Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kristofer85    1

Kolego na etykiecie foxtrota pisze że pryskać w fazie krzewienia do fazy strzelania w źdźbło. Kolega

Tomazi3p

napisał że: W fazie 3/4 liście już zaczyna się krzewić. Więc od 4 liści możesz pryskać ale przed strzelaniem w źdźbło.

a co z tym przymarznięciem i żółtymi listkami,czy nie osłabi jeszcze bardziej jeczmienia?

gen    50

możesz powiedzieć dlaczego ?

Wiadomość z agroFakt.pl

andrews1987    3

Kolego ja pryskałem mimo żółknięcia bo kiedyś zostawiłem bez oprysku na głuchy i zarósł on całkiem zboże i wtedy było gorzej. Według mnie nie patrz tylko pryskaj. U mnie wszyscy jęczmienie ozime pozostawiali mimo że słabe.

albert1991    8

u mnie zimowy zaczyna wąsy pokazywac a niema kiedy wjechac z T2 .jest dosyc ladny ale byl opryskany na mszyce jesienia .

Potwierdzasz tylko regułę, że pomimo potężnych kosztów które poniosłem na jęczmień ozimy zabrakło czasu i wiedzy aby dorzucić do tego jeszcze 20zł i prysnąć tą jeban* mszycę. 

• Like 1

KPK KUMURUN TEAM

albert1991    8

Potwierdzasz tylko regułę, że pomimo potężnych kosztów które poniosłem na jęczmień ozimy zabrakło czasu i wiedzy aby dorzucić do tego jeszcze 20zł i prysnąć tą jeban* mszycę. 

Za rok zasieje jeszcze troche pozniej po 25 wrzesnia bo w tym roku sialem 20 i troche wybujał 

Rolnik1973    1323

To zależy kiedy zima przyjdzie, może przyjść końcem października i wtedy się nawet nie ukorzeni ni rozkrzewi. Teraz zim nie było to najlepiej było siać w październiku.

KULAWA_KOZA    88

Też teraz zasieje po 25 września bo szybciej za mocno wybujeje.

Termin siewu pszenicy ozimej i jęczmienia ozimego przypada od 28,09 do 10.10 w moim regionie mało kto sieje oziminy przed 25.09 bo zboża wylegają.

navaho13    1

Czy skrzypionka i ploniarka może być groźna w jęczmieniu jarym w fazie trzech liści? Na metrze jest po okolo 3 sztuki. Jeśli tak to czy mozna połączyc herbicyd z insektycydem?

ponawiam pytanie

milanreal1    290

Ja bym ją zwalczył, zwykły pyretriod to czasem koszt rzędu 15zł/ha. Ale raczej te zabiegi bym rozdzielił.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

royal261    6

Jęczmień jary eunova siany 24 marca. Kiedy mogę spodziewać się fazy pierwszego kolanka tak mniej wiecej?

xyz88    7

Mam pytanie siałem jęczmień jary 3.5tyg temu. Wydaje mi się że jest w fazie 2-3-4liści i mocno zżółkł. Mogę dać już siarczan magnezu+mikroelementy? Czy za wcześnie? Ogólnie pole mam słabe ale nie chciałem siać owsa bo mija się on z opłacalnością. 

rolniku360    69

witam.

mam problem z jęczmieniem jarym dawałem miesiąc przed siewem wapniak koszelowski potem przed agregat 150 mocznika i 150 polifoski 6 i mam taki problem bo w niektórych miejscach robią się zółte liście do połowy jest w fazie gdzieś miejwięcej 3 liści 

navaho13    1

może być po przymrozkach, może być jeszcze za mało wapna, może byc jedno i drugie, no i choroby, ale to chyba za wcześnie

kristofer85    1

Mam pytanie siałem jęczmień jary 3.5tyg temu. Wydaje mi się że jest w fazie 2-3-4liści i mocno zżółkł. Mogę dać już siarczan magnezu+mikroelementy? Czy za wcześnie? Ogólnie pole mam słabe ale nie chciałem siać owsa bo mija się on z opłacalnością. 

kolego mam ten sam problem z jęczmieniem tylko że zaczyna się już krzewić,u mnie jest na różnej glebie,i na piaskku i na glinie tak zwanej i place są zarówno tu i tu,ja wczoraj zastosowałem wapmag-odżywka,ale czy to pomoże. przyczyn może być wiele-niskie ph,zimne noce,przymrozki itd..dodam że wczoraj rozmawiałem z sąsiadem i u niego ten sam problem,ma też sporo zasianej przenicy jarej i przenica wygląda pięknie i sam zachodzi w głowe od czego te place w jęczmieniu

ogar118    62

U mnie ella siana 10,03 i prawdopodobnie jutro t1 i skracanie zrobię...

S-Piotr    49

Jęczmień ozimy zaczyna się kłosić,do soboty kłosy powinny już być całe na wierzchu.

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

rolniku360    69

jeżeli mówisz że od razu nie działa to wspomagać coś jęczmień czy zostawić i czekać ? 

tomekZ058    80

u mnie tak samo,od poniedziałku zauwazyłem pierwsze oznaki osci na wierzchu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez rafar91
      Witam:) mam problem:/ tydzien temu(poniedzialek) opryskalem 4 ha jeczmienia jarego odmiany eunowa na chwasty. Uzylem Chwastoxu Turbo + Puma Uniwersal z tego wzgledu ze rok temu pojawil sie tam owies gluchy a w tym roku mialo byc pszenzyto ale wymarzlo. Gosciu zarowno w centrali jak i przedstawiciel handlowy Bayer mowil ze nie ma przeciwskazan by pryskac jeczmienia jarego puma. Ale juz w sobote pojawily sie przebarwienia na nim mozliwe ze nawet popazenie albo jakas choroba. Na opakowaniu pisalo ze moga pojawic sie przebarwienia. Pojechalem wraz z kilkoma roslinkami do centrali od srodkow och. ros. Gosciu stwierdzil ze to rynchsporioza. Polecil oprysk Artea plus odzyka oraz siarczan magnezu oraz mocznikiem. Mowil rowniez ze musze odczekac 10 dni od oprysku na chwasty. Wiec dopiero efekty moga byc pod koniec tygodnia.

Moje pytanie brzmi czy kogos z was spotkalo cos podobnego?
      Co wtedy zrobiliscie? Jakie srodki zastosowaliscie?
      Jest mozliwe ze 5 dni po oprysku na chwasty i pojawily sie choroby?
      Czy to moze przypalenie od pumy?

Kwestia jest jeszcze taka ze pryskalem wieczorem gdy bylo 18C i pochmurno.
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez andrzej1988

to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur