne strzelanie w źdźbło(czyli programowanie ilości pięterek=składowa plonu) zachodzi wcześniej od innych zbóż więc omija się często okresy posuchy. Kolejny plus-wczesne zejście z pola jęczmienia ozimego-najwcześniejsze pieniądze, dużo czasu na uprawę pożniwną lub siew rzepaku. Co do jarego- to sukces zależy od warunków na wiosnę, przeważnie plony są niższe a jeżeli w okresie krzewienia trafi się na posuchę to roślina redukuje pędy boczne i zostaje marna obsada-tutaj trzeba mieć rękę na pulsie i zasiać w odpowiednim terminie. Plusy jarego-mniejsza presja chorób-zwykle wystarczy dobra zaprawa i jeden zabieg fungi na liść flagowy żeby plon był przyzwoity. Z minusów jarego- częstsze występowanie owsa głuchego-zwalczanie jest dość drogie-ok 100zł+dwuliścienne. Ja uprawiam u siebie obie formy jęczmienia i jednoznacznie opowiedzieć się za jednym albo drugim jest ciężko-wszystko zależy od warunków pogodowych. PZDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

a ja sie zastanawiam czy siac w ogóle ozimy,po tym roku mam go dosyc w porównaniu do jarego wypadł tragicznie ale to było w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

czy ktos wie z jakimi srodkami mozna łączyc lentipur,aby rozszerzyc spektrum działania

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Najlepiej z Legato 500SC lub pendiganem. Glean jeżeli nie jest stanowisko po rzepaku to wiele nie pomoże.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Najlepiej z Legato 500SC lub pendiganem. Glean jeżeli nie jest stanowisko po rzepaku to wiele nie pomoże.

 

napisz prosze w jakich proporcjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

napisz prosze w jakich proporcjach

Lentipur 1,5-2l+legato 0,1-0,2l. Wyższe dawki na gleby średnie/dobre lub gdy są zachwaszczone.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

Witam czy miał ktoś jęczmień ozimy kws meridian? Jak sie sprawdza ta odmiana?

 

Edytowano przez royal261

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albert1991    33

Witam czy miał ktoś jęczmień ozimy kws meridian? Jak sie sprawdza ta odmiana?

Sieje w tym roku pierwszy raz .opinie niby sa dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

Ja mialem meridana i jestem zadowolony sypnal ok.6 t z ha na 4 klasie co w tym roku rewelacja

A ja mam takie pytanie jakie nawozenie przedsiewne proponujecie,dodam ze przed orka poszedl obornik, osobiscie chcialem sypnac 150kg polidap i 150soli potasowej,co wy na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaLolek
      Jak posiac jeczmien ozimy? Chodzi głównie o ustawienie siewnika konnego, na ile go ustawić, mam piątą klasę ziemi i 250 kg do siewu, musze posiać 1,34 ha
    • Przez GrzegorzKulawiecki
      Witam, co polecicie na jesienny oprysk na chwasty, pszenżyto śiane 15 września, w tamtym roku pryskalem snajperem, a może jakieś łączenie środków??
    • Przez MafiaLolek
      Witam, posiałem niedawno jęczmień ozimy nie dawałem żadnego nawozu jak do tej pory ani oprysków. Robi się coraz bardziej żółty co robić ?! Klasa ziemi to 5.



    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez Damian71311
      Witam jestem w trakcie napraw hamulcy w c-330 problem polega na tym że któś kiedyś złożył być moze tak było od nowosci bo z tego co czytrałem w pierwszych wersjach tak wychodziło a mianowicie chodzi o ten oring co idzie w tą tulejkę moje pytanie polega na tym czy ktoś powie jak to złożyć te 3 elementy co są na zdj ? z góry dziękuje za pomoc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj