Skocz do zawartości

Polecane posty

warchest    46

tylko z jeczmieniem ozimym jest problem przy zbiorze gdyz ponoc osci sie nie domlacaja jak z tym poradzic

luki08    3

W j.ozimym wyskoczyła mi przytulia czepna i parę innnych chwastów,jęczmień jest w fazie nalewania ziarna.Czy jest jakiś cherbicyd w tej fazie,czy tylko pozostaje desykacja przed zbiorem?

tylko czy desykacja nie wpłynie na kiełkowalnosc nasion jeczmienia i kiedy najlepiej ja zrobic

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomazi3p    44

tylko z jeczmieniem ozimym jest problem przy zbiorze gdyz ponoc osci sie nie domlacaja jak z tym poradzic

Jak pogoda będzie "niesprzyjająca" łamliwości osci to każdy będzie się źle wymłacał. Jeżeli w okresie po kwitnieniu-dojrzałości martwej jęczmienia będzie pogoda w kratkę- deszcz-słońce- i tak na zmianę to ości będą się elegancko łamać. W zeszłym roku ości mi wysuszyło ale wgl się nie łamały- nie ważne czy jeczmien dwurzędowy czy wielorzędowy. Tak więc zaradzić się temu jako tako nie da, chyba że odmiany różnie się wymłacają ale wątpię

mid7    26

w tym tygodniu mam zamiar opryskać jęczmień jary siarczan,mikro,tytanit i na grzyba T2 i u mnie spora susza panuje i mam pytanie czy oprysk w suszę będzie miał mniejszą skuteczność czy też może jakoś negatywnie wpłynąć na uprawę jęczmienia?

warchest    46

Jak pogoda będzie "niesprzyjająca" łamliwości osci to każdy będzie się źle wymłacał. Jeżeli w okresie po kwitnieniu-dojrzałości martwej jęczmienia będzie pogoda w kratkę- deszcz-słońce- i tak na zmianę to ości będą się elegancko łamać. W zeszłym roku ości mi wysuszyło ale wgl się nie łamały- nie ważne czy jeczmien dwurzędowy czy wielorzędowy. Tak więc zaradzić się temu jako tako nie da, chyba że odmiany różnie się wymłacają ale wątpię

bo podobno do tego jeczmienia to sie zaklada jakies blachy do kombajnu na beben mlucacy . ale slyszalem takze ze reglonuje sie jeczmien i osci sie wymłącaja tylko ze jak sie zreglonuje to do siewu sie nie nadaje

kamilo255    0

pomocy musze opryskac jeczmien jary na chwasta na grzyba i na owsik i musze jeszcze nawozu nawiez i mam pytanie czy najpierw pryskac a potem nawozic a jesli tak to po ilu tyg. nawozic od opryskania

Raptus902    30

Co wy gadacie że jeczmien oz.sie nie omłaca. Jak sie kosi suchy to nie ma problemu. Jak mokry to inna sprawa.

warchest    46

a ile obrotow na bebnie by sie dobrze młócił bo kiedys jak ojciec sial to mowil ze takie osci byly ze ze zbiornika ciezko mial leciec jakei teraz nowe odmiany sa by dobrze sie mlocily

Tomazi3p    44

Co wy gadacie że jeczmien oz.sie nie omłaca. Jak sie kosi suchy to nie ma problemu. Jak mokry to inna sprawa.

Żniwa 2014- KWS Meridian 13%, Eunova 10,4%(!) i ości w opór. Tydzień przed żniwami tydzień >25*C i lekki wiatr.

krychu    43

W jęczmieniu ozimym zaczęły pojawiać się białe kłosy, zabieg na kłosa jutro zamierzam wykonać. Może to być grzyb?

MartineZ    14

Krychu to chyba łamliwosc podstawy zdzbla. ...teraz to już chyba po rybach ale głowy nie daje..

krychu    43

Też obstawiam podstawę, choć z drugiej strony jest to w miejscu gdzie mam troszkę słabszą glebę. Do tego mamy straszną suszę i pewnie potęguje grzyba.

tomekZ058    75

Może ktoś poleci mi, czym skrócić jęczmień jary ?

Cerone 0,75l/ha powinno dac rade,sam bede stosował

Fryzek    0

Co to jest za choroba i czym ją  najlepiej zwalczyć?  Było pryskane tydzień temu mirage.post-53273-0-47091300-1433258324_thumb.jpg

Jakie są wasze porównania w plonowaniu jęczmienia jarego a ozimego? Susza powoduje, iż człowiek zastanawia się nad tym czy całkowicie nie zrezygnować z siewu zbóż jarych. Tylko co zasiać po kukurydzy na ziarno jeśli nie zdąży się z pszenicą? Albo czy jęczmień ozimy jest dobrym wyborem po pszenżycie? 

Raptus902    30

U mnie teraz ozimy będzie po pszenicy oz. na tym kawałku jary sie uda jak przepaduje bo jest miekko jak nie do zasklepi i wogóle nie wzejdzie

tomekZ058    75

a ja sieje jeczmień ozimy czy jary zawsze po pszenicy ozimej,raz posiałem jeczmien ozimy po pszenzycie i pamietam ze gorzej wypadł wtedy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez rafar91
      Witam:) mam problem:/ tydzien temu(poniedzialek) opryskalem 4 ha jeczmienia jarego odmiany eunowa na chwasty. Uzylem Chwastoxu Turbo + Puma Uniwersal z tego wzgledu ze rok temu pojawil sie tam owies gluchy a w tym roku mialo byc pszenzyto ale wymarzlo. Gosciu zarowno w centrali jak i przedstawiciel handlowy Bayer mowil ze nie ma przeciwskazan by pryskac jeczmienia jarego puma. Ale juz w sobote pojawily sie przebarwienia na nim mozliwe ze nawet popazenie albo jakas choroba. Na opakowaniu pisalo ze moga pojawic sie przebarwienia. Pojechalem wraz z kilkoma roslinkami do centrali od srodkow och. ros. Gosciu stwierdzil ze to rynchsporioza. Polecil oprysk Artea plus odzyka oraz siarczan magnezu oraz mocznikiem. Mowil rowniez ze musze odczekac 10 dni od oprysku na chwasty. Wiec dopiero efekty moga byc pod koniec tygodnia.

Moje pytanie brzmi czy kogos z was spotkalo cos podobnego?
      Co wtedy zrobiliscie? Jakie srodki zastosowaliscie?
      Jest mozliwe ze 5 dni po oprysku na chwasty i pojawily sie choroby?
      Czy to moze przypalenie od pumy?

Kwestia jest jeszcze taka ze pryskalem wieczorem gdy bylo 18C i pochmurno.
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez andrzej1988

to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur