Skocz do zawartości

Polecane posty

AS2    52

Do tej pory nie stosowałem regulatorów wzrostu w jęczmieniu jarym i w związku z tym mam pytanie. Czy preparat Moddus 250 EC można stosować w jednym zabiegu z fungicydem Wirtuoz 520 EC oraz odżywkami typu Yara Vita Zboże lub ADOB Cu IDHA (zawierają miedź, która ponoć też działa usztywniająco na źdźbło)?

Wiadomość z agroFakt.pl

zdzichu124    0
Napisano (edytowany)

koledzy w poniedziałek pryskalem jeczmien jary axialem, kiedy mogę jechać z odzywkami i druga dawka N ?

Chce zastosować jeden oprysk fungicydowy w tym jęczmieniu, w jakiej fazie i jakim srodkiem to zrobić ?

Mam opryskiwacz 400l, którym robie 1,5ha i mam pytanie ile mocznika i ile siarczanu magnezu mogę dac na w takim wypadku na jeden opryskiwacz ? Do tego pojdzie ProLeaf max z procamu. Dzieki

Edytowano przez zdzichu124

Kamilo1888    30

odstep około 5-7 dni miedzy odzywkami , a moddus dopiero 10 dni po miniumum , druga dawka mozesz od razu walic,  najlepiej faza strzelanie w źbło leć fungicydem srodków jest wiele zalezy jak cenowo chcesz :) ja leciałem Capalo no to zabieg 180 srednio mozna liczyc , rok temu leciałem Falconem to koszt 100 zł , mozesz Menara + Amistar i bd elegancko ale koszt to juz sporo :)

co do stezenia to daj jakies 20 -25 kg mocznika + 20 kg Siarczanuu siedmowodnego 

master20002    157

Stosował ktos antywylegacz na jeczmien jary?

Ja stosuje co roku 1 litr na ha. Wczoraj właśnie też nim prysnąłem. Mówią, że on słabo albo wcale nie działa w jeczmieniu, ale zrobiłem doswiadczenia nie opryskując nim jednego przejazdu i zawsze tam leżał. Na plonie też się to nie odbija.

lukaszm    10

We wtorek opryskałem Mustangiem Forte. Jak pogoda pozwoli, to w sobotę opryskam nawozami dolistnymi, bo narazie jęczmień w fazie krzewienia, więc na regulator za wcześnie. A odnośnie regulatora - będę stosował Medax Top. Może dodam do niego Antywylegacz Płynny. Jeśli Ktoś z Forumowiczów kiedykolwiek stosował Medax Top w jęczmieniu jarym, to niech się wypowie na temat jego działania w tym zbożu. Już kilka razy prosiłem o udzielenie odpowiedzi na to pytanie.

navaho13    1

Ja stosuje co roku 1 litr na ha. Wczoraj właśnie też nim prysnąłem. Mówią, że on słabo albo wcale nie działa w jeczmieniu, ale zrobiłem doswiadczenia nie opryskując nim jednego przejazdu i zawsze tam leżał. Na plonie też się to nie odbija.

w jakiej fazie stosowałeś ccc w jęczmieniu jarym?

dil3    7

Witam. Stosował ktos Duett Star 334  i Atak 450 ec na jęczmien jary. pryskałem w ubiegłym tygodniu Mocznikiem i Plonvita. Teraz zastosowac w/w preparaty a w przyszłym tygodniu zastosowac Modusa 0,2  i Stabilan 0,6.

Czy mogę opryskać jęczmień jary Goldem 450 i Pumą uniwersal za jednym przejazdem?czy zrobić kilka dni przerwy?Potrzebuje szybkiej odpowiedzi. 

master20002    157

w jakiej fazie stosowałeś ccc w jęczmieniu jarym?

Koniec krzewienia/początek strzelania w źdźbło.

Jurek321    2

Czy mogę opryskać jęczmień jary Goldem 450 i Pumą uniwersal za jednym przejazdem?czy zrobić kilka dni przerwy?Potrzebuje szybkiej odpowiedzi.

Możesz

master20002    157
Napisano (edytowany)

Też zawsze tak robię i nic się nie dzieje jęczmieniowi, a chwasty na drugi dzień mi się kłaniają.

Edytowano przez master20002

g60dalk    3

Jutro mam zamiar zastosować na jęczmień jary wirtuoza + moddusa tylko nie wiem ile dać tego moddusa nawożenie 94N i 200kg poli8. Jęczmień ma 1 kolanko 2-3cm nad węzłem krzewienia na niektórych roślinkach jest już 2 kolanko. Mam też ccc mogę go też zastosować z moddusem???

wl_master    7

nie wiem po ile kupujecie chwastox ale ja stosuje lintur i axial bo cenowo wychodzi tanio i jest dobry

krychu    43

Można w jęczmieniu ozimym robić zabieg na kłosa podczas kwitnienia? Zabrakło czasu na T2 i początek kłoszenia, chcę wykonać go jak najszybciej.

ogar118    62

Możesz ponieważ jęczmień jest samopylny i do zapylenia dochodzi kiedy kłos znajduje się jeszcze w pochwie liściowej. 

u mnie w jęczmieniu jarym ukazuje się już flagowy i prawdopodobnie zrobię jutro t2 ze skracaniem i zastanawiam się czy nie dodać do tego jeszcze bi ze względu na obecność jaj skrzypionki, żeby za tydzień znowu nie trzeba jechać...

krychu    43
Napisano (edytowany)

Ok dzięki za info. A więc dziś jadę, pytanie jeszcze co najlepiej zastosować na kłosa w jęczmieniu ozimym. Mam epoksykonazol co bym mógł dodać do tego? W jakich proporcjach?

Edytowano przez krychu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez rafar91
      Witam:) mam problem:/ tydzien temu(poniedzialek) opryskalem 4 ha jeczmienia jarego odmiany eunowa na chwasty. Uzylem Chwastoxu Turbo + Puma Uniwersal z tego wzgledu ze rok temu pojawil sie tam owies gluchy a w tym roku mialo byc pszenzyto ale wymarzlo. Gosciu zarowno w centrali jak i przedstawiciel handlowy Bayer mowil ze nie ma przeciwskazan by pryskac jeczmienia jarego puma. Ale juz w sobote pojawily sie przebarwienia na nim mozliwe ze nawet popazenie albo jakas choroba. Na opakowaniu pisalo ze moga pojawic sie przebarwienia. Pojechalem wraz z kilkoma roslinkami do centrali od srodkow och. ros. Gosciu stwierdzil ze to rynchsporioza. Polecil oprysk Artea plus odzyka oraz siarczan magnezu oraz mocznikiem. Mowil rowniez ze musze odczekac 10 dni od oprysku na chwasty. Wiec dopiero efekty moga byc pod koniec tygodnia.

Moje pytanie brzmi czy kogos z was spotkalo cos podobnego?
      Co wtedy zrobiliscie? Jakie srodki zastosowaliscie?
      Jest mozliwe ze 5 dni po oprysku na chwasty i pojawily sie choroby?
      Czy to moze przypalenie od pumy?

Kwestia jest jeszcze taka ze pryskalem wieczorem gdy bylo 18C i pochmurno.
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez andrzej1988

to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur